Jump to content

Да ли и "добри" атеисти иду у рај?

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 324
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ја се надам да ће и црни ђаво да буде у Царству ако се покаје мада не бих се усудио да се молим за њега. :)))

Ајмо овако...неко мој , ког волим веома и жао ми је да пропадне...његова дела су да се ђаво застиди, другу душу је намучио ...али ја га и даље волим..не желим да пропадне...Молим се да му Господ да покајање, бар на крају живота...искрено желим да се и он спасе. У том смислу...

 

Они који нису моји ближњи, су они који су ми малко даљи, а можда су добри људи, не  познајем их, ал' па ајд,  и за њих да молим ;):D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је Бог створио толке људе кроз историју, између осталог, и многе у предхришћанском периоду, и многе у предмонотеистичком периоду, какав би то Бог био ако их је створио само зато да би били предати у вечне муке? Какав је то Бог који од шест и по милијарди људи на планети евентуално треби међу једном милијардом ко ће да се спаси? Нема оца, нити Оца, који би стварао, правио, или рађао своју децу искључиво са циљем уништења, и то стравичног уништења, у непојмљивим вечним мукама.

 

Дарове које ти као Хришћанин добијеш јесу, на неки начин, "пречица" до спасења, односно неупоредиво шире могућности да се побољшаваш и обожаваш, односно да постајеш подобан Богу. Али то не значи да онај ко нема те олакшавајуће околности не може да се, уз неупоредиво више муке, удостоји спасења.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ако је неко неверник .... нема шансе (по оном што је писано). остало је слободна интерпретација, тј. нада, жеља, итд.

||||||||||||||

А шта је то писано?

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је Бог створио толке људе кроз историју, између осталог, и многе у предхришћанском периоду, и многе у предмонотеистичком периоду, какав би то Бог био ако их је створио само зато да би били предати у вечне муке? Какав је то Бог који од шест и по милијарди људи на планети евентуално треби међу једном милијардом ко ће да се спаси? Нема оца, нити Оца, који би стварао, правио, или рађао своју децу искључиво са циљем уништења, и то стравичног уништења, у непојмљивим вечним мукама.

Те из предхришћанског периода је узео из ада и одвео у рај пре него што је васкрснуо, зар не?

Замишљам Сократа у том тренутку... :)

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али то не значи да онај ко нема те олакшавајуће околности не може да се, уз неупоредиво више муке, удостоји спасења.

 

Zasto bi teznja da budes dobar covek podrazumevala "mnogo vise muke"?

 

Ja sebe smatram dobrim covekom, ali nisam primetio da se mnogo "mucim" da to postignem... jednostavno sam tako vaspitan i meni je to normalno. Nema nikakve muke... 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bate, kakve vi hriscani imate demone  u sebi kad vam je biti dobar covek ravno podvigu uz velike muke :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto bi teznja da budes dobar covek podrazumevala "mnogo vise muke"?

 

Ja sebe smatram dobrim covekom, ali nisam primetio da se mnogo "mucim" da to postignem... jednostavno sam tako vaspitan i meni je to normalno. Nema nikakve muke... 

 

А да ли си стварно добар човек? Који су критеријуми доброте?

 

Веруем да је и Хитлер себе сматрао добрим. А светитељи су себе сматрали лошим људима, иако су их други сматрали добрим.

 

Генерално, човек себе ставља у центар космоса, и добар му је онај ко му чини услуге, ласка му, омогућава му да лагодније живи... Или сматра другог доброг, ако га не дира, не захтева од њега ништа. За децу су добри родитељи они који им све попуштају. Али када одрасту, можда схвате да ипак то није био добар приступ, и да су много пропустили, нису научили, зато што није имао ко да им наметне да раде оно што би им изградило добре навике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А да ли си стварно добар човек? Који су критеријуми доброте?

 

Веруем да је и Хитлер себе сматрао добрим. А светитељи су себе сматрали лошим људима, иако су их други сматрали добрим.

 

Генерално, човек себе ставља у центар космоса, и добар му је онај ко му чини услуге, ласка му, омогућава му да лагодније живи...

 

Dobra stvar je sto ne moram da pretpostavljam jer pricamo o religijskoj dobroti a ona je jasno definisana.

 

Po hriscanskim kriterijumima ja sam ekstremno dobar covek.

 

 

Po socijalnim, nemam pojma da li sam dobar covek, jel to pada na sud drugima sa kojima interagujem kroz zivot. Prema sebi sam dobar a drugi su do sad retko ulagali zalbe :D

  • Волим 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је Бог створио толке људе кроз историју, између осталог, и многе у предхришћанском периоду, и многе у предмонотеистичком периоду, какав би то Бог био ако их је створио само зато да би били предати у вечне муке? Какав је то Бог који од шест и по милијарди људи на планети евентуално треби међу једном милијардом ко ће да се спаси? Нема оца, нити Оца, који би стварао, правио, или рађао своју децу искључиво са циљем уништења, и то стравичног уништења, у непојмљивим вечним мукама.

 

Шта знам, ја то посматрам мало другачије.

Бог је такође засејао и траву и дрвеће и животиње па све то на крају пропадне.

Исто као и траву тако је засејао по свој земљи и људе.

Неки се спасу неки пропадну.

 

Што се тиче спасења постоје душевни механизми у човеку који га упућују цео живот ка спасењу и то нема везе са религијом којој традиционално или по опредељењу припада. Стално саботирање тих механизама од стране самог човека је његов избор и слобода која ће га наравно довести до пропасти.

 

Црква се не може свести на пречицу јер би тад значило да она није неопходна, а заправо јесте.

 

Што се тиче атеиста и њихове доброте - неће доброта спасити ни Хрићане а камоли атеисте. Спасиће се само они који стекну благодат.

 

Јер кукољ се одваја од жита а и жито које није сазрело се заједно са коровом баца у огањ и сажиже, јер је бескорисно.

 

Овај свет је само једна завеса која нас заклања од Бога а Бог је заправо тај огањ и само огњени људи могу му приступити. Сви који не стекну тај огањ благодати и љубави биће у присуству божијем жежени, кад се скине завеса овога света.

 

Што се тиче самог пакла он је куд и камо лепши од овога земаљског блатног и каљавог  живота, без обзира што је пакао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај свет је само једна завеса која нас заклања од Бога а Бог је заправо тај огањ и само огњени људи могу му приступити. Сви који не стекну тај огањ благодати и љубави биће у присуству божијем жежени, кад се скине завеса овога света.

 

Za jednog boga koji je "Ljubav" ovo je prilicno zestoka filtracija.... 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...