Jump to content

Америка постоји 239 година, а у рату је провела 222 године


Препоручена порука

Наравно да нису исти. Не постоји вековни "Енглез" или "Рус". То су политичке апстракције или лична опредељења, а не објективни ентитети. Схваташ ли да не постоји начин да се докаже да је неко Енглез или Србин? Мораш да их питаш шта су. :)

 

8086.gif facenew22222222

 

To je stvar kulture a kultura je stvar vaspitanja izbora odgojaa... dakle Srbin je apstrktno opredljenje, stvr izbora..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Реците стотинама хиљада јасеновачких мученика да су страдали само зато што су били апстрактно опредељени срби, ****************************

Измењено од Grizzly Adams
Без личних увреда.

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако објективно постоји нешто што се зове Србин, како се онда тај Србин може недвосмислено препознати и разликовати од другог људског бића које није Србин?

Дакле Србин не постоји?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A i slavu zaboravismo.To nam je unikatno kao narodu.

U svom Hrišćanskom svetu. Kažu stranci, gde je srbin tu je i slava Bogu.

 

Stvarno smo najgori, si video kako vladike drže nož, dok spremaju česnicu? Pravi zlikovci. (ironija naravno)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U svom Hrišćanskom svetu. Kažu stranci, gde je srbin tu je i slava Bogu.

 

Stvarno smo najgori, si video kako vladike drže nož, dok spremaju česnicu? Pravi zlikovci. (ironija naravno)

Pa el Hristos reko da se uzme noz?Jeste.Pa de ce Srbin protiv Boga zivoga? :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле Србин не постоји?

Постоји као политичка апстракција и лично опредељење (које је за мене светиња). Не постоји као некакав објективни ентитет, који је вековима исти.

Све што објективно постоји, може се недвосмислено идентификовати и разликовати од других ентитета. Како идентификовати Србина/Немца/Француза...?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...