Jump to content

Патријарх Иринеј: Наводи из уџбеника неистина и срамота за народ

Оцени ову тему


Препоручена порука

patrijarh-irinej-tanjug-1.jpg
 
Патријарх српски Иринеј изјавио је да су тврдње из уџбеника за шести разред основне школе, у којима се наводи да су Албанци староседеоци Балкана од којих су Срби примили обичаје и културу, неистина и невиђена срамота за српски народ који има своје корене и историју.
 
"То што неко покушава лажима да прекраја нашу историју, да су Срби отели Косово Албанцима и да томе уче нашу децу, велики је скандал и томе морамо стати на пут", рекао је патријарх, а преноси лист Курир, на који се позива Танјуг.
 
Патријарх је подсетио да је Српска православна црква прошле године реаговала поводом тог уџбеника и да је упутила допис Министарству просвете како би одмах реаговали на неистине.
 
"Управо због тога што неки упорно покушавају да прекрајају историју српког народа, СПЦ ће обавити анализу и преглед појединих уџбеника и доставити наше мишљење надлежнима. Овакве ствари не смеју да се понављају", рекао је патријарх.
 
У уџбенику које је одобрило министарство, а штампао Завод за уџбенике и наставна средства, наведено је да су Албанци староседеоци Балкана и да су досељени Словени, међу којима и Срби, примили од Албанаца обичаје и културу, као да им је, Стефан Немања преотео крајеве северне Албаније.

 

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On bese istoricar po zanimanju?

Није, ал му не мањка еминентних историчара у окружењу. И ту мислим на оне који се не ложе на комуњарске фантазије, које су исфабриковане за онај сулуди план да Албанија постане седма СФРЈ република.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није, ал му не мањка еминентних историчара у окружењу. И ту мислим на оне који се не ложе на комуњарске фантазије, које су исфабриковане за онај сулуди план да Албанија постане седма СФРЈ република.

 

Које бре фантазије, ништа још није готово!

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Које бре фантазије, ништа још није готово!

 

Naravno da nije, tek je počelo. Taj komunjarski plan bio je sulud zato što je bio neostvariv, što se tiče Envera Hodže cijela SFRJ je mogla predat molbu Albaniji da je primi kao jednu od svojih provincija, nikako obrnuto. No, sad je Albanija prebacila brzinu kako se otarasila komanča, komouša i crvenog firera Envera Hodže,  umjesto 7. republike SFRJ je od 1.4.2009. postala 27. članica NATO, Hrvatska je 28.

http://www.natoaktual.cz/clenske-staty-nato-0af-/na_zpravy.aspx?y=na_summit/clenskestatynato.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da nije, tek je počelo. Taj komunjarski plan bio je sulud zato što je bio neostvariv, što se tiče Envera Hodže cijela SFRJ je mogla predat molbu Albaniji da je primi kao jednu od svojih provincija, nikako obrnuto. No, sad je Albanija prebacila brzinu kako se otarasila komanča, komouša i crvenog firera Envera Hodže,  umjesto 7. republike SFRJ je od 1.4.2009. postala 27. članica NATO, Hrvatska je 28.

http://www.natoaktual.cz/clenske-staty-nato-0af-/na_zpravy.aspx?y=na_summit/clenskestatynato.htm

 

Где скачеш одма', Зајроне, шалимо се мало. :) И мани ме више с НАТО. Било ко ко мора да ме убеђује да ми чини добро, мора да нешто мути (евентуално да сам ја луд па ми неко чини добро, а ја одбијам). Политичари кад крену у кампање морају да убеђују народ како су добри, образовани, способни итд. Је л' мора Иво Андрић да ме убеђује да добро пише? Је л' Тесла мора да ме убеди у своју инвентивност? Не мора, дела говоре. Тако и дела НАТО-а говоре о том савезу и дела његових предводника о њима. Ја у том колу нећу да играм и помири се с тим. Када ми објективно докажеш да убијање детета на ноши има неку вишу сврху, лично ћу повести то коло.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zanimljiv video, šta oni sad tvrde da su sve imali pod oružjem tada, pod videom je spisak:

Ushtria e Enver Hoxhës (Albanian Army of Enver Hoxha)

 

Army of Enver Hoxha was the superpower in the Balkans or better to say European superpower !!

Where are all these Ammunition Now ??
Albanian army in the 80s of the last century had in its composition:

- 22 Divisions
- Protection Against Air (MKA)
- Fleet-Marine Luftarako (FLD)
- Aviation

Effective consisted of:

- About 16,500 officers
- About 9,000 under / officers
- About 60,000 soldiers
- 8,000 civilians
- About 450,000 reservists
- About 230,000 Volunteer Force

- There were 127 brigade, infantry, artillery and Shock
- There were 34 anti-artillery regiments
- There were 1,050 tanks involved in nine brigade of two battalions
- There were 4,000 gorge ground artillery fire
- There were more than 100 ships of war
- There were about 240 aircraft and helicopters of the Air Fleet

Battle Fleet Marine

1. Four torpedo-boat - 80 pieces Russian + Chinese
2. minesweeper berth - 6 pieces Russian
3. basic minesweeper - 2 pcs Russian
4. destroyer sailors - 4 pieces Russian
5. Submarine - 4 pieces Russian
6. Motovedetë - type Chinese Shanghai II 6 pieces

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Где скачеш одма', Зајроне, шалимо се мало. :) И мани ме више с НАТО. Било ко ко мора да ме убеђује да ми чини добро, мора да нешто мути (евентуално да сам ја луд па ми неко чини добро, а ја одбијам). Политичари кад крену у кампање морају да убеђују народ како су добри, образовани, способни итд. Је л' мора Иво Андрић да ме убеђује да добро пише? Је л' Тесла мора да ме убеди у своју инвентивност? Не мора, дела говоре. Тако и дела НАТО-а говоре о том савезу и дела његових предводника о њима. Ја у том колу нећу да играм и помири се с тим. Када ми објективно докажеш да убијање детета на ноши има неку вишу сврху, лично ћу повести то коло.

 

Jesam li ja EU ili NATO da te preklinjem,

klečim na koljenima i molim da u EU ili NATO udješ?

Kad je to Angela Merkel klekla pred tebe Plutone i lomila rukama,

nagovarala, preklinjala te da udješ u EU i u NATO, gdje i kad se to desilo?

Vidiš da samo raspravljamo, što onda otvarate teme s takvim besmislenim

naslovima kad svi unapred znate da niko od vas neće ni u EU ni u NATO?

Što vaši premijeri i predsjednici troše državne pare na letanja do Brisela i Strazbura, šta će oni tamo?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesam li ja EU ili NATO da te preklinjem, klečim na koljenima i molim da u EU ili NATO udješ?

 

Ниси, ал' си нешто много навалио да ме убедиш како ми то треба. :)

 

Kad je to Angela Merkel klekla pred tebe Plutone i lomila rukama, nagovarala, preklinjala te da udješ u EU i u NATO, gdje i kad je to bilo?

 

Искрено, мене она мало плаши. Мислим, не што је моћна жена са великом силом иза себе, него некако да кажем магијски, као да сваки пут кад се појави на ТВ-у хоће да ми пребаје нешто.

 

Što vaši premijeri i predsjednici troše državne poare na letanja do Brisela i Strazbura, šta će oini tamo?

 

То је други проблем. Троше они и на своје виле, џипове итд., а народу то ич не користи, ал' шта ћемо кад нема воље да то спречимо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрено, мене она мало пла:48ши. Мислим, не што је моћна жена са великом силом иза себе, него некако да кажем магијски, као да сваки пут кад се појави на ТВ-у хоће да ми пребаје нешто.

 

No, i mene je počela da plaši, ona, Putin i Josip Broz su od takve vrste ljudi u istoriji o kojima samo mislite da nešto znate a ustvari čim dalje ustanovljavate da o njima znate sve manje. Da je živjela i studirala u Pragu to se o njoj znalo ali da je studirala u Moskvi i tačno tamo gdje se sada ratuje, na Donjecku (Donbas) i da tu oblast odlično poznaje, ruski je ustvari tamo i naučla, to se o njoj nije znalo. Niko ne zna šta će se još izvući iz njene almare, škrinje kakvih sve još čudesa i saznanja.

Věděli jste, že Merkelová studovala i v Doněcku? Titulky CZ

http://orgo-net.blogspot.cz/2015/03/vedeli-jste-ze-merkelova-studovala-v.html

 

Evo odavde je to tačno, od 9:48:

https://youtu.be/j3Oe914rT3U?t=9m48s

Link to comment
Подели на овим сајтовима

No, i mene jhe počela da plaši, ona, Putin i Josip Broz sau od takve vrste ljudi u istoriji o kojima samo mislite da nešto znate a ustvari čim dalje ustanovljavate da o njimna znate sve manje. Da je živjela ui studirala u Pragu to seč o njoj znalo ali da je studirala u Moskvi i tačno tamo gdje se sada ratuje, na Donjecku (Donbas) i dsa tu oblast odlično poznaje, ruski je ustvari tamo i naučla, to se o njoj nije znalo. Niko ne zna šta će se još izvući iz njene almare, škrinje kakvih sve čudesa i saznanja.

 

Ето, видиш! Како после човек да је се не плаши?

 

--

 

Узгред, извињавам се администрацији за одскакање од теме, занели смо се мало, нећемо више. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa je ne vidim problem sa udzbenikom.

Srbi su se naselili negde oko 6. Veka na Balkan a Albanci se nisu naseljavali vec su potomci Ilira, starosedelaca ...

Tako su barem mene na forumu ubedjivali ..

Ne kapuram sta sada odjednom moze da ne valja u ovoj prici?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја не видим у чему је проблем и да ли је новински текст нека спрдња? :.mislise.

 

Већ 200 година се у Србији учи да су пре доласка Словена на овом простору живели Илири и да се зато цела територија на којој Срби (и Хрвати) живе звала "Илирик" и то није спорно.

 

Оно што деца не уче и што не пише у уџбеницима је да су се ти балкански староседеоци асимиловали у Словене, научили словенски и измешали се са Словенима. Исто као што су се и Авари измешали са Словенима. Ми смо данас потомци обе те гране, праоци и прамајке су нам и Словени и Илири. Културно и по језику и идентитету смо Словени, али физички смо мешавина једног и другог. Као човек што носи презиме свог оца, а не своје мајке, а свеједно је 50% генетски сродан баш са фамилијом своје мајке и потомак је њених предака.

 

Албанци су потомци оног дела Илира који је преживео романизацију и словенизацију. Не важи Албанци=Илири, јер су Албанци само мали део Илира, онај већи део су наши преци (и преци Хрвата, Бошњака итд.) И Албанци су исто тако мешавина Словена и Илира као и ми, нису "чисти" потомци Илира, само што се у њиховом поднебљу догодило супротно - асимилација и мешање су ишли у албанском смеру. Исто то се догодило и са некадашњим "Арнауташима" на Косову и Метохији, тј. Србима који су прешли на ислам и знали да говоре албански, па су за албанско окружење измишљали себи и албанска имена, да их Албанци не би прогонили. Таквих је било на десетине хиљада (у време када је КиМ имало много мање становника), па су прешли у Албанце. Проблематика Албанаца је доста сложена, ми смо са њима апсолутно разнородни по питању језика и културе, али физички и генетски смо исто, од апсолутно истих предака.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...