Jump to content

Стрмоглав монаха Артемија расколника и његове секте

Оцени ову тему


Препоручена порука

Знам шта је суштина текста и у ту суштину не улазим. Говорим о тим детаљима, односу према људима и начину презентације, а они јесу чисто уличарски. Ако му је заиста неко рекао, а он само преноси, то је још горе, по мом мишљењу.

 

Није (по мени), јер он тим људима верује. Грех је на њима. Једино што би у свему томе било лоше јесте то да он, кад једном сазна истину, настави да шири такве детаље као да су истина. Ал не верујем да је то овде у питању.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 240
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Милоје је привредник светског ранга, а не ”ситношићарџијски трговац”. И свакако јесте добротвор, по свим важећим дефиницијама те речи.

 

 

Па сад, не знам зашто би баш сад морали и теби да верујемо,јел знаш човека из прве руке?

 

Искрено,по његовом изгледу,понашању,размишљању и слично, мени није отишао даље од  Палме и тако тих ликова,привреника из провинције...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је на нивоу уличарских оговарања, а не на нивоу толико образованог и угледног епископа.

 

Апсолутно. Тужно је шта еп. Атанасије прави од себе под старе дане.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам се у +Тасу први пут разочарао кад сам читао ”Заблуде расколника тзв. старокалендараца”. Ту је износио неке погрешне ствари о Миланковићевом календару и оној конференцији кад је усвојен, да би оправдао шта је већ желео да оправда. А изворна Миланковићева писања и извештаји са конференције, из којих се све види, су доступна јавно и електронски. После сам неколико пута видео код њега слично прескакање чињеница и свесну или несвесну погрешну интерпретацију људи и догађаја, како би навео воду на своју воденицу. Жао ми је што је тако, јер ми је Таса изузетно драг, али тешко је не приметити све то. Да ли је одувек био такав или само у претходних петнаестак година, то већ не знам.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па сад, не знам зашто би баш сад морали и теби да верујемо,јел знаш човека из прве руке?

 

Искрено,по његовом изгледу,понашању,размишљању и слично, мени није отишао даље од  Палме и тако тих ликова,привреника из провинције...

 

Па не мораш уопште да ми верујеш, шта ме брига.

 

Човека знам. И одмах да кажем да не правдам те његове црквене работе, нити знам шта је ту тачно било. У то не улазим. Говорим само о њему као личности.

 

А Милоје је, на твоју жалост, прерастао провинцију. Ем се преселио у Београд, ем сад има ресторан практично у Кнез Михајловој. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па сад, не знам зашто би баш сад морали и теби да верујемо,јел знаш човека из прве руке?

 

Искрено,по његовом изгледу,понашању,размишљању и слично, мени није отишао даље од  Палме и тако тих ликова,привреника из провинције...

Jeste da to nije poenta teme, ali evo sta pise o Miloju

 

И Када је 1993. године Милоје Стевановић, радећи у једној државној фирми у Чачку, добио задатак да одлучи ко би због економских тешкоћа требало да остане без посла, повукао је данас вероватно незамислив потезрешио је да „сам себе отпусти“ јер није могао никога „да носи на души“. Са супругом Надом узео је породичну уштеђевину од тадашњих 6.000 немачких марака и 1994. године основао фирму КМН (акроним почетних слова чланова породице – Милоје, Нада и ћерке Катарина и Марија). На самом старту ово је била мала пиљара која се у локалу површине 16,5 квадратних метара бавила трговином животним намирницама.

– Временом је КМН полако растао и око себе смо формирали читав круг коопераната, односно добављача. То су углавном били озбиљни српски домаћини из околине Чачка и из Драгачева, па нас је тако један снабдевао јајима, други парадајзом, трећи паприком или шаргарепом. Тако смо могли да гарантујемо врхунски квалитет производа, а са нашим послом расли су и сви они који су били уз нас – објашњава у разговору за Економетар Милоје Стевановић, власник КМН-а, који је пореклом из Драгачева, али је више од 30 година живео у Чачку.

 

http://kmn.rs/ekonometar.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знам шта је суштина текста и у ту суштину не улазим. Говорим о тим детаљима, односу према људима и начину презентације, а они јесу чисто уличарски. Ако му је заиста неко рекао, а он само преноси, то је још горе, по мом мишљењу.

Vladika Atanasije ne robuje konvencijama u svom stilu izražavanja, nekome to smeta a nekome ne. Lično mi ja način na koji on objašnjava stvari simpatičan. I da, bitno je da je pogodio suštinu stvari a ne način na koji je to rekao....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vladika Atanasije ne robuje konvencijama u svom stilu izražavanja, nekome to smeta a nekome ne. Lično mi ja način na koji on objašnjava stvari simpatičan. I da, bitno je da je pogodio suštinu stvari a ne način na koji je to rekao....

 

Па добро, разумем. Ипак је он ситни ”смути па проспи” епископчић и теолошки патрљак.

 

Како звучи ово моје неконвенцинално изражавање? Симпатично?

 

P. S.

 

Наравно да не мислим то што сам написао, само илуструјем.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па добро, разумем. Ипак је он ситни ”смути па проспи” епископчић и теолошки патрљак.

 

Како звучи ово моје неконвенцинално изражавање? Симпатично?

 

P. S.

 

Наравно да не мислим то што сам написао, само илуструјем.

Al ti ne pogađaš suštinu stvari, u tome je razlika ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Поред свега што је у тексту изнешено ово је оставило најјачи утисак на мене: 

 

[2] Мене је тај „великомученички“ брат тужио грађанском суду „за клевете и лажи“: ово прво што сам тврдио да су његови полтрони организовали пуцање на секретара о. Срђана 2006.г, на Ђурђевдан увече, код Звечана, а ово друго да има „грдне паре“ присвојене од прилога Косовској сиротињи и народних кухиња. При истрази судија је био запањен патолошком опседнутошћу мога тужиоца, а он сам није смео да се појави на моје тражење суочења током истраге и саме расправе. Парницу је изгубио, и он и фатални му алтер-его Симеон Виловски, јер су ме обојица тужили (не Синоду, како лажу, него државнм суду). Био сам припремио и сведоке и да доведем  самог извршиоца неуспелог атентата. Артемије и Симеон су прошли некажњени, а оружјем нападнути о. Срђан је од Артемија протеран са Косова 2006. г.

 

 

Дакле, Владика Атанасије опет говори о атентату на о. Срђана организованих од стране Виловског и Артемија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Al ti ne pogađaš suštinu stvari, u tome je razlika ;)

Вала баш,узео си ми реч из уста,какве везе има Миланковић и успешни привредник из Драгачева, са целом овом причом?!

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па добро, разумем. Ипак је он ситни ”смути па проспи” епископчић и теолошки патрљак.

 

:)):)) :))

 

 

Е најзад да се насмејем и некоме ко брани грешног Милоја и зилоте. Углавном до сад су их бранили све неки ликови који би на психијатрији своје место лако нашли. А о осећају за хумор њиховом излишно је причати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Их, преко 200 до 250 корисника чита тему.  :)

 

1. За ово око Милоја ме баш брига.

2. Стил вл. Атанасија ми скроз одговара.

3. Читајући оно што је писао ава и ово што пише вл. ја долазим до следећег закључка. Ствар је у парама. А метод, тј. начин био је тај да је Артемије од неких људи дебело искоришћен. Тако то мени делује. Какви канони и богословље, паре су овде одрадиле ствар. Нашли се вуци, Артемије "неук" и довољно слаб на неке ствари, а као "епископ" сигурно довољно сујетан, и то му дође то.

 

Е сад, исправите ме ако сам се огрешио.

 

 

Углавном се многе ствари своде на паре. Наравно, није то наивно. А кад се притисне, онда се крене прича о екуменизму, папизму итд... увек је то тако- просто, постало је правило.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимљиво кад аwa Зоруле изложи онај свој текст о Артемију на њему својствен академски начин, нешто нисам приметио толико интересовање ни по броју јединствених посета на тему ни по коментарима, чшв форумаши су се некако баш потрудили да склизну са тог академског нивоа на простији, да не кажем уличарски стајлинг.

Сад пак кад је "све јасно" и простим језиком речено, баш нако по Вуку, испада да је једина замерка баш то што је просто и народским језиком речено.

 

Још ћу морати Таси часове држати како се народнијем језиком говори а да те Јуан не окарактерише као уличара.

 

:))) 

 

 

 

Елем, да се врнемо на поанту теме.

После мајског сабора, чини ми се. Две верзије догађаја, која ће "озбиљни научници" тумачити као две легенде о догађању везано за Артемија ући ће у народ. Једна по којој је он прогнан и која је захваљујући већој ажурности и бољем интернет тиму самих Артемијеваца доминантнија на нету а самим тим и у народу.

И друга по којој је он нађипао пара Симеона ради а славе своје ради отишао у раскол.

 

Морам одати признање артемијевцима и осталим зилотима на бољем и преданијем интернет маркетингу и мислим да ће њихова верзија догађаја ући у народну легенду и предање да се уз гусле пева, попут оне коју је највероватније Обреновић пласирао о Вуку Бранковићу( јербо кад је он књаз Сербије постајао Вукови наследници истог презимена још бејаху живи по Војводини).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...