Jump to content

Хаџи Петар Божовић-Ми смо окупирана земља и споља и изнутра

Оцени ову тему


Препоручена порука

koji forumas je postavio najveci broj slika i klipova na forum

 

I to na ceskom...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Примећујем и на западу ту тенденцију да глумце питају да коментаришу разне друштвено-економске проблеме... Можда је одатле и увезен тај обичај код нас.

 

Једино ми није јасно - зашто је неки глумац компетентан да о тим стварима прича? Његов посао је да глуми и то је читав живот радио, тако се не постаје експерт за историју, међународне односе и политичке системе. Ништа више глумац о томе не зна него столар или машин-бравар (pun intended). Само су људи навикли да их забавља, па им и ово забавно да читају или гледају. Без обзира на квалитет...

 

Значи, Перо - хвала ти што си генијалан глумац и свој посао радиш сјајно. Ал` држи се тога што знаш да не поквариш утисак.

 

 

Sloboda govora i to...A plus glumcina.

I lupi mi šamar onaj najjači, kad počnem da kukam nad životom i kad počnem da žalim sebe. Pokaži mi ono što imam,pokaži mi one koji to nemaju.Ne tražim ništa ,samo me podsjeti da dišem, i podsjeti me da ima i onih, ,koji ne dišu više..




 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као и програмери о економији :))

 

Извини, било је јаче од мене :)

 

Па има људи који се осим свог занимања баве и другим стварима. Могу сасвим компетентно да причам о економији зато што се том темом бавим већ десетак година, читам пуно итд. То је можда више образовања него неки формално "дипломинирани економиста" који је завршио факс и више га ништа није интересовало да се усавршава.

 

Не би било спорно да је чика Пера тако учио и показао се као познавалац друштвено-политичких прилика током година, као што је то на пример радио Роналд Реган. Проблем је што очигедно неке ствари слабо познаје и разуме.

 

Мислим, није проблем. Свако има право на мишљење и може да га каже. Постоје неке изреке у вези тога.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To bi iskljucilo sve profesore ekonomije koji bleje na drzavnom budzetu i uzimaju novac po 3-7 razlicitih osnova! :D

 

Daleko od toga. Ja odbijam marksizam i sve slicne budalastine pa znam da je i znanje ma kako apstraktno teoretsko bilo takodje kapital aka nova vrednost. :)



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To bi iskljucilo sve profesore ekonomije koji bleje na drzavnom budzetu i uzimaju novac po 3-7 razlicitih osnova! :D

 

Овај свет би био пуно лепше место за живот кад би многи професори економије престали да причају о економији... :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче његових ставова, нисам баш поборник.

 

Што се тиче његове компетентности, интелектуалац који је целог живота у непосредном контакту са апсолутно свим слојевима друштва је апсолутно компетентан да о стању у том друштву прича.

 

Холивудски и наши глумци се ипак много разликују, јер њихови дођу с мешалице и курса од три дана, а наши са академије која је све само не лака.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Холивудски и наши глумци се ипак много разликују, јер њихови дођу с мешалице и курса од три дана, а наши са академије која је све само не лака.

 

Pavle_Vujisic-ko-to-tamo-peva.jpg

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хаџи Петар Божовић - "Ми смо окупирана земља и споља и изнутра"...

Пајко с Мораву - "...и то ево почиње 71. година окупације". Ко разуме, схватиће.

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

Петар Божовић: Млади о Косову не знају ништа сем мајмунисања „Косово је Србија“

11. јануара 2018.
 
Petar-Bozovic-696x465.jpg

Наш прослављени глумац Петар Божовић један је од потписника Апела за одрбрану Косова и Метохије, који је изазвао доста полемике у јавности. За магазин “Седмица” дао је интервју и образлажући да је Апел доживео као позив да се јавност освести о стварној ситуацији на Косову и окрене од нереалне слике коју нам власт шаље.

– Нисмо ми никакав политички покрет, нити имамо намеру да то постанемо. Само желимо да обавестимо јавност о стварном стању на Косову и Метохији. Власт нас држи у илузији о животу људи на КиМ, као и у Србији уопште. Апел је давно требало да буде написан – рекао је Божовић.

Божовић истиче да су се о питању КиМ изјашњавале „разне институције“, а да грађане нико никада није питао шта мисле о Косову и како решити његово политичко, али и друштвено-социјално питање.

– Чак и ти који су се изјашњавали о Косову, никада се нису договарали, већ дрвили, једни другима подметали ноге. Ситуација није тако јединствена, како нам они причају – истиче Божовић. Он је пре шест месеци био на КиМ, где је организовао хуманитарно вече.

– Дозволили су ми, после не знам колико година инсистирања, да одем у Косовску Митровицу, уприличим хуманитарно вече и новац проследим неком од сиромаха који живе доле. Било је о у једној малој сали, која прима око 200 људи, и ни она није била пуна. Са чуђењем сам питао људе како је могуће да није пуна сала. Рекли су ми: „Знате шта, то је организовала ова партија, а они из друге нису хтели да дођу.“ Био сам поражен – каже Божовић.

– Млади о Косову не знају ништа сем мајмунисања, „Косово је Србија“, без реалне основе, без дубоког духовног и националног утемељења. То ми је била намера када сам потписао Апел. Да људи схвате како се доле заиста живи… – указује Божовић.

Извор: http://patriot.rs/petar-bozovic-mladi-o-kosovu-ne-znaju-nista-sem-majmunisanja-kosovo-je-srbija/

Солидарност ће спасити свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...