Jump to content

Случај умировљеног владике Василија (Качавенде)

Оцени ову тему


Препоручена порука

@@Макрина,Postoji tu sada još jedna nedoumica, povodom kajanja, možda on nema mogućnost da se kaje , uslovljeno genetskom varijacijom ili stečeno tokom života

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tim gore, ako su znali da je postavljen od DB - sto ga nisu penzionisali kad DB vise nije postojala ili imala uticaja?[/quo

Pa kad imas lovu mozes sve, upetljas se jos u dil sa kriminalcima i ti odlucuje kako ces nastaviti zivot, jer se pod Crkveni tepih sve moze zgurati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Covjek nema veze sa monastvom. Ja se ne slazem u mnogo cemu sa mitropolitom Amfilohijem, ali kao molitvenik i duhovnik on je gromada, tako da njemu i vjerujem po pitanju ovog kvazivladike.

Raskrinkao ga Amfilohije. Do tell... :D

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Макрина,Postoji tu sada još jedna nedoumica, povodom kajanja, možda on nema mogućnost da se kaje , uslovljeno genetskom varijacijom ili stečeno tokom života

I ja to mislim Deki on je genetski ostecen za mogucnost pokajanja, a tokom zivota je stekao Udbasku zlobu i licemjernost.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Макрина,Postoji tu sada još jedna nedoumica, povodom kajanja, možda on nema mogućnost da se kaje , uslovljeno genetskom varijacijom ili stečeno tokom života

Možda ni đavo nema tu mogućnost u pitanju je gentika Bogom dana. :D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Макрина,Postoji tu sada još jedna nedoumica, povodom kajanja, možda on nema mogućnost da se kaje , uslovljeno genetskom varijacijom ili stečeno tokom života

E to mi je vazda bilo intrigantno. Sta se desava sa ljudima koji nemaju sposobnost pokajanja. Npr. rodi se covek kao psihopata ili postane nekom traumom u ranom detinjstvu, nit ima potrebu za Bogom, niti spospbnost da se kaje...sta sa njima sa aspekta spasenja?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E to mi je vazda bilo intrigantno. Sta se desava sa ljudima koji nemaju sposobnost pokajanja. Npr. rodi se covek kao psihopata ili postane nekom traumom u ranom detinjstvu, nit ima potrebu za Bogom, niti spospbnost da se kaje...sta sa njima sa aspekta spasenja?

Nemam pojma. Možda postoji neki način da oni razumom sebe kanališu, ali, imao sam druga sociopatu, loš čovek, pokvaren, ali nema šanse da provališ na prvu. Užasno su harizmatični, veseli i naizgled dobronamerni.

Jedini vid kontrole im je ego, ukoliko se osete ugroženima tada se povlače.

Ovo bi bilo dobro pitanje za Jerotića.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E to mi je vazda bilo intrigantno. Sta se desava sa ljudima koji nemaju sposobnost pokajanja. Npr. rodi se covek kao psihopata ili postane nekom traumom u ranom detinjstvu, nit ima potrebu za Bogom, niti spospbnost da se kaje...sta sa njima sa aspekta spasenja?

A spasice ih Gospod ako je tako, nema druge.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemam pojma. Možda postoji neki način da oni razumom sebe kanališu, ali, imao sam druga sociopatu, loš čovek, pokvaren, ali nema šanse da provališ na prvu. Užasno su harizmatični, veseli i naizgled dobronamerni.

Jedini vid kontrole im je ego, ukoliko se osete ugroženima tada se povlače.

Ovo bi bilo dobro pitanje za Jerotića.

Ne, nema tu razuma, vodi ih instinkt dominacije i tu nema pomoci. Jeste, to im je jedna od glavnih karakteristika-harizma.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A spasice ih Gospod ako je tako, nema druge.

Po toj logici, sve ce nas spasiti Gospod i cemu trud na Zemlji?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po toj logici, sve ce nas spasiti Gospod i cemu trud na Zemlji?

Sve se obesmišljava sa tom pričom kao i sa pričom o genetici jer onda tu nema nikakve slobodne volje.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ja to mislim Deki on je genetski ostecen za mogucnost pokajanja, a tokom zivota je stekao Udbasku zlobu i licemjernost.

Ako jeste genetska varijacija. ti ljudi su takvi po svojoj prirodi, prosto nemaju kočnicu i egoizam ide u patologiju.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemam pojma. Možda postoji neki način da oni razumom sebe kanališu, ali, imao sam druga sociopatu, loš čovek, pokvaren, ali nema šanse da provališ na prvu. Užasno su harizmatični, veseli i naizgled dobronamerni.

Jedini vid kontrole im je ego, ukoliko se osete ugroženima tada se povlače.

Ovo bi bilo dobro pitanje za Jerotića.

Jedna sjajna zena….doajen psihijatrije…klinicar sa dugogodisnjom besprekornom praksom…mi je dala jedan briljantan savet…koga se cesto setim u svakodnevnom radu…

„Najsigurniji nacin da diferencijalno dijagnosticki razlučis da li je neko poremecaj licnosti (psihopata)… nije slusanje i posmatranje pacijenta…vec osecaj koji imas u stomaku…ukoliko ti se okrece zeludac…to je siguran znak da jeste!“…

I dodala “ mi smo placeni da trpimo bolest ali ne i bezobrazluk…od sustinske je vaznosti da se te dve stvari razgranice“…

U zivotu se od psihopata ne dobija ama bas nista…tako da ne gubite vreme…nemojte ih zadrzavati…imaju oni toliko…da muce sebe…sto bi vi delili taj teret…i sudbinu…

Dakle…brza gastro-intestinalna orijentacija…zakljucak…osmeh…pozdrav…okret…i ćao!

I zahvalnost…postovanje i ljubav za sve one ljude u vasim zivotima… koji su ok i kul…

Jer…kako da vam kazem…ozbiljna je nestašica u pitanju…

Dr Vladimir Đurović psihoterapeut

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...