Jump to content

Владика Јустин наметнуо принудну управу Мати Јелени и жичком сестринству

Оцени ову тему


Препоручена порука

Браћо моја,хајмо лепо да гледамо своја посла.

Да живимо Христом, и да се спремамо за сутрашњи празник.

Наше примарно назначење је управо то, а не да се бавимо оговарањем и пљувањем.

 

АМАН ..где видиш ти оговарање.. и где је побогу пљување?

 

Очигледно да многи људи из Цркве тешко одвајају разговор о озбиљним проблемима од оговарања. Таскво понашање је својствено некима који нити су Православни нити су пак Хришћани. Него су одељенио, одсечени .. истргнути од поменутих ..

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто мислиш да је Синод против смене мати Јелене?

 

Зато што је +Јустин испарва послушао препоруке које су му стигле из тог истог Синода, а онда их релативизовао својим новим одлукама о ''помоћницама'' и њиховим специјланим овлашћењима. .. отприлике ..

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зато што је +Јустин испарва послушао препоруке које су му стигле из тог истог Синода, а онда их релативизовао својим новим одлукама о ''помоћницама'' и њиховим специјланим овлашћењима. .. отприлике ..

Откуд знаш какве је препоруке +Јустин добио?

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aman radite sta hocete! Kad se zakacite za nesto, ko pijan za plot!

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Istina je! Samo jedan detalj sa nedeljne liturgije u Žiči:

 

kada je izašao sveštenik na Veliki vhod i krenuo sa pominjanjem, kako već to ustaljeno ide po poretku, umesto igumanije Jelene pomenuo je igumaniju Naumu; dakle: "Pomeni Gospode igumaniju Naumu i sestrinstvo svete obitelji ove". A iz naroda je krenuo bio protest i žamor: "Jelenu, Jelenu!!!" ... toliko.

 

Čuo sam da su monahinje ozbiljno zapretile da će napustiti Žiču. Mislim da će SA Sabor rešiti stvari.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@rilski

Kao prvo, nisi odgovorio ni na jedno moje postavljeno pitanje. Dakle, opet pitam: ODAKLE TO?
Monahinje su dale izjavu za BLJUC, odakle je i sve krenulo, jer je i POLITIKIN tekst očigledno kolaž cele priče.

A što se mene lično tiče, vladika je odgovoran jedino zbog toga što radi svoj posao. Jer po toj tvojoj analogiji, i SINOD je "kriv" što je ovo sa +Georgijem dospelo u medije.

 

Kao drugo, već nekoliko puta se istresaš na nedoličan način na našu sestra Draganu Milošević, što ti baš ne priliči.

 

Treće, ovo što piše LEPI, da je iz naroda krenu žamor i protest, mene to neodoljivo podseća na bivšeg vladiku Artemija, jer su tako i njemu skandirali.

 

Opet pitam: ZAŠTO BI NEKA UPRAVA BILA NEDODIRLJIVA! I zašto se podiže velika frka sada kada je igumaniji Jeleni vraćen čin?!?!

PAMETNOME DOSTA!!!!

A za ovo GLAVNA MAČKO zahvaljujem se od srca, jer mi daje na bitnosti isto onoliko koliko i pretencioznost na PRAVU ISTINU!!!!

Savet dana: Calm down and check your spelling!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mene to neodoljivo podseća na bivšeg vladiku Artemija, jer su tako i njemu skandirali.

 

Pa jeste, i mene isto.

 

I zašto se podiže velika frka sada kada je igumaniji Jeleni vraćen čin?!?!

 

E, ali nije! Da jeste, ne bi juče pominjali Naumu kao igumaniju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa jeste, i mene isto.

 

 

 

 

E, ali nije! Da jeste, ne bi juče pominjali Naumu kao igumaniju.

Kako nije vraćen čin?!?! Pogledaj moj prvi post i linkove. Na prvom protosindjel daje konkretnu izjavu za RTS, a u drugom na služenju u subotu igumanija Jelena sedi pored vladike u tronu i ima krst.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako nije vraćen čin?!?! Pogledaj moj prvi post i linkove. Na prvom protosindjel daje konkretnu izjavu za RTS, a u drugom na služenju u subotu igumanija Jelena sedi pored vladike u tronu i ima krst.

 

Pa da, stvarno je tako! (pitanje za sve) Ali, zašto bi onda juče pominjali monahinju Naumu?Zašto bi vikali iz naroda: "Jelenu, Jelenu"? (to mi ispričali ljudi koji su bili tamo na licu mesta) ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

mene to neodoljivo podseća na bivšeg vladiku Artemija, jer su tako i njemu skandirali.

 

 

 

Pa jeste, i mene isto.

 

 

АМИН, на оба поста.. овде се очигледно сви потпуно слажемо :)

 

Неодољивост потсетивости на монаха Артемија а ускоро расколника Марка, тј давнонепостојећег Владику Артемија, је сваким даном све већа и већа ..

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa da, stvarno je tako! (pitanje za sve) Ali, zašto bi onda juče pominjali monahinju Naumu?Zašto bi vikali iz naroda: "Jelenu, Jelenu"? (to mi ispričali ljudi koji su bili tamo na licu mesta) ...

 

Ja zato i postavljam pitanje, jer mi ovde nešto opasno smrducka. A ljudi hoće svašta zlonamerno da prepričaju i tumače,..

A možda se ipak radi o onome o čemu je Solomon govorio u prethodnj temi?!?!?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Kao drugo, već nekoliko puta se istresaš na nedoličan način na našu sestra Draganu Milošević, što ti baš ne priliči.

 

 

Незнам какви су ти то изрази попут ''истресаш'' ..ни мало пристојни иначе. Ја се нинаког не истресам јер то је нешто потпуно другачије. Али овде ћу само то повезати са оним што сам већ поменуо. На жалост, код многих људи из Цркве осетљивост искреног разговора и примедбе да неко из Цркве није у праву, прерасла је у преосетљивост па онда у искреном и добронамерном разговору, чак и аргументованом, виде оговарање и злонамерност, а код примедби виде ''истрисање'' и штогод ..

 

Тужно, јадно, чемерно .. 

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда би било корисно за читаоце да се каже која су тачно права владике према монасима и обрнуто. Да ли владика има право да смени игумана и да нареди монаху премештај или је за то потребна још нечија сагласност, манастирског братства како пише у тексту Политике или нешто друго. Да ли је владика везан нечим када доноси одлуке (у смислу да мора да их образложи, да се позове на неки разлог и сл.) или је све до његове воље?

 

Vladika je vlast u eparhiji. Monasi su se samim ulaskom u cin obavezali na apsolutnu poslusnot.

Jedino ako SA Sabor dovede neku odluku nekog episkopa u pitanje, onda on njima polaze racun.

 

Tako Crkva funckionise, i potpuno je nejasno zasto se pokrecu ovakve teme.

 

Licno nemam pojma ni ko je ni kakav je ep. Justin, niti ko je i kakva je m. Jelena. To je sve sasvim nebitno za poredak stvari u Crkvi, i cudi me da vi ljudi hriscani to ne znate.

 

Zar ste zaboravili kako je veliki Zlatoust reagovao na jedan krajnje nepravedan progon kome je bio podvrgnut?

 

Mahnite se corava posla, i pustite naklapanja i senzaciologiju dnevne stampe.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...