Jump to content

Венецуела добија читаче отиска прста у супермаркетима ради борбе против несташице

Оцени ову тему


Juanito

Препоручена порука

Venezuela Installs Fingerprint Scanners In Supermarkets To Combat Shortages

 

venezuela-lines.jpg?i

 

 

Venezuela will begin installing 20,000 digital fingerprint scanners at grocery stores around the country Monday as part of President Nicolás Maduro’s plan to combat widespread shortages of basic goods. Maduro blames hoarding and smuggling for the scarcity of common household goods and foodstuffs, and the fingerprint scanners are an effort to curb such activities.

 

Maduro originally announced the fingerprint scanning program in August 2014. Since then, the government had been rolling out the program in state-run grocery stores along Venezuela’s border with Colombia, but on Saturday the president said that seven major private grocery chains had agreed to install the scanners as well.

 

Shoppers will have a cap on how much of a certain product they can buy, with fingerprints serving as identification to ensure that they don’t exceed their limits. In some cases, customers will only be allowed to grocery shop on certain days of the week, depending on their identification numbers, in order to scale back the notoriously long wait lines at supermarkets.

 

Goods shortages have been a common facet of Venezuelan life, with basic items such as chicken, milk, flour and toilet paper often disappearing from some supermarket shelves. Maduro has placed blame on hoarders or smugglers who buy items at Venezuela’s controlled prices and sell them at a premium in neighboring Colombia. Earlier this year, the government nationalized a major grocery chain, accusing its owners of hoarding products and purposely creating long wait lines. The move, Maduro said, was part of a larger “economic war” against Venezuela. He’s also accused political opposition leaders as well as the United States of participating in this offensive.

 

But critics say the stringent price controls and shortages of foreign currency are the root of the problem, as they’ve discouraged both domestic production and imports. Scarcities have become more severe in recent months as Venezuela has suffered from the drop in global crude oil prices, resulting in mounting frustration over hourslong waits in supermarket lines. 

http://www.ibtimes.com/venezuela-installs-fingerprint-scanners-supermarkets-combat-shortages-1840624

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jadni, zavedeni i izigrani, ljudi.

 

Већина није заведена и изиграна, него се багра увалила. Нешто слично као код нас (ипак су ови на власти са 25%), само много екстремније. А Чавес јесте првобитно победио демократски, али не толико због тога што је био много вољен, већ више због разочараности тадашњим противницима (опет слично као наша СНС vs. ДС ситуација, само екстремније).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/southamerica/venezuela/11385294/Venezuelas-socialist-paradise-turns-into-a-nightmare-medical-shortages-claim-lives-as-oil-price-collapses.html

 

Blagodat socijalizma..

Venezuela's 'socialist paradise' turns into a nightmare: medical shortages claim lives as oil price collapses

(veneualin "socijalni raj" se pretvorio u pakao - nedostaci medicinskih zaliha kostali vise zivota.... kako cena nafte pada... )

(mora da je obara amerika da bi unistila... sirotu veneuelu.. )

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре неки дан сам био на предавању амбасадорке Венецуеле у Србији, која је рекла да је САД циљно изазвала кризу у Венецуели мешањем у њене унутрашње ствари, финансирањем опозиције ради насилних протеста, економским и медијским ратом и подстрекавањем на друштвене немире ради обарања власти. Такође је рекла да су сви избори у Венецуели демократски, "одговорно тврдила" да су избори демократскији него у САД (цитирала екс председника САД Џимија Картера који је изјавио да транспарентније изборе од оних у Венецуели није видео) и да је Венецуела мета САД слично као што је била и Југославија. Ишла је затим петиција подршке народу и властима Венецуеле, коју ипак нисам потписао јер не осећам да сам довољно упућен, али не знам сад ко овде лаже, она или западни медији.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре неки дан сам био на предавању амбасадорке Венецуеле у Србији, која је рекла да је САД циљно изазвала кризу у Венецуели мешањем у њене унутрашње ствари, финансирањем опозиције ради насилних протеста, економским и медијским ратом и подстрекавањем на друштвене немире ради обарања власти. Такође је рекла да су сви избори у Венецуели демократски, "одговорно тврдила" да су избори демократскији него у САД (цитирала екс председника САД Џимија Картера који је изјавио да транспарентније изборе од оних у Венецуели није видео) и да је Венецуела мета САД слично као што је била и Југославија. Ишла је затим петиција подршке народу и властима Венецуеле, коју ипак нисам потписао јер не осећам да сам довољно упућен, али не знам сад ко овде лаже, она или западни медији.

Она лаже. Осим овога да су избори демократски, то је вероватно мање или више тачно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, Шведска и Венецуела имају сличне проблеме...

 

U skladu sa svojim ekonomskim slobodama, takve probleme i imaju.

Medjutim tu se vidi jedan isti princip potrebe za kontrolom nad ljudskim zivotima. Obicno kada se odreknes nekih prava, i kada traazish da neko zaduzenje predje iz tvojih ruku u ruku drzve.. drzva ima siroke ruke da ti radi sta 'oce, pa i da te cipuje.

 

Ili da ti skenira prste zbog radi.. jelte.. pravde...

 

Пре неки дан сам био на предавању амбасадорке Венецуеле у Србији, која је рекла да је САД циљно изазвала кризу у Венецуели мешањем у њене унутрашње ствари, финансирањем опозиције ради насилних протеста, економским и медијским ратом и подстрекавањем на друштвене немире ради обарања власти.и.

Naravno sve je kriva SAD... ne to sto venecuela ima ocajan ekonomski sistem..

 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре неки дан сам био на предавању амбасадорке Венецуеле у Србији, која је рекла да је САД циљно изазвала кризу у Венецуели мешањем у њене унутрашње ствари, финансирањем опозиције ради насилних протеста, економским и медијским ратом и подстрекавањем на друштвене немире ради обарања власти. Такође је рекла да су сви избори у Венецуели демократски, "одговорно тврдила" да су избори демократскији него у САД (цитирала екс председника САД Џимија Картера који је изјавио да транспарентније изборе од оних у Венецуели није видео) и да је Венецуела мета САД слично као што је била и Југославија. Ишла је затим петиција подршке народу и властима Венецуеле, коју ипак нисам потписао јер не осећам да сам довољно упућен, али не знам сад ко овде лаже, она или западни медији.

 

Meni samo nije jasno kako pametan i obrazovan  covek poput tebe samo na osnovu boldovanog, a narocito obojenog, ne vidi koliko su takva objasnjenja debilna i glupa propaganda. Ovo je jednako glupo kao da ti je rekla Amerika je carobnim stapicem (harpom, neokortikalnim ratovanjem) izazvala krizu. Tvrditi da se mesanjem u politku, medijskim i ekonomskim ratom izazva neka veom konkretna i dobro definisana ekonomska kriza je cisto tehnicko brbljanje bez ikakvog smisla i konrketne poente. Medijski ratovi, mesanje u politiku, pomaganje opozicije nemaju ama bas nikakve veze sa ekonomskom krizom a narocito ne sa onom ove vrste, nestasicama, to je isto kao da se pozvala na carobni stapic. Ne znam kako uopste mozes da se dvoumis oko takvog strucnog izlaganja.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni samo nije jasno kako pametan i obrazovan covek poput tebe samo na osnovu boldovanog, a narocito obojenog, ne vidi koliko su takva objasnjenja debilna i glupa propaganda. Ovo je jednako glupo kao ....

.... како знаш да си у праву? мислим: УСА дефинивно ради о глави властима у Вен. Наравно да нису једини узрок кризе, али... вероватно роваре из све снаге.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...