Jump to content

Протојереј Александар Шмеман - Посни стил живота

Оцени ову тему


Препоручена порука

Било би лепо да неко учено црквено лице напише коју реч о оцу Шмеману. Прочитао сам саљмо неколико странице из његове књиге Евхаристија и морам рећи да сам био одушевљен. Имао сам утисак необизне лакоће и мира док сам читао то дело.

Касније сам нашао да га неки други богослов критикује али ја сам одушевљен са тих неколико страница и једва чекам да прочитам књигу у потпуности.

Питам се да ли има његових књига у Светосавској библиотеци на интернету?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Било би лепо да неко учено црквено лице напише коју реч о оцу Шмеману. Прочитао сам саљмо неколико странице из његове књиге Евхаристија и морам рећи да сам био одушевљен. Имао сам утисак необизне лакоће и мира док сам читао то дело.

Касније сам нашао да га неки други богослов критикује али ја сам одушевљен са тих неколико страница и једва чекам да прочитам књигу у потпуности.

Питам се да ли има његових књига у Светосавској библиотеци на интернету?

Ја ти више од свега брате Високи препоручујем да прочиташ његов "Дневник". Ако не можеш до њега да дођеш , препоручујем ти да скинеш ову његову кшигу недавно изашлу код нас која у себи садржи делове већине његових књига , па између и осталих и Дневник.

Ево ти та књига се налази у нашој библиотеци и прва је по реду.Само кликни на оно "преузми".  :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Дневник оца Шмемана је НАПОКОН дошао и у Црну Гору, тако да га купујем у наредна 2-3 дана,аБд. :drugarstvo:

0442_feel klapklap klapklap 0442_feel 0442_feel 0442_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Његов дневник је право духовно (благодатно) освежење за све искрене богоносце.

Поред бројних записа, обратити пажњу на његове свеске (баш баш дневнике) у којима видимо да су истоветни проблеми као данас.

Његово уочавање недостатака и онога што јесте догматско је тако једноставно изражено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

          У суботу увече сам ишао на вечеру са Антонетом и једним другаром... Он се баш дубоко бави теологијом и рекао је како Дневник треба посматрати као неку врсту савременог старечника. До скоро смо имали читав океан литературе која нам је о православљу говорила из монашке перспективе, а Шмемановим делима, нарочито Дневником, имамо прилику да православље сагледавамо очима једног свештеника.

          Ово за децу је изврсно... Сећам се тога...

''ЈЕР САМ УВЕРЕН ДА НАС НИ СМРТ, НИ ЖИВОТ, НИ АНЂЕЛИ, НИ ПОГЛАВАРСТВА, НИ СИЛЕ, НИ САДАШЊОСТ, НИ БУДУЋНОСТ, НИ ВИСИНА, НИ ДУБИНА ,НИ НИКАКВА ДРУГА ТВАР НЕЋЕ МОЋИ ОДВОЈИТИ ОД ЉУБАВИ БОЖИЈЕ, КОЈА ЈЕ У ХРИСТУ ИСУСУ ГОСПОДУ НАШЕМ.'' (Рим. 8, 38-39.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Његово уочавање недостатака и онога што јесте догматско је тако једноставно изражено.

На шта си овде конк. мислио ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево данас мало читах шта је отац писао о смрти али и о васкрсењу и просто сам одушевљен колико је њему то било јасно и колико је схватио проблем смрти, и мој закључак је да кад боље разумемо смрт више се радујемо ичекивању васкрсења. Само сам још код светог Јустина Поповића видео тако дубоко осећање проблема смрти. Рекао бих да се допуњују. о. Шмеман је боље објаснио а ава песнички пренео доживљај трагедије смрти. Јес да није тема али сам одушевљен па сам морао да напишем

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Ево данас мало читах шта је отац писао о смрти али и о васкрсењу и просто сам одушевљен колико је њему то било јасно и колико је схватио проблем смрти, и мој закључак је да кад боље разумемо смрт више се радујемо ичекивању васкрсења. Само сам још код светог Јустина Поповића видео тако дубоко осећање проблема смрти. Рекао бих да се допуњују. о. Шмеман је боље објаснио а ава песнички пренео доживљај трагедије смрти. Јес да није тема али сам одушевљен па сам морао да напишем

Јако лепо срочено !   klapklap :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Чикам те Аго да на Велики Петак читнеш, ако већ то ниси радио, авин Страшни суд над Богом, ја сам се једном "зезнуо".  :drugarstvo:

Ово те нисам баш разумео... klapklap

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ови који су правили овај клип, стварно су  slavabogu-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='isus-sinai' />

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...