Jump to content

Патријарх Иринеј у Нишу: Сви смо дужни да дигнемо глас у заштити КиМ, а ако дође до силе морамо учинити све да то вратимо – милом или силом

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ваљда нам је доста ратова за свагда. Треба бранити своје, али мирним срествима.

Но браћо Срби , травку у уста, али и памет главу. :D

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А погледај Павића, бившег уредника Видовдана, он му и даље замера на "издаји" Косова. А ове његове речи о "сили" тумачи као фолирање.

 

 

http://www.intermagazin.rs/sta-je-patrjarh-hteo-da-kaze/

 

Šta ovde nije tačno što je napisao Pavić?!

 

Zaista zašto je crkva ćutala do ovog momenta kada je sve gotovo?!

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jeste i od tog pucketanja su se premetali stolovi.Ajde bre.Ako je Bog protiv rata zašto ih je sam vodio u Starom Zavetu?Zašto se za Boga kaže da je Gospod nad vojskama?Ovo je klasično feminiziranje Boga kao nekog hipika.

Predavanja vladike Davide na tu temu, generalno o rasudjivanju da li hriscani mogu ratovati, tj. braniti bliznje i svoju zemlju (njegov odgovor je da)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šta ovde nije tačno što je napisao Pavić?!

 

Zaista zašto je crkva ćutala do ovog momenta kada je sve gotovo?!

 

Па није све говото.

И није Црква ћутала.

И Павић је протестант!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е ал док нашијем људовима, и Србљима и осталијем, тај центар дође у тинтару....

 

...тееешка работа, тешка.

 

Колико ја видим то су све протестанти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:))

 

Па шта је ово људи моји, све сами протестанти...Мешчини и овде на форуму, ал изгледа не знају да јесу.

Реално Срби се не баве поповима нити Црквом. Њима поп треба за славу, за крштење, парастос, сарану, венчање, за причешће пар пута годишње и евентуално кад зафали играч у фудбалу на мале голиће.

 

Ово чим се неко бави поповима и Црквом тај је сумњив и као Србин и као православац.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако је. А кад ти у кућу упадне наоружана банда да те покраде, па ти још нападну нпр. жену, или не дај Боже децу, хоћеш ли и онда мирном дипломатијом да се браниш?

Мирославе, идеш у крајност и овде само могу да кажем да Не дао Бог да до тога дође.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovaj vd patrijarh mora malo da bude precizniji i ostriji ,,,ne moze da se lize sa vucicem pederom da cuti oko crne gore da bude indisponiran sto se tice Kosova i onda tek ovako iz vedra neba da baci neku izjavu !  ovo je trebao da izjavi odma po ustolicenju na patrijarsijski tron i da poziva Srbe da se na svaki nacin bore za Kosovo ! Nasi su carevi Dusan Silni ,Kralj Nikola i Kralj Petar i nasa je obaveza da se za Kosovo borimo i da u prvom mogucem trenutnku ako treba i silom udarimo ! nas povratak silom nebi znacio i povratak imanja onim srbima koji su ih za basnoslovne sume prodali albanicma ona bi i dalje ostala u posedu vlasnika koji su je kupili !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovaj vd patrijarh mora malo da bude precizniji i ostriji ,,,ne moze da se lize sa vucicem pederom da cuti oko crne gore da bude indisponiran sto se tice Kosova i onda tek ovako iz vedra neba da baci neku izjavu !  ovo je trebao da izjavi odma po ustolicenju na patrijarsijski tron i da poziva Srbe da se na svaki nacin bore za Kosovo ! Nasi su carevi Dusan Silni ,Kralj Nikola i Kralj Petar i nasa je obaveza da se za Kosovo borimo i da u prvom mogucem trenutnku ako treba i silom udarimo ! nas povratak silom nebi znacio i povratak imanja onim srbima koji su ih za basnoslovne sume prodali albanicma ona bi i dalje ostala u posedu vlasnika koji su je kupili !

 

Јеси и ти неки протестант?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мирославе, идеш у крајност и овде само могу да кажем да Не дао Бог да до тога дође.

Pa doslo je i dolazio je, ne samo 2004. nego i sada se napadaju ljudi. Samo mi nemamo sile da ih odbranimo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Реално Срби се не баве поповима нити Црквом. Њима поп треба за славу, за крштење, парастос, сарану, венчање, за причешће пар пута годишње и евентуално кад зафали играч у фудбалу на мале голиће.

 

Mnogo je, kume...

 

Pričešće i ne mora svake godine, venčanje može i u opštinu, a za fudbal pop je za sudiju, pa zna se ko na kraju beži preko livade...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:))

 

Па шта је ово људи моји, све сами протестанти...Мешчини и овде на форуму, ал изгледа не знају да јесу.

 

Kakvi crni protestanti, to su husite.

https://youtu.be/XD472Ewxo80

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kakav crni lalos ,,ja sam cupricanin pomoravac i sve sto je preko dunava treba da mi se klanja osim ljudi koji su se silom prilika tamo naselili iz raznih srpskih krajeva (kosova,crne gore ,bosne,like,dalmacije,korduna,banije,baranje) i naravno cestitih Srba banacana,sremaca i bacvana ! klanjenje vazi za te autohtone vojvodjane al sta im je to vojvodina to je tek pitanje

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако Албанци крену у прогон и насиље над преосталим Србима на КиМ, нормално да треба узвратити силом, макар та сила и не била довољна за одбрану, биће готово сигурно довољна за безбеднију евакуацију нападнутог становништва. Ако НАТО запрети новим бомбардовањем, повући ћемо се скроз са КиМ и комплетно евакуисати становништво, ту не можемо ништа и наравно да би било глупо увести народ у рат против НАТО-а. Али пустити албанске неонацисте да убијају, силују и протерују људе под бесмисленим изговором да тако чувамо „мир“ (колико је само апсурдно рећи да у таквој ситуацији постоји мир) значи да немамо минимум људскости и да је боље за овај свет да уопште не постојимо.

 

Зар треба Србија да се понаша као што је Милошевић радио током Олује!? Да кукавички гледа етничко чишћење? Не!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...