Jump to content

Табу теме у СПЦ - Због чега се СПЦ не изјашњава о неким темама?


Препоручена порука

Оно о чему Андрић прича је нешто сасвим друго.

Сјајан пример тога је рецимо НАТО бомбардовање РТСа. Дакле, НАТО пакт, тачније Американци су бацили бомбе и убили 16 цивила у згради која није била војни циљ!

Заправо по Женевској конвенцији то је ратни злочин, али пошто је НАТО победио у рату и окупирао земљу Србију (и убрзо нашао послушнике међу Србима који би за шаку долара продали и рођену мајку) и натурио нашем несрећном народу робовање свему и свачему, и услед тог робовања под НАТО пактом, испољило се оно Андрићево: ''Дуготрајно робовање и рђаве управа могу толико збунити и унаказити схватање једног народа да здрав разум и прав суд њему отанчају и ослабе, да се потпуно извитопере. Такав поремећен народ не може више да разликује не само добро од зла, него и своју сопствену корист од очигледне штете.”

Дакле, свима који још нису збуњени и унакажени том НАТО окупацијом, и који нису потпуно извитоперени окупацијском пропагандом је САВРШЕНО јасно да је једини и ИСКЉУЧИВИ кривац НАТО, јер је својим дејством убио 16 недужних људи...

Тако чак и евРОПСКИ закони веле! Али ко пита законе и конвенције кад је у питању сила и моћ!?

Али, не лези враже, за тај злочин је осуђен Србин, како би и вук и све овце биле на броју... тако испада да је НАТО бомбардовање српке телевизије био сасвим легитимно чинодејство и да је за смрт ових младих људи искључиво одговоран тадашњи директор телевизије...

Е, то је то, о томе Андрић прича...

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно о чему Андрић прича је нешто сасвим друго.

Сјајан пример тога је рецимо НАТО бомбардовање РТСа. Дакле, НАТО пакт, тачније Американци су бацили бомбе и убили 16 цивила у згради која није била војни циљ!

Заправо по Женевској конвенцији то је ратни злочин, али пошто је НАТО победио у рату и окупирао земљу Србију (и убрзо нашао послушнике међу Србима који би за шаку долара продали и рођену мајку) и натурио нашем несрећном народу робовање свему и свачему, и услед тог робовања под НАТО пактом, испољило се оно Андрићево: ''Дуготрајно робовање и рђаве управа могу толико збунити и унаказити схватање једног народа да здрав разум и прав суд њему отанчају и ослабе, да се потпуно извитопере. Такав поремећен народ не може више да разликује не само добро од зла, него и своју сопствену корист од очигледне штете.”

Дакле, свима који још нису збуњени и унакажени том НАТО окупацијом, и који нису потпуно извитоперени окупацијском пропагандмом је САВРШЕНО јасно да је једини и ИСКЉУЧИВИ кривац НАТО, јер убио 16 недужних људи...

Тако чак и евРОПСКИ закони веле!

Али, не лези враже, за тај злочин је осуђен Србин, како би и вук и све овце биле на броју... тако испада да је НАТО бомбардовање српке телевизије био сасвим легитимно чинодејство и да је за смрт ових младих људи искључиво одговоран тадашњи директор телевизије...

Е, то је то, о томе Андрић прича...

Ne, upravo je izvitopereno i bolesno smatrati da ne treba da odgovara onaj ko je svesno žrtvovao tuđe živote u situaciji u kojoj to nije bilo ni najmanje nužno i u kojoj je veoma dobro znao šta će se desiti, jer je pojedine "svoje" izvukao iz zgrade... smatrati da taj nije uopšte odgovoran je više nego bolesno i prava slika onoga što je napisao Andrić... (pri čemu odgovornost NATO pakta za taj zločin nije meni ni najmanje sporna, jedino što, na žalost, mi njima ne možemo da zavrnemo uši i da odgovorne kaznimo...)

Milanović nije osuđen za taj zločin (bombardovanje RTSa) već za njegov zločin (žrtvovanje ljudi) koji je jasan i nesporan svakom normalnom čoveku...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јеси ли ти баш сигуран да је Милановић знао шта ће НАТО пакт урадити ту ноћ?

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јеси ли ти баш сигуран да је Милановић знао шта ће НАТО пакт урадити ту ноћ?

Ma jok, slao je bezbednjake da vade neke ljude iz zgrade onako bzvz... jer su mu trebali za mali fudbal...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јеси ли ти баш сигуран да је Милановић знао шта ће НАТО пакт урадити ту ноћ?

Naravno da se znalo!

Rekli su nedeljama pre, najavili su da će gađati RTS a ovi su još i provocirali, vikali su s prkosom "Gađajte, mi ćemo i dalje biti tu!" (u fazonu "pucajte, ja i dalje držim dnevnik"). Naravno da je ta voditeljka koja je to pričala nije ulazila u zgradu RTSa od tridesetog dana pre trenutka kad je pogođen.

Mislim da je 9 ljudi poginulo. Ruka šminkerke je pronađena u parku 100m od zgrade RTS. :S

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дарко, немој да лажеш!

НАТО је десет дана пре бомбардовања писменим путем обавестио међународну асоцијацију новинара да медији нису циљ и да неће бити циљ!

Портпарол НАТО пакта је морао јавно обавестити да ће цивини циљ бити гађан, он то НИЈЕ урадио!

Дакле, оно што сигурно знамо је да је НАТО НАМЕРНО бомбардовао цивиле, ИАКО је знао да у том тренутку у згради има око 150 цивила!

Е, драги моји атеисти то се зове ЗЛОЧИН!

РТС зграду су тукли Американци и то је је једино што СИГУРНО знамо... а све друго су рекла'казала приче и причице... само ме чуди да се још није нашао неки ''србин'' који сигурно зна да је Милановић и бомбе бацио на зграду како би наштетио дружељубивој и хуманој организацији званој НАТО пакт...

Андрић лепо објашњава зашто, ономад, кад су Турци окупирали Србију, неки Срби осим турчења нису имали алтернативу, и зашто сада неки срби, кад је НАТО окупирао Србију немају алтернативу, него оберучке прихватају проНАТОвске приче и причице, а само да би постали евРОПСКИ грађани, који може бити једног дана добију и ''привилегију'' да се укључе у НАТО и скупа учествују у некој од наредних ''хуманитарних'' НАТО акција...

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле, оно што сигурно знамо је да је НАТО НАМЕРНО бомбардовао цивиле, ИАКО је знао да у том тренутку у згради има око 150 цивила!

Е, драги моји атеисти то се зове ЗЛОЧИН!

Sto ATEISTI? U mnozini? Sto ne DArko i Avocado? Ja ne sporim da je gadjanje i diranje civila u svakom ratu Zlocin.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па лакше ми написати једну реч, него набрајати имена... :)

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto ATEISTI? U mnozini? Sto ne DArko i Avocado? Ja ne sporim da je gadjanje i diranje civila u svakom ratu Zlocin.

Odakle ti ideja da sam ja osporio da je to zločin? Ili Darko?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

РТС зграду су тукли Американци и то је је једино што СИГУРНО знамо... а све друго су рекла'казала приче и причице... само ме чуди да се још није нашао неки ''србин'' који сигурно зна да је Милановић и бомбе бацио на зграду како би наштетио дружељубивој и хуманој организацији званој НАТО пакт...

Naravno da znamo da je NATO srušio tu zgradu i počinio zločin, samo tu se svađaš sam sa sobom pošto to niko i ne osporava.

Ono što ti osporavam je da Milanović nije odgovoran za svoj zločin - svesno žrtvovanje tih ljudi, za šta je pravnosnažno osuđen, te prilično pouzdano znamo i to... tj. nisu "rekla-kazala priče"... već nešto što je utvrđeno i u krivičnom postupku.

Андрић лепо објашњава зашто, ономад, кад су Турци окупирали Србију, неки Срби осим турчења нису имали алтернативу, и зашто сада неки срби, кад је НАТО окупирао Србију немају алтернативу, него оберучке прихватају проНАТОвске приче и причице, а само да би постали евРОПСКИ грађани, који може бити једног дана добију и ''привилегију'' да се укључе у НАТО и скупа учествују у некој од наредних ''хуманитарних'' НАТО акција...

Možeš tvoje pričice da pokušaš sa nekim ko će ti reći da NATO nije počinio zločin bombardovanjem ove zgrade... ali pošto sam ti već nedvosmisleno rekao da jeste, samo zvučiš kao pokvareni papagaj (promašio si pticu)...

Dakle, da ti nacrtam ponovo... dva različita zločina su počinjena tog dana... jedan od strane NATO pakta o kojem izgleda i ti i ja imamo potpuno identično mišljenje (te zaboravi na svoje predrasude)... i drugi zločin počinjen od strane Milanovića koji se sastoji u svesnom žrtvovanju svojih zaposlenih za političke ciljeve... koji zločin ti pokušavaš da opravdaš... u ovoj priči, ja ne pravdam i ne poričem ni jedan zločin... ti si taj koji to radi...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па лакше ми написати једну реч, него набрајати имена... :)

tezina bi ista bla kada kazem "vi hriscani ne verujete u teoriju evolucije" sto ne bi bila istinita izjava, i mislim da bi jako uvredila neke hriscane koji se bave naukom naprimer Ivicu.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја само велим да је то злочин НАТО пакта и да неко из тог пакта мора да одговара за тај злочин!

Злочин је злочин и надам се да ће се наћи неки Србин који ће тужити НАТО пакт за тај злочин!

(А Милановић је већ на робији, зар не)?

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Golube salis se? hahahaah :lol:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја само велим да је то злочин НАТО пакта и да неко из тог пакта мора да одговара за тај злочин!

Злочин је злочин и надам се да ће се наћи неки Србин који ће тужити НАТО пакт за тај злочин!

Nažalost, nisi do sada samo to tvrdio, da jesi ne bismo se ni raspravljali... ali nema veze...

Ja se takodje nadam da će neko i za taj zločin odgovarati... samo se bojim da to nije baš realno... ali eto, baš zbog takvih stvari, ratni zločini ne zastarevaju... tako da možemo da se nadamo još neko vreme...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odakle ti ideja da sam ja osporio da je to zločin? Ili Darko?

Sraman, sraman zločin i čin varvarskog ubistva i agresije nad celim jednim narodom, oko toga nema priče. Hteli smo da kažemo, kad se već znalo da će se gađati, mogli su se ljudi skloniti a ne da ostavljaju manje vredne živote u zgradi da rizikuju život.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...