Jump to content

ЖРУ Диван: Отац Арсеније Јовановић- Божић у постхришћанском свету, Недеља 3. јануар 2016. у 20:30 УЖИВО!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Кад је дошао као Дете, Христа је дочекао и Ирод хотећи да га убије.

И поби витлејемске младенце.

Шта је онда толико чудно и небивало страшно што свет не чека Христа но НовуГ.

Важније је питање како ми Православни славимо и чекамо Христа.

Зашто трчимо кући да чекамо положајника и тако славимо Божић појединачно.

При чему претходно спалимо бадњак који симболише Христа.

А зашто неправославни славе Н. Г. у заједници. Њих се скупи на десетине хиљада, милиони.

А ми се разбежимо по кућама. Ваљда би требало да буде обрнуто.

Да изгубљне овце славе саме, а нађене у Тору. Заједничарећи од Евхаристије до трпезе свечане.

Да ли су и ту Шопенхауер, Ниче и остали умешали прсте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Срби су у постсрпској фази.

Свет није у постхришћанској фази.

Свет је у фази када ће Црква Христова говорити са балкона и кровова.

И сви ће је чути.

Неки ће се смејати, неки замислити, неки поверовати а неки ковати заверу.

Као пред потоп.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...