Jump to content

Деманти у вези са наводном "суспензијом" Епископа нишког Јована

Оцени ову тему


Препоручена порука

ma, ona od prošlog Sabora, koju je sačinio + Irinej bački...

 

Ako ima negde da se to procita, zamolio bi` za linak...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako ima negde da se to procita, zamolio bi` za linak...

bilo je u nekim novinama objavljen scan peticije..Pogledaj obi onu temu o Sabor SPC. Mislim da tu ima link. I ja sam procitao.

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Епископ рашко-призренски Теодосије.

Teodosije je baš avanzovao...Dobio je teritoriju od skoro 30% Srbije.

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne tumačim nešto što nemam mogućnost da direktno prosudim. Prenosim samo ono što je činjenica.

 

Daću ti hint - ima veze sa dugmetom Esc na tastaturi

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Daću ti hint - ima veze sa dugmetom Esc na tastaturi

daj brate, otvoreno reci što imaš..ove asocijacije ne vrede, jer ono što asocira tebe, zbunjuje mene i ništa nismo uradili... :)

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemam potrebu da se jasno izrazim niti je to u mom stilu - uostalom, sada je potpuno nebitno

ok, nisam te razumeo, jer možda te crkvene prilike mi nisu poznate..ali, sada si me zainteresovao.

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја бих изјаву г. Лепог узео са доста резерве. Његова сазнања, по властитом признању, су била измишљења (само претпоставка) у вези са последњом епизодом серије Игре престола (Game of thrones). Тема ипак није серија, него црква, али стварност у нашој цркви много личи на поменуту серију.

 

Да ли ће владика Јован нишки (Снежни?) преживети Синод? Да ли ће му лик из овог животног филма (а у презимену носи име народа) доћи главе?

 

Шалу на страну, мислим да је све ово добро, јер на површину излази оно што се добро зна, а што се до сада успешно скривало. Отуда и оваква реакција потпарола Синода, што ствари испод тепиха испливавају. Ови медији што се прозивају, можда јасније виде ситуацију него они који су у цркви. Неки виде, али не желе да то други виде, а неки не виде, јер не желе да виде, и желе да живе у илузији, имагинацији, како је све под контролом, и како је све ружичасто.

 

Мислим да је ово изнуђен патријархов потез, као и аминовање оваквог потеза од стране Синода. Дефинитивно није прави тренутак да овај проблем исплива, имајући у обзир дешавања из Канаде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

daj brate, otvoreno reci što imaš..ove asocijacije ne vrede, jer ono što asocira tebe, zbunjuje mene i ništa nismo uradili... :)

 

Хоће да каже да су свештеници незадовољни својим материајлним статусом, и да су зато, као својеврсни азиланти, у жељи за бољим животом, похрлили у Београд. По тој логици би требао цео Ниш, а и остатак Србије, да се пресели за Београд.

 

Верујем да би било много кандидатата за свештенике који би радо дошли у његову епархију, а не били на предугим листама за чекање.

 

Најједноставније речено, владика је почео да заводи ред, а ред многима у мантијама не одговара, пошто на ред нису навикли. Почео је да им се меша у финансије, да ограничава њихову самовољу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најједноставније речено, владика је почео да заводи ред, а ред многима у мантијама не одговара, пошто на ред нису навикли. Почео је да им се меша у финансије, да ограничава њихову самовољу.

 

nije baš tako crno-belo

  • Волим 1

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

post sa fejsa

 

 

Jedino , sto mi je u ovoj prici najtuznije je to , sto ce, ustvari , nadrljati ljudi koji nisu ni krivi ni duzni, vec, su se zatekli, u nevreme.Zalosni je sto Jovana niskog, smenjuju ljudi, isto tako sumnjivog morala i karaktera, pri tom ne mislim na Episkope, vec na grupu popova u Nisu koji su ggodinama unistavali Crkvu i radili za svoj interes, koji su unistili mnogo mladih zivota, razorili mnogo porodica i za to ce pred Bogom odgovarati. Cela Crkva zna o kriminalu Milutina Timotijevica i njegovog zeta Branka Cincarevica. Cela Crkva zna o zilotizmu Dionisija Pantelica i njegovim vezama sa Artemijem. Cela Crkva zna o Vlajku Grabezu. Cela Crkva zna o kriminalu u toj Eparhiji vec 40 godina. Neka se i to malo preispita, a sa obzirom ko dolazi za admina mislim da ce se sve preispitati. Dobro znam o cemu govorim jer sam prosao kroz tu muku tamo. Od istih ljudi. Ko to drzi Milutina Timotijevica na mestu rektora Bogoslovije , iako ima 80 godina. Moze li takav covek razumeti potrebe mladih ljudi sada, ili uopste napredak teoloske nauke trenutno. U eparhiji Niskoj postoje problemi kojima Ep. Jovan nije jednostavno dorastao, i to je problem. Nije smeo da dozvoli daostane u senci Patrijarha, i to ga je kostalo. Iskreno zao mi je, zbog svega, ali jos vise se plasim onoga sto ce doci.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Односи са јавности су нам катастрофални. Када се овако битне одлуке доносе, нормално је да ћеш обавестити јавност о томе шта се дешава.

 

Деманти истините вести, да је промењен (привремено?) владика у нишкој епархији, је само замајавање јавности. А поготово објашњење да је то нешто уобичајено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...