Jump to content

Skup za legalizaciju marihuane

Оцени ову тему


cloudking

Препоручена порука

A među tim "drugim javnim interesima" se nalaze i "ugled i prava drugih", što je i bio pravni osnov da se u mnogim slučajevima (od kojih su neki upravo vezani za homofobne izjave/napise - npr. Vejdeland and Others v. Sweden) opravda ograničenje slobode izražavanja.
Не оправдава ограничење слободе изражавања, него кажњавање за вређање, у овом случају, целе једне групе. То је оно о чему ти причам све време.
Izvinjavam se, onda biće da živimo u totalno različitim svetovima. U građanskim društvima u mom svetu je potpuno normalno i opravdano ograničenje slobode izražavanja, čak i u javnoj sferi (zapravo, što je sfera "javnija" veća se ograničenja postavljaju zbog prisutnosti veće publike).A gde sam se ja zalagao za drugačije, osim da se sloboda izražavanja ograniči u pojedinačnim slučajevima? Nigde nisam spomenuo nikakve opšte zabrane.
Причао си о "превентивним" забранама. Дедер објасни онда шта си мислио под "преветнивном" забраном, сем да некоме унапред забраниш јавни наступ? 
Ja nisam ni govorio o (preventivnim) zabranama u pogledu gostovanja i izražavanja stavova, već o postojanju odgovornosti za ono što je izgovoreno. U evropskim državama (barem većini njih) je potpuno normalno da se sankcionišu pojedinci koji svojim govorom diskriminišu, šire mržnju i netoleranciju.
То онда није "превентивно", а није ни "забрана", то је "казна", и то је скроз ОК. 
"Zabranjeno je izražavanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog ličnog svojstva, u javnim glasilima i drugim publikacijama, na skupovima i mestima dostupnim javnosti, ispisivanjem i prikazivanjem poruka ili simbola i na drugi način."
У праву си, извињавам се за ово, нешто сам се ја пребацио. 
A u situaciji kada te neko omalovažava na sve moguće načine i pored izražene netolerancije prema tebi u društvu, poredi sa pedofilima (u svesti običnog čoveka bolesni monstrumi koji siluju decu), tvoje mirno uživanje prava naziva nasiljem i time pravda nasilje drugih, plus sve to govori u takvom zanosu da izgleda kao da je malopre nekim čudom iskočio iz stranica Starog zaveta - moraš da budeš potpuni debil (ili neko koga jednostavno nije briga kako će biti shvaćen) da ne znaš kako će se takva poruka shvatiti u zemlji poput Srbije.
И опет ти кажем, ако случај доспе пред суд, као што је то био случај у ЦГ (не знам како се тамо завршило), имаш два аргумента: прво, верски вођа је цитирао верску књигу, где пише да је тај грех о ком је причао содомски грех, где пише да се "дрво које плода не рађа у огањ баца". Терет доказивања је на тужиоцу, па изволи, докажи где је тачно човек у том говору говорио о групи људи, сем као о "несрећницима" које жали. Опет да се оградим: причамо сада о томе како ће се то одразити на правном терену, не о личним утисцима.
Nisam, jer verovanje da će grešan čovek otići u pakao ne škodi nikome samo po sebi, ali konkretna primena te alegorije u ovom slučaju jeste za osudjivanje, jer šalje poruku kakvu šalje.
Какву поруку шаље? Да владика Српске Православне Цркве верује у Библију, па је још и цитира? Па ту књигу треба забранити, имаће вазда људи који верују у то.

 

Опет кажем, најбољи лек против свега овога јесте само континуиран рад, а ако бисмо већ да санкционишемо, онда да санкционишемо испаде екстремних елемената са обе стране, јер и друга страна кипти од мржње. Ако причаш о "превенцији", нема другог лека него да се изгради свест да такво понашање није пожељно, и да се такве ствари и не пуштају по медијима, па ће, као и друге појаве својевремено, једноставно нестати јер више неће бити популарне за стицање многих користи које су стицане тим путем. И опет не заборави: критеријуме према једној страни увек мораш применити и на другу страну ако би да имаш правну сигурност.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И опет не заборави: критеријуме према једној страни увек мораш применити и на другу страну ако би да имаш правну сигурност.

Супростављене стране ту не могу имати исти критеријум јер је једна баштиник. Њена права су једноставно старија, или грешим?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Супростављене стране ту не могу имати исти критеријум јер је једна баштиник. Њена права су једноставно старија, или грешим?

Немаш разлике у правима пред законом. Оно што је лично мишљење било кога од нас нема везе са законима. Овим сам хтео да кажем да не смеш да имаш ситуацију да се институције саме огласе поводом било чега што личи на дискриминацију на бази сексуалне оријентације, али зато неке болесне иступе ЛГБТ група према верницима или клирицима једноставно игноришу. То не ствара здраву атмосферу, ма колико они мислили да било коме чине услугу.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li bi više Vladika Amfilohije, bio član Crkve ako veli da se čovek u oganj baca?

 

Tumačenje reči bivših Pravoslavaca je fantastično prihvatljivo samo za bogoborce i potpuno je neistinito i van konteksta.

 

Vladika Amfilohije ne bi bio vladika da govori kako je čovek omražen a ne greh. 

 

Ako želite da se raspravljate samo napred....

 

Naprimer primetio se ovde, onaj fantastični autoput, utaban preko asfalta ljudskih prava i sloboda, gde se jasno govori kako greh ne postoji i da ga je Hristos sam izmislio. antihrist se dovozi tim putem,ka dozvoljenoj mu vlasti na zemlji ali nikad neće imati vlast nad nama koji Duhom budući, pečatom utvrdjeni, gledamo ka nebu u istinskoj slobodi svakog čoveka.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немаш разлике у правима пред законом. Оно што је лично мишљење било кога од нас нема везе са законима. Овим сам хтео да кажем да не смеш да имаш ситуацију да се институције саме огласе поводом било чега што личи на дискриминацију на бази сексуалне оријентације, али зато неке болесне иступе ЛГБТ група према верницима или клирицима једноставно игноришу. То не ствара здраву атмосферу, ма колико они мислили да било коме чине услугу.

Чекај, ако Црква баштини државу, тј. ако је активно учествовала у њеном стварању, не могу њена права (или како ти овде формулишеш верског вође) бити изједначена са вођом некаквог циркуза од параде. Нек се зове и "секуларна" држава, ал' опет подлеже "закону о ауторским правима".

Сад, све може да "личи на дискриминацију" само ако се неко иоле потруди, па и најбизарнији детаљ, питање је колико то "ствара здраву атмосферу" у срединама где се и иначе не зна ко коси а ко воду носи. Врло погрешан приступ, или уважавање тог начела једнакости "у правима пред законом".

Те законе треба мењати иначе ће ови додијати Богу и народу, треба рећи и да ти безобразни хирови коштају. Без иоле смисла, само револтирају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo ti uči biće sve ok.

Ma jel moguce da si mi umesto odgovora uputio cinican komentar? E ovo se nikad nije desilo do sad... :-D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma jel moguce da si mi umesto odgovora uputio cinican komentar? E ovo se nikad nije desilo do sad... :-D

Наравно да није могуће,јер одговор није био циничан,већ врло тачан.

 

Дакле да би добио теби разумљив одговор,мораш мало познавати православно учење,па према томе и дабоме да не можеш православље куповати у киоску,успут док журиш на посао свог неверовања.

 

.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да није могуће,јер одговор није био циничан,већ врло тачан.

 

Дакле да би добио теби разумљив одговор,мораш мало познавати православно учење,па према томе и дабоме да не можеш православље куповати у киоску,успут док журиш на посао свог неверовања.

 

.

 

Da li onda taj tvoj odgovor da protumacim kao nemogucnost davanja komentara na stvari na koje sam ukazao? Jer  u tom slucaju, bojim se da nisam ja taj koji treba da "uci"...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li onda taj tvoj odgovor da protumacim kao nemogucnost davanja komentara na stvari na koje sam ukazao? Jer  u tom slucaju, bojim se da nisam ja taj koji treba da "uci"...

Ти си указивао на ствари,које ти је бивши православац истумачио. 

 

како неко може да ти објасни реченицу: дрво које не рађа плодове сече се и у огањ баца кад ти не само што немаш него и не желиш да имаш икаква сазнања,а и знања о Светом Писму и Светом Предању.

 

Дакле да саберем и покушам: Нека буде дрво метафора за човека,ок. Дрво ако не рађа плодове,почиње да трули,прво гране па на концу ако их не обрежеш,онда добијеш резултат да је цело дрво иструлило и не служи нам више за плодове,корист.

 

Тек такво труло мртво, дрво се на крају сече и баца у огањ,јер је безвредно и не служи на корист а само дрво је већ умрло. 

 

Дакле не сече се живо и здраво дрво и баца у огањ,него се сече прво трула грана (грех) како не би захватила у уморила иструлела цело дрво.

 

По овоме владика Амфилохије,не тражи да се хомосексуалци бацају у огањ,но упозорава на опасност греха,који ако се не одреже,може да буде погубно за сваког човека. Дакле хомосексуалац,гледајући само на тај грех, не сме да се сече и баца у огањ,јер је потпуно жив и здрав и служи заједницу неким својим врлинама рецимо....

 

Ово објашњавам први пут па ако имаш неко питање пробаћу да допуним.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve sam te razumeo, ali:

 

Дакле не сече се живо и здраво дрво и баца у огањ,него се сече прво трула грана (грех) како не би захватила у уморила иструлела цело дрво.
 

 

Ovo jednostavno nije tacno. Ovo je tvoje subjektivno tumacenje Amfilohijebih reci... on nije rekao "grana koja roda ne radja sece se od drveta" nego je rekao "drvo koje ploda ne radja sece se i..."

 

Ovo je situacija koja se ponavlja posle ama bas svake Amfilohijeve izjave... strcite se sa svim strana da rastumacite njegove reci i u tome dajete sebi prilicnu slobodu... da je to sto on prica na mestu niko od vas ne bi osecao porebu da ga tumaci... zasto se ne tumace izjave drugih svestenih lica? Evo episkop backi malo-malo pa izda neko saopstenje ali njega nikad niste do sad morali da tumacite i izvrcete reci da provalimo sta je rekao a sta je mislio a ste ja mislio da nije rekao a u stvari je rekao...

 

Drugo, ti si rekao da je drvo metafora za greh... sad pricas da je grana (koju niko nije pomenuo ikada) metafora za greh... 

 

Trece, za sta je metafora "secenja  i bacanja  u oganj"? Za iskljucenje iz crkve? Za muke pakla? Nesto trece?

 

По овоме владика Амфилохије,не тражи да се хомосексуалци бацају у огањ,но упозорава на опасност греха,који ако се не одреже,може да буде погубно за сваког човека.
 

Ne! Nego samo za pravoslavce, aman...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve sam te razumeo, ali:

 

 

 

 

 

Ovo jednostavno nije tacno. Ovo je tvoje subjektivno tumacenje Amfilohijebih reci... on nije rekao "grana koja roda ne radja sece se od drveta" nego je rekao "drvo koje ploda ne radja sece se i..."

 

Ovo je situacija koja se ponavlja posle ama bas svake Amfilohijeve izjave... strcite se sa svim strana da rastumacite njegove reci i u tome dajete sebi prilicnu slobodu... da je to sto on prica na mestu niko od vas ne bi osecao porebu da ga tumaci... zasto se ne tumace izjave drugih svestenih lica? Evo episkop backi malo-malo pa izda neko saopstenje ali njega nikad niste do sad morali da tumacite i izvrcete reci da provalimo sta je rekao a sta je mislio a ste ja mislio da nije rekao a u stvari je rekao...

 

Drugo, ti si rekao da je drvo metafora za greh... sad pricas da je grana (koju niko nije pomenuo ikada) metafora za greh... 

 

Trece, za sta je metafora "secenja  i bacanja  u oganj"? Za iskljucenje iz crkve? Za muke pakla? Nesto trece?

 

 

 

 

Ne! Nego samo za pravoslavce, aman...

Испунио си бонус,имаш теологе овде на форуму па их питај.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Испунио си бонус,имаш теологе овде на форуму па их питај.

 

Pa nisu teolozi rekli nego ti... al ionako sam umoran da te jurim, ako ti se bezi- begaj...

 

Ali da znas da je pristojno stati iza svojih reci i biti sposoban da ih potkrepis jer su inace supljina na monitoru...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Испунио си бонус,имаш теологе овде на форуму па их питај.

Сад ми је жао,што ћеш и овај одговор да протумачиш као злонамеран. Заиста иди питај неког теолога на овом форуму да ти објасни тај стих,па да га онда овде у овом контексту протумачимо.

 

Иначе ако ти се моје тумаченје више допало и хуманије је него православно тумачење Писма,онда ја имам озбиљан проблем :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не оправдава ограничење слободе изражавања, него кажњавање за вређање, у овом случају, целе једне групе. То је оно о чему ти причам све време.

Nzm, ja kad sam citao o tome sam uvek nailazio na termin "fakultativna ogranicenja ljudskih prava"...

 

Какву поруку шаље? Да владика Српске Православне Цркве верује у Библију, па је још и цитира? Па ту књигу треба забранити, имаће вазда људи који верују у то.

Vec rekoh: kontekstu u kome je koristi je problematican jer ako ga slusas sa strane a pritom si obican covek (ne teolog il neko ko poznaje u detalje biblijske parabole) neces imati pojma na sta je mislio vec ces ga shvatiti onako kako je i shvacen. I cisto da dodam da se radi o coveku koga, izgleda, nevezano za LGBT, drugi nesto jako slabo kapiraju, te svako malo imamo situacije da on mora da naknadno pojasnjava i tumaci svoje govore. To je u najmanju ruku neozbiljno i neodgovorno, pogotovo za nekoga na tom polozaju.

 

И опет не заборави: критеријуме према једној страни увек мораш применити и на другу страну ако би да имаш правну сигурност.

Sto se mene tice, nek odgovaraju svi. Nit gotivim Amfilohija nit gotivim ove druge.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 years later...
WWW.RTS.RS

На основу препоруке Светске здравствене организације, Комисија за наркотике УН-а одстранила је канабис са листе најопаснијих дрога усвојене конвенцијом 1961. године...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...