Jump to content

Hapšenje zbog Bus Plus karte?

Оцени ову тему


Manolis

Препоручена порука

Totalno nebitno.

Тотално битно. Ако не купиш карту, онда се не можеш возити. Ту упитни знак не мења ништа. Идеш у ћузу. Зато размисли о знаку питања пре казне. :)

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тотално битно. Ако не купиш кату, онда се не можеш возити. Ту упитни знак не мења ништа.

 

 

Kako si ti neka dokona osoba. Svađalica prava. 

 

edit: Da i ja malo editujem post a ne samo ti:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2pn3UkiNHBc

 

Neću da nastavim dalje ovu zaludnu "raspravu". Vozdra!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako si ti neka dokona osoba. Svađalica prava. 

Безвезан аргумент на моју поруку која се тиче наслова, не и тебе, а који ће ти олакшати  јадно расположење. Кад си срећан лупи длан о длан. :)

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немојмо баш толило далеко да поредимо Бг са осталим метрополама, ипак је мало далеко.

Што се осталог тиче, и Аустријанци и сви остали имају добре бусеве зато што их плаћају. Не иде обрнуто. Да се они шверцују, и код њих би били распад бусеви. Нема више комунизма.

А не плаћају само Београђани ГСП, као што ни само Крагујевчани не финансирају Фиат, ал ај сад да не ширимо тему.

 

Pa da,placaju ali placaju ono sto je realno ko sto rekoh 2h voznje u Becu gde je prosecna plata skoro 1500 evra kosta 2 evra, toliko voznje u Beogradu gde je prosecna plata 200 eura kosta skoro isto toliko.

 

Naravno,to ne sporim...ali je poenta u tome da Gsp se svakako placa i da svakako narod Beograda,Srbije izdvaja dosta para za njegovo funkcionisanje,da bi sada pravdali ova hapsenja,prebijanja,otimacinu i ostalo kroz pricu prevoz se mora placati.

 

Sto se tice da Austrijanci imaju dobre buseve sto ih placaju,pa ako bi pogledao njihov vozni park,njihov prevoz po sekundi po rasporedu voznje...to da bi imali mi u Beogradu verovatno bi vlast odlucila da ulazak u autobus naplacuje jedno 50 eura,a izlazak 100.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znači koliko sam skontao. Žena je koristila uslugu (vozila se) i nije htela da plati za to. Ljudi zvali komunalnu policiju, ona se otimala nije htela da da ličnu kartu i nije htela da ode ustanicu da se utvrdi ko je.

E sada da povučem paralalu

Muškarac je ušao u radnju uzeo paklicu cigara nije hteo da plati za nju, tu se zatekla komunalna policija, tražili su ličnu kartu ovaj nije hteo da da, zatim su htei da ga privedu čovek se otimao.

 

Skoro ista stvar se desila. I naraavnio da treba da bude uhapšena i da treba da dobije batine ako se otima u oba slučaja, kakvi su autobusi to nije bitno svako ima prava da nađe druge alternativne metode da stigne od tačke A do tačke B, ako mu se ova nesviđa.

 

Usput ja u načelu jesam protiv ove vlasti i u suštini protiv skoro svega što bilo koja država na svetu radi, ali ovo nikako ne može da bude niti greška policije niti greška države, već samo pojedinca koji je hteo da uslugu koja se naplaćuje koristi za džabe i onda kada je uhvaćen dozvolila je sebi da bude dovoljno drska da ne da ličnu kartu i da se otima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znači koliko sam skontao. Žena je koristila uslugu (vozila se) i nije htela da plati za to. Ljudi zvali komunalnu policiju, ona se otimala nije htela da da ličnu kartu i nije htela da ode ustanicu da se utvrdi ko je.

E sada da povučem paralalu

Muškarac je ušao u radnju uzeo paklicu cigara nije hteo da plati za nju, tu se zatekla komunalna policija, tražili su ličnu kartu ovaj nije hteo da da, zatim su htei da ga privedu čovek se otimao.

 

Skoro ista stvar se desila. I naraavnio da treba da bude uhapšena i da treba da dobije batine ako se otima u oba slučaja, kakvi su autobusi to nije bitno svako ima prava da nađe druge alternativne metode da stigne od tačke A do tačke B, ako mu se ova nesviđa.

 

Usput ja u načelu jesam protiv ove vlasti i u suštini protiv skoro svega što bilo koja država na svetu radi, ali ovo nikako ne može da bude niti greška policije niti greška države, već samo pojedinca koji je hteo da uslugu koja se naplaćuje koristi za džabe i onda kada je uhvaćen dozvolila je sebi da bude dovoljno drska da ne da ličnu kartu i da se otima.

facenew22222222

 

Ovo je sustina .

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znači koliko sam skontao. Žena je koristila uslugu (vozila se) i nije htela da plati za to. Ljudi zvali komunalnu policiju, ona se otimala nije htela da da ličnu kartu i nije htela da ode ustanicu da se utvrdi ko je.

E sada da povučem paralalu

Muškarac je ušao u radnju uzeo paklicu cigara nije hteo da plati za nju, tu se zatekla komunalna policija, tražili su ličnu kartu ovaj nije hteo da da, zatim su htei da ga privedu čovek se otimao.

 

 

Praksa i pravo poredjenje, udjes u GSP autobus nemas kartu,uhapse te,maltretiraju,zadrzavaju,zatvaraju,platis 100 karata kao kaznu.

 

Udjes u privatni autobus nemas kartu i neces da je platis,kondukter vice majstore otvori vrata i izbacete iz autobusa, bez hapsenja,maltretiranja,zadrzavanja,zatvaranja,mucenja,ne placas nista.

 

To je pravo poredjenje...a da ne pricam ni za paklicu cigara da ti nece se niko cimati,pun je internet prevaranata koji te varaju do 15 000 dinara jer za taj iznos policija i drzava nista nece da urade,iako si prevarant. I sad o cemu dalje pricamo...ti postavljas teorijska poredjenja koja nemaju potporu u praksi i zivotu.

 

Pritom ko sto rekoh GSP se finansira iz budzeta,placali ne placali kartu,on se finansira iz naseg novcanika.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace GSP se preko 70 % finansira iz gradskog budzeta,ostatak su reklame,bus plus i slicno. Dakle gradjani vec finansiraju javni saobracaj i to 70 posto. I to treba imati na umu.

 

Isto je i podneta ustavnom sudu inicijativa za procenu ustavnosti da li je prekrsaj neplacanje karte

Znači ako uđem u Merkator uzmem hleb jogurt stavim u korpu i samo prođem pored kase i krenem kući bez plaćanja ne treba da me hapse. Ako se u tom slučaju opirem tom istom hapšenju ne treba da to urade nasilno?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ваљда треба наслов „Хапшење због немања Бус Плус карте“. Шта се хоће оваквим насловом? Да се хапсе људи који мају Бус Плус карте? Шта? Није ми јасно.

 

Pa svuda ljude hapse zbog imanja tj. posjedovanja (istina, uglavnom tudjih stvari), no, ovo je takav obrnut slučaj gdje se hapsi zbog nemanja i neposjedovanja. Nemaš para za kartu, da si ju kupiš jerbo si socijalan slučaj ili socijalna slučajnica, nemaš dakle ni kartu -  uvrgnu te do gladomorne i tamo umreš od gladi i struneš sve dok ne zaplatiš sve kazne, globe, kamate, penale i troškove sudjenja sudu i GSP.

Nije imala kartu.

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=zShWd9oSm3k

Ni ona nije imaloa kartu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Manolis

 

Али није твоја кривица што преписујеш од нешколованих новинара ( а можда и јесте), да не кажем тупих и глупих, мутивода и манипулатора свести.

 

Прави, јасан наслов би требао да гласи

Privedena jer nije imala Bus plus kartu?

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/1809329/Privedena+jer+nije+imala+Bus+plus+kartu%3F.html

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U Novom sadu  ljudi placaju karte, imaju oduvek pristojne autobuse ... I ne tuku se sa policijom ...osim kriminalaca .-..

Moram da napišem da je ovo veoma tačno. Evo već duže vreme svakodnevno se vozim i svaki put kada kontrola uđe nađe maksimalno 1-2 bez karte na pun autobus, a vrlo često ni jednog. Evo dotle je dođlo da kontrolu više i ne viđam kao da ne postoji. A ljudi su takvi da kada je pun autobus uđu na zadnja vrata ljudi daju pare 50 dinara onome do tebe i kažu da im kupiš kartu i onda ti to isto uradiš sa ovim do tebe i tako sve do vozača, mnogo puta se desilo. 

I evo ljudi plaćaju karte, novi autobusi relativnoi često dolaze, uredni su, ima po koji da je pred raspadanje (ali ovo je Srbija jel te).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znači ako uđem u Merkator uzmem hleb jogurt stavim u korpu i samo prođem pored kase i krenem kući bez plaćanja ne treba da me hapse. Ako se u tom slučaju opirem tom istom hapšenju ne treba da to urade nasilno?

 

 

Nije isto, jer se GSP finansira iz budzeta. A to je veeeelika razlika, karta je faktički već plaćena.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije isto, jer se GSP finansira iz budzeta. A to je veeeelika razlika, karta je faktički već plaćena.

 

 

Da li to znaci da zitelji Gornje Gorevnice moraju da finansiraju beogradske svercere?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...