Jump to content

Вест да је исламистичка секта убила неколико хиљада људи и није нека вест за медије!

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

  • Гости

Дупли аршини у овом уврнутом свету. Нечији живот, па макар их било и више хиљада!

 

Погледајте:

 

 

462574_boko-haram1-beta-ap_f.jpg?1420895

 

Stotine tijela leže na ulicama, a do 2.000 stanovnika grada Baga u Nigeriji je masakrirano, tvrde lokalni zvaničnici.

 

 

Borci grupe Boko Haram u nekoliko sela u sjevernom dijelu Nigerije usmrtili su, kako navode lokalni zvaničnici, i do 2.000 osoba, prenose agencije.

Stotine tijela još nisu uklonjene sa ulica, a organizacija Amnesty International opisala je napad kao "najsmrtonosniji masakr" Boko Harama.

AI navodi da je grad uništen te da je moguće da je ubijeno čak 2.000 ljudi.

Mike Omeri, glasnogovornik Vlade, kazao je da su borbe u petak nastavljene u Bagi, gradu na granici s Čadom, gdje su pripadnici Boko Harama opkolili ključnu vojnu bazu 3. januara.

 

 

DJEVOJČICA IZVELA SAMOUBILAČKI NAPAD

Prema preliminarnim podacima, šest osoba je poginulo u samoubilačkom napadu koji je izvela ženska osoba, pretpostavlja se da je riječ o djevojčici, u gradu Majduguriju na sjeveroistoku Nigerije, javlja Anadolu Agency (AA).

Djevojčica je aktivirala pojas sa eksplozivom na prepunoj pijaci. Glasnogovornik civilne zaštite Jubrin Gunda samoubilački napad je izvela ženska osoba na prepunoj pijaci. Poginulo je šest osoba uključujući i samoubicu.

Nakon napada kordon je postavljen na cijelom području.

 

 

 

"Sigurnosne snage odgovorile su brzo i izvršile zračne napade na mete militanata", rekao je.

Baba Abba Hassan, zvaničnik u distriktu gdje se desio napad, izjavio je da su većina žrtava djeca, žene i stariji ljudi koji nisu bili u stanju pobjeći kada su borci došli u Bagu, bacajući granate i pucajući na stanovnike.

'Prestali smo brojati tijela'

"Pokolj ljudi koji su uradili teroristi Boko Harama je ogromnih razmjera", rekao je Muhammad Abba Gava, glasnogovornik grupe slabo naoružanih civila koji se bore protiv Boko Harama.

Dodao je da su članovi njegove grupe odustali od brojanja tijela.

"Niko se nije mogao pobrinuti za leševe, čak i za teško ranjene, koji su možda do sada umrli", rekao je Gava.

U nasilju Boko Harama samo prošle godine ubijeno je više od 10.000 ljudi, podaci su Vijeća o stranim odnosima, sa sjedištem u Washingtonu.

Više od milion ljudi je raseljeno u Nigeriji, a stotine hiljada je pobjeglo u Čad, Kamerun i Niger.

Izvor: Agencije

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па рекла је Тања,како ми можемо да се поистоветимо са тамо неким црнцима нигеријцима,ваљда су нам ближи француски карикатуристи...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Taња је рекла ово ( а то није исто што и што ми се овде на теми умеће) :

 

Не мора да је у питању "лицемерни хуманизам", људи природно реагује јаче  за нешто што им је блиско (на пример, догађај у улици у којој станују). У Нигерији не знам има ли српских гробова.

https://www.pouke.org/forum/topic/37597-nisam-fundamentalist-ali-nisam-ni-charlie/page-31

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Taња је рекла ово ( а то није исто што и што ми се овде на теми умеће) :

 

Не мора да је у питању "лицемерни хуманизам", људи природно реагује јаче  за нешто што им је блиско (на пример, догађај у улици у којој станују). У Нигерији не знам има ли српских гробова.

https://www.pouke.org/forum/topic/37597-nisam-fundamentalist-ali-nisam-ni-charlie/page-31

И?  у чему је моја интерпетација погрешна? тамо где су српски гробови,тамо је и мој хуманизам??!!

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eto.

 

To se desava kad pazis sta radis da ne bi naljutio teroriste. Oni se vremeon tolik oosile da smaknu citav jedan grad...

 

Ali dzaba sve....

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дупли аршини у овом уврнутом свету. Нечији живот, па макар их било и више хиљада!

 

 

 

 

U kome svetu? Svetu tvoje fantazije? Pa ovo je upravo poenta koju drvimo dva dana ali nemamo kome. Dzihadisti ubijaju, ruse, pale, siluju sve pred sobom nezavisno do bilo kakvih filmova, skeceva, crtaca, skica, karikatura!! Gde ces jasniji dokaz od ovog uzasa? Nije tu poenta nikakva provokacije, ni "govor mrznje" ni nista drugo nego sam dzihadizam kao najgora forma radikalnog islamizma. Prica o nekom oplakivanju i zaljenju je skretanje sa teme. Ovde je poenta o jednom i jedinom zajednickom prepoznavanju dzihadizma i time motivisanog terorizma kao realne opasnosti a ne neke zavere. I pronalazenje panevropskog resenje protiv toga, za pocetak. Ali ne mozemo da se odmaknemo od silne relativizacije i skretanja sa teme.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesu li svi bili karikaturisti?

Stravično. Jel sad ovim našim forumašima konačno jasno o kakvom se zlu radi?

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ОК, само сам хтео да разумем.

 

Не видим да било ко релативизује жртве. Медији извештавају и о томе, а нормално је да људе више занима шта се дешава у комшилуку.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

ОК, само сам хтео да разумем.

 

Не видим да било ко релативизује жртве. Медији извештавају и о томе, а нормално је да људе више занима шта се дешава у комшилуку.

 

Нико не спори то. Просто, имам осећај да медијима жртве којих је било преко 2000 готово ништа не значи. Једноставно то се не продаје. Ово је сад у Француској добар бизнис. 

 

И немој неко да ми намеће да ја релетивизујем жртве. За мене су сви пострадали жртве и ово је за све нас сигнал колико је опасан екстремизам у било којем облику. Не бих се кладио да га нема и код нас у Србији код неких вееееликих "православаца".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesu li svi bili karikaturisti?

Stravično. Jel sad ovim našim forumašima konačno jasno o kakvom se zlu radi?

 

Pa ocito je sada da sve sto su pisali juce i prekjuce nije iz nekih uzvisenih namera nego uglavnom iz nekog usiljenog antizapadnjastva.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...