Jump to content

Afirmacija ateizma ili negacija religije

Оцени ову тему


Препоручена порука

Koja je vasa alternativa religiji i vjeri?! Da li ta alernativa ima svoju svrhu i smisao i da li vjerujete i koliko u istu?!
Ova pitanja ne razumem.
Da li ateizam postoji za sebe kao ideoloski pogled ili da bi negirao svrhu religije?!
Bez religije ateizam psotoji, tako što niko ne bi bio tesita, već bi svi bili ateisti. Naravno bez pojma teizam i relgija sam pojam ateizam ne bi postojao jer ne bi postojao razlog za tako nešto. Ali u tom slučaju svi ljudi na svetu bi bili ono što danas nazivamo ateisti.
Ukoliko podjemo od glavnog argumenta negacije religije a to je da je njena svrha kontrola mase,koja je onda svrha ateizma?! Da li ateizam pokusava da kontrolise nesto ?!

Prvo cilj i svrha ateizma nije negacija religije, već je ateizam samo odsustvo iste ništa više od toga.

Da li ateizam pokušava da kontroliše nešto, kao što rekoh ateizam sam po sebi nema cilj niti bilo šta pokušava pa tako ni da kontoliše nekoga ili nešto.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prvo cilj i svrha ateizma nije negacija religije

nego sta je, prva i glavna stvar ateizma je negiranje boga, inace ateiozam uopste nije nekakva nevjera, naprotiv, radi se o teskom lakovjerju u cuda nad cudima, ako mogu tako kratko da napisem, valjda je razumljivo ,sa druge strane je karakteristicna duhovna zakrzljalost, duhovna inteligencija na niskom nivou...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba zabraniti ateizam. :) Šalim se. Moj najbolji prijatelj je ateista. Pa sad' razmislite na šta je spalo hrišćanstvo. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се у потпуности слажем са Кордуном , да атеисти првенствено негирају постојање Бога , то им је заједничка одлика.

  • Волим 1

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba zabraniti ateizam. :) Šalim se. Moj najbolji prijatelj je ateista. Pa sad' razmislite na šta je spalo hrišćanstvo. :)

Ima jedna vid ide ovako: Ako ti neko kaže da si rasista kaži mu: "Moj najbolji drug je bio crnac, sve dok ga moj otac nije prodao"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja dok sam bio ateista, jednostavno nisam video razloga da verujem u Boga. Uopste se nije radilo o nekoj "negaciji religije".. religija je fenomen, samo ja sebe nisam video u tome, jednostavno sam mislio da je to izmisljotina... DA nisam upoznao pravoslavlje i katolicizam ne bih nikad ni video.... verovatno...

Млађони, јес да није тема ове теме, али како мислиш то "Ja dok sam bio ateista" када си ти по свим својим ставовима које овде пишеш три пута већи атеиста него неки који себе називају атеистима. Или мислиш да је Хришћанство "пресвлачење мајице" на којој пише Хришћанин, а на претходној је писало атеиста?

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanja za ateiste:

Koja je vasa alternativa religiji i vjeri?! Da li ta alernativa ima svoju svrhu i smisao i da li vjerujete i koliko u istu?! Da li ateizam postoji za sebe kao ideoloski pogled ili da bi negirao svrhu religije?!

Ukoliko podjemo od glavnog argumenta negacije religije a to je da je njena svrha kontrola mase,koja je onda svrha ateizma?! Da li ateizam pokusava da kontrolise nesto ?!

 

vidim da je DejaVu solidno odgovorio, ali bih da dodam ...        svrha i smisao  su povezani sa onim što pojedinac (osoba, ateista u ovom slučaju) doživljava kao ispravno ("istinito").    Verujem da ćeš se lako poistovetiti sa ateistom ako prihvatiš da si i ti ateista u pogledu (ne)postojanja boga Zevsa  niti veruješ u svenebeski autoritet Ahure Mazde.

 

Pitala si za ideološki pogled; ateističke organizacije se sastoje od izuzetno šarolikog članstva, a uz to ogromna većina ateista ni ne zna da takve ogranizacije postoje, a komoli da njima pripadaju.  Hajde da za trenutak suzimo pogled na same te organizacije (Ateisti Srbije,  Ateisti Hrvatske, Ateisti Britanije itd).  Ako one išta pokušavaju da kontrolišu to je uticaj organizovane religije na društvo a obično idu i korak dalje:  pokušavaju da podignu nivo kritičkog mišljenja u društvu (pa time smanje uticaj raznih vračara, gatara, Miroljuba P., esoteričnih lečenja, laičkih napada na zvaničnu medicinu, prodavaca šećernih vodica, ...i ostalih profesionalnih obmanjivača).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се у потпуности слажем са Кордуном , да атеисти првенствено негирају постојање Бога , то им је заједничка одлика.

Je li možeš da mi pojasniš šta tačno znači "negirati psotojamnje boga". Pošto nisam siguran na šta misliš, ako misliš na šta predspostavljam da misliš onda nije tačno, ali da ne trčimo pred rudu. 

Ateizam je jedino negativan odgovor na pitanje "Da li veruješ u neko božanstvo". Sve ostalo ne čini ateizam i predstavlja lična mišljenja ljudi koji su pritom i ateisti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba zabraniti ateizam. :) Šalim se. Moj najbolji prijatelj je ateista. Pa sad' razmislite na šta je spalo hrišćanstvo. :)

 

A paradu ateista? Sire oni smrt i neveru.... ja bih to zabranio ako slucajno pokusaju....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Je li možeš da mi pojasniš šta tačno znači "negirati psotojamnje boga". Pošto nisam siguran na šta misliš, ako misliš na šta predspostavljam da misliš onda nije tačno, ali da ne trčimo pred rudu. 

Ateizam je jedino negativan odgovor na pitanje "Da li veruješ u neko božanstvo". Sve ostalo ne čini ateizam i predstavlja lična mišljenja ljudi koji su pritom i ateisti.

 

Ma opusti se, gde ces da ulazish u te diskusije oko 'pojmova" gde kordun i njemu slicni vazda vole da se igraju znacenja pojmova kako njima odgovara "negiranje postojanja boga" ili "neverovanje u boga" ili "vera u neveru" i ostale igre retorike - ko ce sa tim da se pegla...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имам једно питање за администрацију или некога ко зна о чему се ради. Пошто ми то пало на памет баш сада на овој теми ту ћу и поставити питање. Наиме, када се објави коментар, стоји одређено време те објаве, а када се тај исти коментар цитира, време које стоји у том цитату је увећано за један сат. Зашто је то тако?

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma opusti se, gde ces da ulazish u te diskusije oko 'pojmova" gde kordun i njemu slicni vazda vole da se igraju znacenja pojmova kako njima odgovara "negiranje postojanja boga" ili "neverovanje u boga" ili "vera u neveru" i ostale igre retorike - ko ce sa tim da se pegla...

Korduna sam baš zbog toga preskočio jer znam da njemu nešto objašnjavati samo gubljenje vremena. Ali što se Nenada tiče za sad nisam stekao utisak pa rekoh da probam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Je li možeš da mi pojasniš šta tačno znači "negirati psotojamnje boga". Pošto nisam siguran na šta misliš, ako misliš na šta predspostavljam da misliš onda nije tačno, ali da ne trčimo pred rudu. 

Ateizam je jedino negativan odgovor na pitanje "Da li veruješ u neko božanstvo". Sve ostalo ne čini ateizam i predstavlja lična mišljenja ljudi koji su pritom i ateisti.

Колико ја знам , ни један атеиста не верује у бога , јер у противном неби био атеиста.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико ја знам , ни један атеиста не верује у бога , јер у противном неби био атеиста.

I to je sve što se ateizma tiče. Sve ostalo nije ateizam već lična mišljenja ateista. Ima ideje koje su zastupljenije među ateistima zbog kompatibilnosti sa idejom odbacivanja svake religije i neverovanaj ni u jedno božanstvo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Млађони, јес да није тема ове теме, али како мислиш то "Ja dok sam bio ateista" када си ти по свим својим ставовима које овде пишеш три пута већи атеиста него неки који себе називају атеистима. Или мислиш да је Хришћанство "пресвлачење мајице" на којој пише Хришћанин, а на претходној је писало атеиста?

 

Po kojim sam to stavovima ateista? Nisam cetnik i patriota pa sam ateista? Ne podrzavam veliku Srbiju pa nisam  Hriscanin? :D

 

Hriscani su samo cetnici, koji podrzvaju veliku Srbiju, mrze nato, i ne veruju u evoluciju? A ovi ostali su ateisti? :D

Ko nece uniju sa bracom rusima? Taj je ateista.. i nema pravoslavni stav? :D

 

Pomesao si ti brate moj Pravoslavlje ( religiju) i Srboslavlje (politicku ideologiju koja zloupotrebljava pravoslavlja)

Ja sam pravoslavac nisam Srboslavac...

 

Reci mi moj ateisticki stav?

Mislim da je Hristos Bog...

Mislim da se spasavamo i vaskrsvamo kroz Hristosa..

Mislim da je pravoslavna crkva jedna, sveta - apostolska.

verujem u vaskrsenje mrtvih

verujem u dogme

verujem u to da je gospod stvorio svet.

 

Sta je od toga ateisticki...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...