Jump to content

Завођење малолетнице, да ли је кажњиво?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Dete sa 16 je u pubertetu,ono tek treba da odraste,da se odvoji od porodice,osamostali,moze da bude pametno,lepo vaspitano,ozbiljno dete,oduvek su postojala takva deca i matori manijaci.A sto se tice razlike u godinama...kod odraslih je to ok.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да се не треба позивати на примере из прошлости, из времена наших бака и дека. Другачије је све тада било. О проблематици треба да говоримо вођени праксом нашег времена. Када се све узме у обзир, мишљења сам, а и видео сам ваше сличне коментаре, да момак од 26 година којег привлачи девојчица од 15-16, има проблем у глави. Односно, ради се о незрелој личности, да не кажем ретарду. Опет понављам, није проблем разлика у годинама већ што је неко по годинама зрео а неко још увек дете. 25 и 35  нису проблем, али 15 и 25 јесу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Muskarac koji dozvoli da mislima pada u ta iskusenja nije musko,nego je nekakav perverznjak,mlakonja...i bolje mu je da obesi vodenicni kamen oko vrata ,nego da sablaznjava decu. Tolilo,nadam se da ovi sto pokrenuse temu nemaju neki predumisljaj ...:-D

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Muskarac koji dozvoli da mislima pada u ta iskusenja nije musko,nego je nekakav perverznjak,mlakonja...i bolje mu je da obesi vodenicni kamen oko vrata ,nego da sablaznjava decu. Tolilo,nadam se da ovi sto pokrenuse temu nemaju neki predumisljaj ...:-D

 

facenew22222222  facenew22222222  facenew22222222

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Браво. Онај ко није у стању да изабере и буде са себи равном, заправо није дорастао самоме себи. Како рекох, ретард.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да девојка од 16 не даје повода не би момак од 26 реаговао.

 

Неуспео покушај оправдања похоте и то готово увек једносмеран.

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uvek nekako ispada ma je zena kriva,od Eve pa sve do danas...:-D Necemo o tome,to je cist Sizif.Muskarcu moze da se dopada mlada devojka...ali on uvek mora da ima na umu da je to lepo i milo dete koje on treba da dozivi kao kompletnu osobu,kao sestru,a ne, ne daj Boze kao neki objekat...kome ne moze da odoli.To je bolest.Bolesno...

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moram vas opet razočarati ali psihologija ni medicina ne smatraju ni slučajno vezu 16 godišnje mlade djevojke i 26 godišnjeg mladića nekako patološkim, nenormalnim i sl. Navodi se da je psihički ekvivalentan kao odnos mladića od 16 godina sa 2 godine starijom djevojkom. Istovremeno podvlače da veću razliku od 10 godina već ne smatraju tako idealnom i čim je veća od deset godina tim može biti potencijalno manje uspješna. I na kraju neki psihološki tipovi nestabilnih djevojaka koje za sobom imaju teško djetinjstvo isključivo traže tako stareije i ozbiljnije muškarce jer su o mnogo pažljiviji i uvidjavniji nego vršnjaci i pored njih se osjećaju mnogo sigurnije. Osim toga postoji toliko brakova koji su započeti upravo takvom vezom 16-26 i koji sasvim normalono funkcionišu. Maloprije sam pročitao dvadesetak primjera iz psihološke prakse od koji je polovina bila tipa ona 16 - on 26 i nigdje nisu bili označeni kao problematični isključivo zbog tog vijeka već zbog nekih drugih stvari tamo spomenutih a podsjeća mme na sličan problem sa mladim trudnicama gdje od njih roditelji naprave skoro totalne bolesnike sa svojim strahovima i pretjerivanjem kao da je trudnoća nešto patološko i nenormalno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cek, ali postoji krivicno delo vanbracna zajednica sa maloletnikom?

Постоји, али опет уз милијарду услова и изузетака. Углавном се ту подразумева ситуација да неко искоришћава малолетно лице за секс. Ако ступе у брак, нема кривичног дела, ре.имо.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када се све узме у обзир, мишљења сам, а и видео сам ваше сличне коментаре, да момак од 26 година којег привлачи девојчица од 15-16, има проблем у глави.

Bioloski/psiholoski gledano, nema apsolutno nikakav problem u glavi. Sasvim je normalno da te fizicki privlaci. Mozak ne zna za godine vec gleda razvijenost tela, a telo devojke od 16 godina je itekako razvijeno. Radis u gimnaziji, pa vrlo dobro znas o cemu govorim. Druga je sad prica da l' dvoje medju kojima je tolika razlika mogu psihicki da se povezu, ali sama fizicka privlacnost nije nista nenormalno niti odvratno.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cek, ali postoji krivicno delo vanbracna zajednica sa maloletnikom?

 

Postoji ako sje takav maloljetnik, maloljetnica mladji od 15 godina. Onda su oni pod zakonom, to sam već objašnjavao, To važi u Češkoj. Dodam ponovo taj link.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bioloski/psiholoski gledano, nema apsolutno nikakav problem u glavi. Sasvim je normalno da te fizicki privlaci. Mozak ne zna za godine vec gleda razvijenost tela, a telo devojke od 16 godina je itekako razvijeno. Radis u gimnaziji, pa vrlo dobro znas o cemu govorim. Druga je sad prica da l' dvoje medju kojima je tolika razlika mogu psihicki da se povezu, ali sama fizicka privlacnost nije nista nenormalno niti odvratno.

 

Па мозак није бесловесна машина. Он има ум и разум, да расуђује. Зато и кажем, мушкарац од 26 који ступи у везу са девојчицом од 16 има проблем у глави - у смислу да је зрелошћу заостао, да није достојан својих година.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па мозак није бесловесна машина. Он има ум и разум, да расуђује. Зато и кажем, мушкарац од 26 који ступи у везу са девојчицом од 16 има проблем у глави - у смислу да је зрелошћу заостао, да није достојан својих година.

 

Ne, ne moigu se složit s vama, vi ste navikli na daleko oštrije standarde zbog poziva, profesije kojom se bavite, zbog svjetonazora, hrišćanske etike itd. ali beslovesnost u hrišćanskoj etici ne znači beslovesnost i u medicini i psihologiji. Ne postoji hrišćanska medicina ni psihologija i svi ljudi ne moraju biti a ni nisu hrišćani. Čak i oni koji jesu ne drže ga se u svemu kako treba, koliko mladih hrišćana, adolescenata poštuje zabranu stupanja u sexualne odnose prije braka? To znaju najbolje sveštenici koji su pet do dvanaest, u posljednji minut, nabrzinu vjenčali koliko hoćete djevojaka u 6, 7 mjesecu trufdnoće.

https://www.pouke.org/forum/topic/39495-завођење-малолетнице-да-ли-је-кажњиво/?p=1305096

https://www.pouke.org/forum/topic/39495-завођење-малолетнице-да-ли-је-кажњиво/?p=1305097

https://www.pouke.org/forum/topic/39495-завођење-малолетнице-да-ли-је-кажњиво/?p=1305098

https://www.pouke.org/forum/topic/39495-завођење-малолетнице-да-ли-је-кажњиво/?p=1305135

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...