Jump to content

Предлог за пријем Косова у УНЕСКО уврштен у дневни ред

Оцени ову тему


Препоручена порука

Тешко ту Руси ишта могу. Ови на западу да су нормални не би то стављали на дневни ред.

 

Али ајд добро није згорег апеловати

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па...ништа...само ти седи у својој кући... :)...двориште ти одавно комшије користе, нашли рупу на огради... :)

 

To to,salu na stranu nekako postajemo ljudi koji izokrecu normalu i idemo u krajnost,jednostavno postaje nam normalno ono sto to nije. Ne ti,nego generalno ljudi,Kosovo je izgubljeno,koliko siptara ima a koliko Srba,pa sta? nema predaje. Docice trenutak,kad tad,taj trenutak kad ce svako ko je Srbin osetiti da je to taj trenutak kad ce se opet desiti preokret,pa ce nase postati i ostati nase.

 

Medjutim ne sme da se predaje,jer ako se predaje to je to,nemas vise pravo da trazis nazad. Nazalost koliko vidim ova vlast je i dosla na vlast upravo iz tog razloga i plasim se tog razloga.

 

Znate Vucic kaze evo ako mi ponude ponudu koja je losa idemo na izbore,pa majstore nece izbori doneti nestajanje te ponude,nego tvoje odbijanje ili prihvatanje.

 

Vise se plasim ove vlasti po pitanju Kosmeta nego Amerike,zapada,eu i siptara zajedno.

 

Do tad

 

  • Волим 1

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vise se plasim ove vlasti po pitanju Kosmeta nego Amerike,zapada,eu i siptara zajedno.

A ja mislim da jednostavno srpskom narodu nije stalo do Kosova, ili smo jednostavno iznureni vec 20 godina od ratova i poraza i vise nemamo nade da nesto mozemo postici. Takodje mislim da kad bi nam zapretili uvodjenjem viza pola naroda bi reklo - priznaji Kosovo. Na kraju krajeva, da nije tako, ne bi SNS dobijala ovoliko glasova. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па...ништа...само ти седи у својој кући... :)...двориште ти одавно комшије користе, нашли рупу на огради... :)

To to,salu na stranu nekako postajemo ljudi koji izokrecu normalu i idemo u krajnost,jednostavno postaje nam normalno ono sto to nije.

Nije krajnost, vec zamena teza, uopste se ne radi o mestima. Ovime UNESCO diskredituje sebe kao organizaciju, jer objekti koji su pod njenom zastitom jesu (bili) napadani i to od strane drzave koju hoce da prime. Zato kazem - nije licemerje, ne znam ni kako se to zove, slab mi vokabular.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovime UNESCO diskredituje sebe kao organizaciju

а они се иначе баш податресају због овога.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесте туга, али идемо даље.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema potrebe za tugovanjem.Jevreji su se vekovima pozdravljali sa do godine u Jerusalimu i na kraju do godine se tamo i nađoše.Tako i mi trebamo.Kosovo je naš Jerusalim,raspeti trenutno al nijedan trenutak nije večan.Tako su i otomani bili onomad pa smo ih oterali.Al bez krvi ništa ne biva,tako će biti i ovoga puta.

 

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Novi delivery unit stigao na isporuku

 

 

Novi nemački uslov - (in)direktno priznanje Kosova
 
Direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić izjavio je da postoji novi amandman na predlog platforme za pregovaračko poglavlje 35.
Kako je rekao, tim amandmanom se dodatno pogoršavaju uslovi za evrointegracije Srbije i vrši pritisak da se Srbija natera da direktno ili indirektno prizna nezavisnost Kosova.
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није то класична туга, емотивна, то је више освешћена туга која проистиче из све веће уверености о богоостављености народа.

Zašto nas je Bog ostavio?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већ сам ти о томе писао ако се сећаш. Сликовито речено, као да чека, и чека, и чека, и чека да се отвориш и на карају дигне руке, има оних који га хоће.

Ствар је у томе што Он не виси на неком тамо чивилуку, увек је ту, стално чека, не напушта, већ људи бирају да буду напуштени. Зато сам употребио "богоостављеност". Није он нас оставио него ми њега.

E pa ako je živi Bog mogao bi da prestane da čeka i da se malo umeša u tokove.Ako smo svi tako loši kako ti kažeš nek se umeša zbog nekoliko pravednih i pobožnih.Valjda postoje i neki takvi.Pa kad bi se  manifestovao u sili i slavi da viš kako će svi da se okrenu njemu.Samo jednog da zaštiti barem,mnogi bi se preobratili i doživeli neku vrstu metanoje.Ljudi ostavljaju Boga zato što se On ,,otkriva,, skrivajući lice svoje.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тргнемо се ми, али често доцкано. Бог је увек ту и чека да га ми позовемо.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тргнемо се ми, али често доцкано. Бог је увек ту и чека да га ми позовемо.

Evo ja ga zovem da se umeša.Nek se pokaže kao živi Bog,kao neki koji deluje a ne kao pasivni posmatrač.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Премијер Вучић упутио писмо чланицама Унеска

Премијер Александар Вучић упутио је 11. октобра 2015. године писмо свим чланицама Унеска, у којем је изразио забринутост због захтева за пријем самопроглашеног Косова у чланство те организације, наводећи да је неутемељен са становишта међународног права.

Писмо гласи у целини: "Обраћам Вам се овом приликом у вези са питањем од највећег значаја за Републику Србију, које је повод за нашу озбиљну забринутост. Реч је о захтеву за пријем тзв. Косова у чланство Унеска. Овај захтев је неутемељен са становишта међународног права и због тога, као и са политичког и моралног аспекта, за Републику Србију, апсолутно неприхватљив.

Сходно и даље важећој и правно обавезујућој резолуцији СБ УН 1244 (1999) и Уставном оквиру за привремену самоуправу на Косову, Косово и Метохија је територија у саставу Републике Србије под управом Уједињених нација. Резолуција СБ УН 1244 (1999) реафирмише „суверенитет и територијални интегритет Савезне Републике Југославије (сада Републике Србије) и других држава региона" и предвиђа „политичко решење за косовску кризу" засновано на овим принципима.

Питање Косова и Метохије је и даље на дневном реду СБ УН, што потврђују редовне, кварталне седнице СБ УН на ову тему. Такође, на Косову и Метохији и даље делује УН Привремена администрација на челу са специјалним представником генералног секретара УН (УНМИК).

Будући да се Косово не може сматрати државом као субјектом међународног права, евидентно је да нису испуњени елементарни услови за разматрање било ког питања у вези са пријемом Косова у пуноправно чланство Унескоа. То је де факто признала и сама Приштина покушавајући да издејствује достављање захтева Унеску посредством УНМИК, што је од стране ове Мисије УН одбијено с обзиром на њено доследно поштовање резолуције СБ УН 1244 (1999).

Унеско, као специјализована агенција УН, има обавезу да се придржава међународног права, посебно резолуција СБ УН под Главом ВИИ Повеље УН, што укључује и резолуцију 1244 (1999).

У том контексту, разматрање захтева за пријем Косова у Унеско би представљао грубо кршење правних правила насталих под окриљем УН ради очувања међународног мира и безбедности и било би у супротности са чланом 25. Повеље УН, у коме се наводи да су "чланови УН сагласни да прихвате и извршавају одлуке СБ у сагласности са овом Повељом". Тиме би се створио опасан преседан.

Влада Републике Србије у пуној мери је посвећена дијалогу између Београда и Приштине који се води под покровитељством ЕУ. У том процесу многа комплексна питања, од изузетног значаја за стабилизацију прилика у региону и нормализацију односа, су решена.

Неретко, само захваљујући доброј вољи српске владе постизани су споразуми који су представљали темељ рационалнијих и нормалнијих односа између Срба и Албанаца на Косову и Метохији, иако су ти политички потези наилазили на веома негативне реакције јавности у Србији. Без обзира на то, остали смо и и даље смо чврсто опредељени за дијалог са косовским Албанцима и проналажење решења која ће стабилизовати и нормализовати наше међусобне односе.

Ипак, о заштити споменика културе и имовини Српске православне цркве на Косову и Метохији се, до сада, у Бриселу није разговарало.

У том смислу, једнострани покушаји попут захтева за чланство тзв. Косова у Унеску нас враћају у прошлост и нарушавају атмосферу подстицајну за дијалог који се налази у врло деликатној фази. Тиме би се фактички онемогућило да се и по овом питању постигне обострано прихватљиво решење за ово, за нашу страну, једно од најосетљивијих питања.

Приштина нема ни морално право да тражи чланство у Унеску, јер је својим чињењем у претходном периоду недвосмислено демонстрирала да нема ни способност ни вољу да испуни обавезе које произилазе из чланства у овој Организацији.

Са циљевима Унеска несумњиво су неспојиви намерно, систематско, вандалско уништавање културних и историјских споменика својих суграђана, који датирају још из XИ века. Од завршетка сукоба 1999. и распоређивања међународних снага, у миру, укупно 141 српски православни хришћански објекат потпуно је уништен или значајно оштећен, а сам Унеско је четири бисера светске баштине: манастир Дечане, Пећку патријаршију, Грачаницу и Цркву богородице Љевишке ставио на Листу светске баштине у опасности.

На многим уништеним објектима још се могу видети пароле тзв. Ослободилачке војске Косова и претње Србима, а у новије време и графити у славу организације Исламске државе, чији су методи рушења културних и верских објеката, нажалост, одавно на делу на простору Косова и Метохије.

Из Приштине се ни данас не могу чути речи осуде оваквих срамних злочина недостојних 21. века, нити има спремности да се њихови починиоци пронађу и казне. Уништавање српског хришћанског и културног наслеђа никада није подробно истражено, нити је ико за ове злочине изведен пред лице правде.

Утолико, или нарочито због тога, лицемерно звучи објашњење свих који кажу да ће пријемом Косова у Унеско, српска културна баштина бити боље заштићена, јер нико ни из једне од српских цркава или манастира, није тражио ни такву заштиту, ни такву подршку. Напротив.

Деловање Српске православна цркве у Покрајини се одвија у изузетно тешким условима, а поред организованог, етнички и верски мотивисаног насиља и уништавања српског православног наслеђа, без преседана у новијој историји Европе, бројни су и примери драстичног угрожавања људских и верских права, слободе кретања и рада православног свештенства и православног становништва на Косову и Метохији.

У условима континуираних покушаја да се уништи и украде идентитет и културна баштина српског народа на Косову и Метохији, чланство Косова у Унеску представљало би награду и давање улоге лажног заштитника српског и хришћанског културног наслеђа оним политичким структурама у Приштини које у периоду од 1999. до данас нису учиниле ништа да спрече уништавање хришћанског духовног и културног идентитета једног европског народа и насилног брисања трагова векова његовог постојања на простору Косова и Метохије.

Србија својим досадашњим постављањем је показала своју пуну посвећеност решавању свих отворених питања са Приштином мирним путем и кроз дијалог. Србија је против сваке политизације рада Унеска као организације чија би мисија требало да буде промовисање сарадње међу државама кроз образовање, науку и културу.

На крају, ми јесмо мала земља, и територијално и по броју становника, немамо политичку моћ којом можемо да се супротставимо онима који спонзоришу улазак Косова у Унеско, али је наша обавеза да целокупно човечанство упознамо са противправним и неморалним мерама које се против наше земље предузимају и тиме, ако ништа друго, одбранимо истину и понос свих правдољубивих народа у свету", наводи се у писму премијера Вучића.

 

Извор: Канцеларија за Косово и Метохију

http://www.spc.rs/sr/premijer_vuchitsh_upito_pismo_chlanicama_uneska

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...