Jump to content

Мићунова еклисиологија: Улога цркве је да сахрањује људе

Оцени ову тему


Препоручена порука

Trebao si samo malo da promeniš naslov: "ŠOKANTNO! POZNATI SRPSKI POLITIČAR JE DAO IZJAVU, ALI NIJE OČEKIVAO OVAKAV ODGOVOR KOJI JE ZAPALIO ČITAV INTERNET!!!"

 

Други пут, ово је само проба.

Али се искрено надам други пут да ће се сви укључити, јер колико видим свима нам је пун кофер ових ретардираних напада на Цркву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Trebao si samo malo da promeniš naslov: "ŠOKANTNO! POZNATI SRPSKI POLITIČAR JE DAO IZJAVU, ALI NIJE OČEKIVAO OVAKAV ODGOVOR KOJI JE ZAPALIO ČITAV INTERNET!!!"

То као наслови са Телеграфа.

 

Једном приликом стигне ми на мејл саопштење МУП-а о томе како је неки родитељ намлатио наставника у Тителу и оптужио га да је педофил.

 

Ја објавим вест под насловом: Родитељ претукао наставника у Тителу.

 

Телеграф исту ту вест исти текст објави под следећим насловом( Парафразирам): Разочарани и увређени родитељ насрнуо на наставника доказаног педофила, цело село на страни родитеља!

 

После два дана стиже друго саопштење, отац био пијан, наставник нормалан човек, иначе исти тај родитељ већ дуже време прави проблеме у целој општини.

 

Телеграф опет објављује вест: Манијак из Титела малтретира цело село, сељани више не знају шта да раде, надлежне службе не реагују!

 

:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако ћемо и ми: Манијак Мићуновић насрнуо на паркинг службу. Паркинг служба однела једног попа, Мићуновић најаво да ће се жалити суду правде у Стразбуру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако ћемо и ми: Манијак Мићуновић насрнуо на паркинг службу. Паркинг служба однела једног попа, Мићуновић најаво да ће се жалити суду правде у Стразбуру!

Radi se o smart automobilu, sto nece samo, da uclanjuje i sahranjuje.

 

Gospodin Micunovic smatra da nova tehnoloska dostignuca, koja imaju ugradnjen operativni sistem na bazi sopstvenog misljenja, su najvece zlo za covecanstvo. Nije gospodinu micunovicu do tog vozila, jer je on hteo samo probnu voznju, kako bi ucvrstio mrznu prema toj vrsti tehnologije, vec mu je do toga, sto vise ne kontrlose parking servis iako je nekoliko ljudi moglo sasvim pristojno da zaradjuje za sebe i svoje porodice.

 

Nista ga nece spreciti, da tuzhaka po strazburu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

" СПЦ – да прима људе у цркву и да их сахрањује. "

Што нас чуди оваква изјава?

98% срба су номинално православни хришћани, што подразумева само крштење и опело без хришћанског живота.

 

Ovo mi zvuči poznato:

 

KPJ/SKJ - da prima ljude u partiju i da ih učlanjuje.

To bude taj isti duh i mentalitet što iz toga (o)diše.

 

0703_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жељко, што не замолиш благослов од о. Саве да и његов коментар објавиш. Ево , управо га је поставио ... преносим овде у целости ту поруку са наше теме "Питајте о. Саву "

___________________________________

Мој данашњи коментар на изјаве појединих српских интелектуалаца, самозваних доброжелатеља у вези Косова и Метохије и потребе "његовог напуштања" и сличне изјаве

Просто је мучно како данашњи често новопечени про-европски интелектуалци вређају Цркву и наше светиње са истим оним младалачким жаром са којим су они или њихови очеви певали омладинске песме "Америка и Енглеска биће земља пролетерска...". То само показује да су комунизам и данашњи пост-хришћански еверопски социјализам заправо породи марксистичке идеологије, која дубоко почива на борби против Бога и у себи и у другима. Жалосно је само да ови појединци, који су политички већ потрошени и већином заборављени, сада себе додатно морално маргинализују. Одакле још налазе и снаге и образа да се као неки самозвани доброжелатељи народни јављају у јавности и деле лекције посебно Србима на КиМ који се боре да очувају своје цркве и манастире, не као неке објекте и грађевине на којима стоји знак УНЕСКО, већ као светиње, места нашег сусрета са Богом и изворишта нашег пре свега духовног идентитета?

Уједињена Европа је идеја достојна поштовања, али једна хришћанска Европа Св. Бенедикта, Св. Кирила и Методија, Св. Мартина Турског, Европа оних који идентитет не виде у евру и мерцедесу, већ у својим катедралама и најплеменитијим споменицима културе. Одоговорни и озбиљни народи не дају оно најбоље што имају у бесцење, како нам то саветују неки "академици" који су у САНУ залутали на споредна врата, најчешће по партијској подобности. Изјаве које чујемо о "напуштању Косова" од наших обезбожених и расхристовљених интелектуалаца, који с обзиром на своје године, ни ову данашњу морално посрнулу пост-хришћанску Европу никада неће дочекати, вређају здраву памет моралном бескрупулозношћу. Косово нисмо ни узели, нити га можемо напустити, нисмо га ни добили, нити нам га неко може узети осим нас самих ако га будемо недостојни. То није само територија, већ пре свега духовни појам и символ нашег опредељења за Христа и све што је Христово. На Косову се само не живи, већ Косовом сви живимо пре свега живећи за Христа.

Они који то не разумеју, највећи допринос "научној мисли" и академским мудровањима у Србији данас могу дати тако што неће ама баш ништа ни говорити јер не знају ни шта, ни о чему говоре.

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драгољуб Мићуновић оценио је да је „неодговорно“ да се државни врх састаје са челницима Српске академије наука и уметности (САНУ) и Српске православне цркве (СПЦ) како би формулисао државну политику, а да занемарује Скупштину Србије.

– Зна се шта је улога САНУ – да брине о науци и уметности, као и СПЦ – да прима људе у цркву и да их сахрањује. С друге стране, заобилази се парламент који је представничко тело свих грађана -рекао је синоћ за Радиотелевизију Војводине председник Политичког савета Демократске странке Драгољуб Мићуновић.

Оценио је да је Србија кроз стављање Kосова у преамбулу Устава показала да је не занима стварност.

A sta je onda Srbija? Samo parlament?

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жељко, што не замолиш благослов од о. Саве да и његов коментар објавиш. Ево , управо га је поставио ... преносим овде у целости ту поруку са наше теме "Питајте о. Саву "

___________________________________

Мој данашњи коментар на изјаве појединих српских интелектуалаца, самозваних доброжелатеља у вези Косова и Метохије и потребе "његовог напуштања" и сличне изјаве

Просто је мучно како данашњи често новопечени про-европски интелектуалци вређају Цркву и наше светиње са истим оним младалачким жаром са којим су они или њихови очеви певали омладинске песме "Америка и Енглеска биће земља пролетерска...". То само показује да су комунизам и данашњи пост-хришћански еверопски социјализам заправо породи марксистичке идеологије, која дубоко почива на борби против Бога и у себи и у другима. Жалосно је само да ови појединци, који су политички већ потрошени и већином заборављени, сада себе додатно морално маргинализују. Одакле још налазе и снаге и образа да се као неки самозвани доброжелатељи народни јављају у јавности и деле лекције посебно Србима на КиМ који се боре да очувају своје цркве и манастире, не као неке објекте и грађевине на којима стоји знак УНЕСКО, већ као светиње, места нашег сусрета са Богом и изворишта нашег пре свега духовног идентитета?

Уједињена Европа је идеја достојна поштовања, али једна хришћанска Европа Св. Бенедикта, Св. Кирила и Методија, Св. Мартина Турског, Европа оних који идентитет не виде у евру и мерцедесу, већ у својим катедралама и најплеменитијим споменицима културе. Одоговорни и озбиљни народи не дају оно најбоље што имају у бесцење, како нам то саветују неки "академици" који су у САНУ залутали на споредна врата, најчешће по партијској подобности. Изјаве које чујемо о "напуштању Косова" од наших обезбожених и расхристовљених интелектуалаца, који с обзиром на своје године, ни ову данашњу морално посрнулу пост-хришћанску Европу никада неће дочекати, вређају здраву памет моралном бескрупулозношћу. Косово нисмо ни узели, нити га можемо напустити, нисмо га ни добили, нити нам га неко може узети осим нас самих ако га будемо недостојни. То није само територија, већ пре свега духовни појам и символ нашег опредељења за Христа и све што је Христово. На Косову се само не живи, већ Косовом сви живимо пре свега живећи за Христа.

Они који то не разумеју, највећи допринос "научној мисли" и академским мудровањима у Србији данас могу дати тако што неће ама баш ништа ни говорити јер не знају ни шта, ни о чему говоре.

 

Видео сам то, али О Сава је институција за себе, а ми форумаши смо посебно. О Сава је ипак гост нашег НВО форума.

 

Могао бих то додати али онда наслов  и тема нису исти.

 

Друга ствар овде о Сава не помиње конкретно Мићуновића него генерално све такви назови интелектуалце.

 

Има ту више разлога зашто ове две изјаве морају ићи одвојено.

 

 

Didime, poukasu! :D :D :D Ali, NVO... :))

 

 

Да НВО.

Данас кад постајем НВО дајем свечану НВО реч да ћу марљиво малтретирати све оне који су нас до сада малтретирали ...и проче.

 

Форум и сајт Поуке су већ одавно превазишли и један обичан форум и сајт. Ред је био да све дигнемо на један виши НиВО .

Као НВО можемо ево рецимо у наше име давати овакве изјаве, утицати на јавно мњење, држати неке трибине и предавања, бавити се издаваштвом, организовати протесте, и рецимо узимати паре из државном буџета  :))) .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Коментар са једног портала:

 

j9AQZVB.png

A ja sam se vec uplasio, posle plasiranja naseg saopstenja u javnost, da nemamo organizovane i vredne botove :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...