Jump to content

Папа се поклонио пред васељенским Патријархом Вартоломејем и затражио његов благослов

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

Za mene je interesantnije to što se papa Frane okrenuo mozaiku sa likom Gospe koja drži Isusa u Aja Sofiji, i to nekoliko puta, pa i na samom izlasku iz crkve kada je delegacija krenula van, papa se još jednom okrenuo, pogledao gore i vidjelo se izgovorio molitvu vjerojatno Zdravo Marijo, e to je vijest ! Znacaj carigradskog patrijarha je manje bitna jer je Pravoslavlje podjeljeno do te mjere da ga ni same pojedine crkve ne priznavaju, tj. ne priznaju mu "Primus inter pares".

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pravoslavna Crkva može propovedati jereticima jedino kao “punoća Onoga koji ispunjava sve u svemu”, a ekumenski dijalog nije niti približno takva pozicija, niti prikladno sredstvo kojim bi Pravoslavna Crkva takvima, na njihovu korist i spasenje pristupila, nego, oduvek primerom i delima, jer naša je Crkva živo svedočanstvo, neoborivi stub i nesavladiva tvrđava Istine o Bogu, koja je zapravo Hristos - Bogočovek.

A što onda brojna ortodoksna izaslanstva pohode Vatican ? Što se izjašnjavaju da priznavaju katoličke dogme i što prihvaćaju molitvene osmine za Jedinstvo kršćana? Što priznaju papi prvenstvo po "časti" , objasni ?

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Bistrik,

 

Zaboravio si reći da je Crkva saborna kao Sveta Trojica. Najvažnije.

 

Ustvari ti ne misliš tako. Podseti se. :)

Не брате. Очито да ти немаш стрпљења и воље да ме пажљивије читаш. https://www.pouke.org/forum/topic/37029-%D0%BF%D0%B0%D0%BF%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B5%D1%99%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BC-%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%80%D1%85%D0%BE%D0%BC/page-3#entry1210814

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo Katolička i pravoslavne crkve imaju kršćansku punoću i kontinuitet. Promjene su prije svega minimalističe, a do njih je moralo doći jer ne može 2000 godina u "radu crkve, njezinom djelovanju" sve ostati isto do danas, crkva će se još mjenjati, ali njezina suština ostaje ista.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ава Јустин лоцира Православну Цркву као свецеловиту и свеукупну екумену, тј, васељенскост, а да је екумена папизма и осталих хуманистичких (читај човекопоклоних) идеологија већ издахнула првом смрћу, отпавши од истинске вере која живи у Православној Цркви, постајући део екумене апостазије или богоотпадништва. Другу или есхатолошку смрт у паклу и вечним мукама, таква отпала екумена може избећи само покајањем и враћањем у саборност живота Христа Богочовека, која је заправо учешће у Његовом Светом Телу, Православној Цркви.

 

http://krotok.wordpress.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A što onda brojna ortodoksna izaslanstva pohode Vatican ? Što se izjašnjavaju da priznavaju katoličke dogme i što prihvaćaju molitvene osmine za Jedinstvo kršćana? Što priznaju papi prvenstvo po "časti" , objasni ?

Одлазе у раскол пријатељу. У пропаст ради ситних интереса.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To stoji, ali pitanje je i dalje zašto je , čak i srpski patrijarh nedavno izjavio "papa nikako ne može biti glavni ali ima prvenstvo po časti"

 

Što se tiče papizma za koji se prije svega veze papina nezabludivost, koliko znam nekoliko posljednjih papa uopće im nije palo na pamet pozvat se na to.

 

A da li je taj pravoslavni duhovnik pisao o nacionalizmu u PC ? I problemima u katoličkoj crkvi koji su gori od problemam primata pape i sl. a KC kao i PC grca u problemima pedofilije i sl. strašno ali istina je takova.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za mene je interesantnije to što se papa Frane okrenuo mozaiku sa likom Gospe koja drži Isusa u Aja Sofiji, i to nekoliko puta, pa i na samom izlasku iz crkve kada je delegacija krenula van, papa se još jednom okrenuo, pogledao gore i vidjelo se izgovorio molitvu vjerojatno Zdravo Marijo, e to je vijest ! Znacaj carigradskog patrijarha je manje bitna jer je Pravoslavlje podjeljeno do te mjere da ga ni same pojedine crkve ne priznavaju, tj. ne priznaju mu "Primus inter pares".

Није што је подељено, него, што се не сакупља у примату непогрешивости по питањима вере.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одлазе у раскол пријатељу. У пропаст ради ситних интереса.

Mislim da ipak odlaze da spase Kršćanstvo, jer znaju da ako se ne vrati na zdrave noge, Krćanstvo će bit u velikim problemima, na rubu nestanka prije svega pod pritiskom islama. Tu može pomoći samo sveopće zajedništvo prije svega dvije izvorne apostolske crkve KC i PC, gdje su problemi poput papine nezabludivosti, primata, svadje medju P. crkvama i sl. minijatura, pred nadolazećom tragedijom.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ono što kažeš je nejasno. Po meni, previše zanosiš.

 

Mani se tog nagađanja šta je po prirodi Božijoj dato nama.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To stoji, ali pitanje je i dalje zašto je , čak i srpski patrijarh nedavno izjavio "papa nikako ne može biti glavni ali ima prvenstvo po časti"

 

Što se tiče papizma za koji se prije svega veze papina nezabludivost, koliko znam nekoliko posljednjih papa uopće im nije palo na pamet pozvat se na to.

 

A da li je taj pravoslavni duhovnik pisao o nacionalizmu u PC ? I problemima u katoličkoj crkvi koji su gori od problemam primata pape i sl. a KC kao i PC grca u problemima pedofilije i sl. strašno ali istina je takova.

Имао би такво првенство уважавања, тј, старешинство у Васељенском Сабору епископа, само уколико се истински покаје и врати у Православној Цркви.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није што је подељено, него, што се не сакупља у примату непогрешивости по питањима вере.

Frane je u Aja Sofiji imao sablasno lice, vidjelo se da misli kako je Kršćanstvo doživjelo poraz i da je i danas pred velikim izazovima. Toliko muslimana oko njega bio je dokaz tomu.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da ipak odlaze da spase Kršćanstvo, jer znaju da ako se ne vrati na zdrave noge, Krćanstvo će bit u velikim problemima, na rubu nestanka prije svega pod pritiskom islama. Tu može pomoći samo sveopće zajedništvo prije svega dvije izvorne apostolske crkve KC i PC, gdje su problemi poput papine nezabludivosti, primata, svadje medju P. crkvama i sl. minijatura, pred nadolazećom tragedijom.

 Ви не верујете Христу и Његовим обећањима да ће Његова Црва опстати до краја и да је врата пакла (јереси и кривоверје) неће надвладати

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имао би такво првенство уважавања, тј, старешинство у Васељенском Сабору епископа, само уколико се истински покаје и врати у Православној Цркви.

Kako misliš vrati Pravoslavnoj crkvi ? Pravoslavna crkva pod tim imenom potječe tek od 11. stoljeća. Misliš pravom Kršćanstvu, izvornom , onomu prije Velike podjele ? Ako se sve svodi na ime, ortodox - pravovjeran, catholicos - univerzalan, jedan ide uz drugo. Petar + Andrija utemeljitelji, Krist = Bog = crkva.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...