Jump to content

Владика Јустин наметнуо принудну управу Мати Јелени и жичком сестринству

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pa da, tako sam i mislio. Ne poričeš da je vladika djavo : ) Ja sam o  vladikama uvek razmišljao kao Mark Tven o Bogu - Bože, oprosti moje male šale koje su bile na tvoj račun a ja ću tebi velike šale na moj račun : )

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa da, tako sam i mislio. Ne poričeš da je vladika djavo : ) Ja sam o  vladikama uvek razmišljao kao Mark Tven o Bogu - Bože, oprosti moje male šale koje su bile na tvoj račun a ja ću tebi velike šale na moj račun : )

хехе...на твоју жалост,у овој причи ђаво је ђаво а Владика је био свет човек :)

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи још једна званична верзија коју су писале владике : ) Ја верујем да кад човек у одређеној мери задобије благодат и освети се (као наше владике) он и заборави да ђаво постоји. Отуда вероватно беспоговорна послушност ономе који је ван ђаволског домета

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajde onda da se pozabavimo apsolutnom istinom i nepristrasnošću POLITIKE ..

 

A ajmo sada da vidimo šta kaže o tome RTS istog datuma ..

 

Pitanje je prosto i logično: Zašto su prevideli činjenicu da je mati Jelena vraćena za igumaniju?

 

A po tvojoj priči, ako je +Justin bio u dogovoru sa Sinodom, možda tu ipak ima nečega.

 

Rilski šećeru, opusti se bejbe....dvoje su se tako smuvali. Sa mnom je mnogo lakše izaći na pivo, nego na kraj. Kiss, kiss...chao, chao!!!

 

Требало нам је 4 страница да проговоримо правим - опуштеним језиком .. али успело је :) прво узвратићу пољупце и признати: шећер јесам заиста ;)

 

А нигде нисам рекао да је ''политика'' носиоц икакве истине а поготову не неке ''апсолутне''.. и то уме да буде јако велики проблем, неко би то назвао злонамерним, ја нећу, ја ћу то назвати само неопрезном интерпретацијом саговорникових речи ..

 

А оно што говори РТС, заиста бар за мене нема никакву релевантност, поготову кад се сетим како су ''извештавали'' о прогону П.О.А. у БЈРМакедонији ..

 

Чињеница да је Мати Јелена игуманија ..заиста треба расветлити.. суштински она то није више.. бар тако све говори.

 

А да је +Јусто био у ''договору'' са Синодом како и  јесте, показаће и долазећи Сабор - Богу хвала, кога већ унапред називају Историјским..

 

Пиво баш и не волим (много) али ''помучићу се '' ;) поготову због сестринске Љубави а и ових пољубаца, наравно, које већ узвратих на самом почетку ..

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

po svemu sudeći

 

Информативна служба
Урош С. Памучар, админ. интернет сајта
[email protected]

 

 http://eparhija-zicka.rs/kontakt/

 

 

p.s. gledajući sajtove raznih eparhija čovek ne može a da ne primeti da svaki link vodi do vladike. Fale samo još popapovi sa vladikom

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

p.s. gledajući sajtove raznih eparhija čovek ne može a da ne primeti da svaki link vodi do vladike. Fale samo još popapovi sa vladikom

 

Не могу да се сетим ко рече - благо католицима, они имају само једног папу!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čuo sam da je ovaj spot radjen po žitiju jednog sveštenoslužitelja iz jedne od eparhija. Čovek je živ (još uvek) i čeka premeštaj ali papa ne da otpust

 

 

p.s. da, znam... spamujemo temu

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

po svemu sudeći

 

Информативна служба

Урош С. Памучар, админ. интернет сајта

[email protected]

 

 http://eparhija-zicka.rs/kontakt/

 

 

p.s. gledajući sajtove raznih eparhija čovek ne može a da ne primeti da svaki link vodi do vladike. Fale samo još popapovi sa vladikom

 

Иначе, ако ме сећање не вара, исти господин и брат у Христу (Урош Памучар) је уредник  сајта Тимочке епархије а и сам је из Тимочке епархије. Питање је колико је и како упућен у дешавања у Жичи. Ево једног лепог предавања на коме сам био

 

http://eparhija-timocka.org/primena-interneta-u-zivotu-crkve/

 

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа тимочког г. Илариона Епархију тимочку су представљали теолози Драган Блинџов и Урош Памучар који су говорили на тему: „Примена Интернета у животу Цркве и реализацији Верске наставе“. Том приликом посетиоцима је представљена званична интернет презентација Епархије тимочке и њен значај и допринос у животу Епархије, комуникација и сарадња са другим сајтовима и локалним медијима.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Srećan ve praznik!!!

 

 

@Mozart

 

Ček, ček ček...ovde niko ne govori o papizmu tj nepogrešivosti. Kao što rekosmo, time se bave odgovorni ljudi za to. Rasprava je bila o tome da li smo mi slepi kod očiju, kao što Rilski reče: "Зашто тако потпуно затворених очију гледаш на ствар."

Dakle ovde govorimo o relevantnosti izvora i pokušaja davanja jedog drugačijeg pogleda na stvari, tzv "what if". Ajde opet da sumiramo, s jedne strane imamo izjavu protosindjela za RTS (kratka, sažeta, bez ikakvog komentara dopisinka), tu je i zvanični sajt na kojem je izveštaj sa LITURGIJE, izveštaj u kojem se Jelena naziva igumanijom (sa sve fotografijom gde sedi pored episkopa i nosi krst). Sa druge strane imamo POLITIKU koja navodi da to nije tako. Rilke POLITIKU ocenjuje: "Кад ''Политика'' нешто пише то је друга прича, .. не што је то ''ПОЛИТИКА'' него што је то озбиљно гласило уствари најозбиљније које имамо и кад они о нечему пишу ту је нешто озбиљно у питању. ..За толико знамо." A za RTS kaže: "А оно што говори РТС, заиста бар за мене нема никакву релевантност, поготову кад се сетим како су ''извештавали'' о прогону П.О.А. у БЈРМакедонији .."

 

Ajmo sad da vidimo šta kaže ta ista POLITIKA za POA: https://www.pouke.org/forum/topic/9128-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%85%D1%80%D0%B8%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B5-%D0%B0%D1%80%D1%85%D0%B8%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%98%D0%B5-%D1%83/page-251

 

(Rilke brate pa ti si ga postavio)

I namerno navodim link sa foruma zbog prisutnih komentera. DVOSTRUKI ARŠINI, ZAR NE?!?!?!?

 

E sad moja poenta je: umesto da pričamo o argumentima (a jedino imamo ovo gore navedeno), tu ne računam rekla-kazala), mi komentarišemo na osnovu ličnih simpatija ili antipatija, uz odredjenu dozu navijačkog duha reality programa (svojevrsni mix Igre presola, Dvora and CO, i slično). Ako imamo pretenziju na nepristrasno komentarisanje, zašto nije niko odgoorio Srdjanu na ovo: "Можда би било корисно за читаоце да се каже која су тачно права владике према монасима и обрнуто. Да ли владика има право да смени игумана и да нареди монаху премештај или је за то потребна још нечија сагласност, манастирског братства како пише у тексту Политике или нешто друго. Да ли је владика везан нечим када доноси одлуке (у смислу да мора да их образложи, да се позове на неки разлог и сл.) или је све до његове воље?"

 

I da ne smaram više, a ni manje, Rilke tebrax, pošto ne voliš pivo ajde onda časti jedno dečansko ili tvrdoško, a može i žička loza. I obezbedi nam molim te, sedišta u prvom redu za SAS, a ja donosim sendiče i kokice.


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I da ne smaram više, a ni manje, Rilke tebrax, pošto ne voliš pivo ajde onda časti jedno dečansko ili tvrdoško, a može i žička loza. I obezbedi nam molim te, sedišta u prvom redu za SAS, a ja donosim sendiče i kokice.

A meni moze jedan sladoled od cokolade ...i casa vode ... 0703_read 

Bruka !  

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

po svemu sudeći

 

Информативна служба

Урош С. Памучар, админ. интернет сајта

[email protected]

 

 http://eparhija-zicka.rs/kontakt/

 

 

p.s. gledajući sajtove raznih eparhija čovek ne može a da ne primeti da svaki link vodi do vladike. Fale samo još popapovi sa vladikom

Моци, сад ми дође да те "помазим" малко! sFun_bat sFun_bat sFun_bat

Да сам хтела и смела, рекла бих вам одмах.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моци, сад ми дође да те "помазим" малко! sFun_bat sFun_bat sFun_bat

Да сам хтела и смела, рекла бих вам одмах.

 

Ja sam samo pretpostavio, ništa ne tvrdim.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@w.a.mozart,

ок, нека ти буде. Човек је свршени теолог, кандидат за свештенство.

Дал морам да ти причам колико је ризично повлачити нечије име у ова смутна времена?

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...