Jump to content

Не прилагођавајте веру своме животу већ живот прилагођавајте вери


Препоручена порука

То нема везе са оним што сам ја написао. Нико не спори истину коју јавља и сведочи Црква. то јест Дух кроз цркву.

Овде писах о опрелешћеним умовима, и срцима. О оним који попут Марка и Муса догматизују лаж.

 

И вера се прилагођава човеку. Вера је бескрајдимензионална. Нема свако исту меру вере у Бога.

Али ни Бог, који верује у сваког човека који долази на свет, не верује у сваког човека истом мером.

Јер Бог се, остајући неизмењив, испражњава на божански начин пред сваким човеком непоновљиво, јединствено.

Испражњава се Бог од власти и ауторитета и оприсутњује се Бог као Слуга - бивајући Отац Пријатељ и Утешитељ.

Јер се Бог даје човеку по мери наше вере, глади, жеђи, чежње и искрености.

Вера није збир статичних, протолошких закона. Вера се мења са сазревањем човека као логосолике личности.

На карју крајева мера човека није вера, чак ни нада, но љубав.

 

Шта онда хоћеш да кажеш? Шта је спорно у том тексту, што неко може да га злоупотреби и искриви зарад испуњења својих циљева? 

Текст је добар и јасан, Христос је исти и јуче и данас и сутра. Оно што је пре 2000 година било грех и сад је грех, што је било добро дело и сад је добро дело, што је била љубав и сад је љубав. Не снисходити људским слабостима, које уствари нису слабост већ лењост и enjoy yourself начин живота ког људи неће да се одрекну. Шта је то тешко у начину живота који се подразумева за православног Хришћанина, под условом да својевољно жели да се прикључи Цркви, па да вера треба да се прилагођава сваком човеку понаособ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...а пошто је СПЦ у јединству са свим другим помесним црквама, са којима дружина чича Маркових колиба није, онда је васколико православље у јереси, а једино "преподобни" Марко није. Значи цело православље греши само је Марко у праву. Е видиш, то стање ума је за хоспитализацију.

Аналогија...... Марко Ефески.... аргумент код сваке дискусије везано за тренутни раскол.... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...а пошто је СПЦ у јединству са свим другим помесним црквама, са којима дружина чича Маркових колиба није, онда је васколико православље у јереси, а једино "преподобни" Марко није. Значи цело православље греши само је Марко у праву. Е видиш, то стање ума је за хоспитализацију.

Maxim Ispovednik je u jednom trenutku bio u pravu a cela Crkva bila u jeresi kada je u pitanju bila monotelitska jeres tako da taj argument većine mi ne pije nešto vodu.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ја, и онда је св. Максим шкартирао целу Цркву и направио своју егзилну...? 

U tome ja vidim najveći Artemijev greh,raskol i podelu Crkve.Trebao je da ostane u Crkvi.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На карју крајева мера човека није вера, чак ни нада, но љубав.

Јесте љубав, али је ваљда природно да из те љубави проистекне и вера и нада и сва друга позитивна осећања код људи. 

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И вера се прилагођава човеку. Вера је бескрајдимензионална. Нема свако исту меру вере у Бога.

 

Човеку је дата слобода да изабере, али то не значи да се вера прилагођава човеку, јер ће Господ на крају праведно и апсолутно једнако судити свима за оно што смо урадили у животу.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И вера се прилагођава човеку. Вера је бескрајдимензионална. Нема свако исту меру вере у Бога.

 

Човеку је дата слобода да изабере, али то не значи да се вера прилагођава човеку, јер ће Господ на крају праведно и апсолутно једнако судити свима за оно што смо урадили у животу.

Заборављамо да је вера та кроз коју Бог и човек комуницирају. Вера није само скуп заповести, закона, догмата, канона ...

Вера је Тајна кроз коју човек постаје прозрачан за Царство. А то је процес. Колико мена човек прође кроз живот.

Најбољи пример је Петар. Петре издаћеш ме - каза Господ - И ево дајем ти кључеве од Царства.

" Ствари у духовној стварности имају свој ритам и своје време. Наше је да кренемо за њима када се оне покрену" Исак сиријски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Žena da ne nosi muško odelo, niti čovek da se oblači u ženske haljine" /најбаналнији пример/

 

Рецимо, конкретно, ја због моје слабости , несавршености, већином носим панталоне, носим и сукње,

али 80 посто , поготово зими панталоне. То не значи да је то у реду .

Али ја признајем, слаба сам, несавршена по том питању.

Тешко човек признаје своје слабости, несавршености, па већином прилагођава веру животу уместо обратно.

 

И што је најгоре од свега данас је основно гесло  већине  постало,

 

"Закон ми је што ми срце жуди, што не жуди у Куран не пише."

 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ko je to proglasio pantalone za mušku odeću?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад може Кратос да носи сукњицу можеш и ти панталоне... :)

 

gladiator-2.jpg

 

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Film/Gladiator

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад може Кратос да носи сукњицу можеш и ти панталоне... :)

 

gladiator-2.jpg

 

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Film/Gladiator

Амин...........

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ko je to proglasio pantalone za mušku odeću?

Куда нас модни креатори воде.......... dobar decko dobar decko

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...