Jump to content

Париска опера одбила да наступи због жене са велом у публици!?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Sa kojim pravom ti odredjujes ucenje druge vere ? Odsecanje glave u islamu , sakacenje i kamenovanje jeste deo tog religijskog sistema .

 

Хајде не врти једно и исто молим те. Објаснили смо то. Права једног не смеју да угрожавају права другог. Нико нема права да чини злочин над другим човеком, ни у име вере ни у име било чега. Извлачити закључак да ако дозволимо да жене носе мараме јер је то у складу са њиховом вером то онда значи да дозвољавамо и стравичне ствари шеријата, потпуно је без рационалног основа.

Забрана мараме и покривања лица у Француској има само један мотив - то се коси са "секуларнним", у њиховом владајућем резону, правима жена и хуманистичким вредностима. И ту је проблем - један систем вредности жели да се наметне као једини и обавезан. А са друге стране причамо о плурализму, људским правима и сл. Једноставно, неконзистентни смо, да не кажем лицемерни.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

класична замена теза.

 

нису мухамеданци на тапету зато што избегавају порез или краду по пиљарама, него зато што су терористи. тероризам није обично убиство, него убиство које има политичку сврху, а насиље којим се служе је само средство за ширење страха и панике међу грађанима. тероризам је дакле облик политичке борбе за остваривање одређених идеја или програма.

 

према томе, кад неко флипне и убије комшију зато што му креше жену није суштински исто као и кад неко мачетом насрне на војника, јер је он симбол државе. капирш?

Управо је твоје излагање замена теза и обележавање свих муслимана као да су терористи.

Муслимана има милијарду и кусур, па да су сви терористи и да им је то у сржи, ми не бих данас гледали овакав свет.

То што су многи пали под утицај медија, па су им муслимани од 2001 постали терористи, то је друга ствар.

То је једна изманипулисана група и то врло прорачунато, али они нису изманипулисани од стране муслимана, већ од стране запада.

Да ли сте се ви икада запитали колико има људи муслимана, којима је запад ни кривима ни дужнима побио породице, који су устали да бране своју земљу, а изфабриковани су да су терористи.

Ови што ураде по западу, напади, убиства и сл, су изманипулисани лабилни људи и они су јединке. Па сваки дан имамо "терористичке" нападе свугде по свету. Овај убио у школи тог и тог због неке умишљене идеологије, онај је убио пар људи због тога што се истриповао да јевреји контролишу свет, овај убио неколико људи јер је екстремни Хришћанин... таквих вести имамо нон стоп и дешавају се чак и чешће него што то раде "муслимански терористи". Па ако ћемо тако, највеће зло у новије време су посејале САД, па их нико не гони.

Не треба генерализовати и малтретирати људе због њихових обичаја и облачења, само зато што неке јединке из њиховог друштва раде неваљале ствари.

Јесте да има тих болесника који раде страшне ствари у име ислама, али има и модерних болесника који су у већем броју који раде и још горе ствари под маском демократије.

Не браним овим ислам, чак ме баш брига за ту веру, али браним невине људе и њихово право да живе по неким својим уверењима која су нормална и да ствари не треба гледати једнострано.

 

"није суштински исто као и кад неко мачетом насрне на војника, јер је он симбол државе. капирш?"

Које државе?

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čak i da su svi muslimani teroristi - kao što nisu - šta će tu ova odluka o zabrani velova i nikaba da promeni? Pitam jer se kod nekih izgleda provlači ideja da je ovo nekakav adekvatan odgovor na muslimansku pretnju u Evropi. Hoće li magično da prestanu da se bave terorizmom kad im žene više ne budu mogle da nose velove, ili će da se smanji broj konvertita u islam, ili šta...msm, šta je poenta?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Radikalni islamizam je zlo ali u ovom slucaju se ipak radi o necemu drugom. Jasno je da modna industrija (koja je najjaca upravo u Francuskoj) lobira u vladi da donosi ovakve zakone kako bi se trziste prosirilo i na muslimane! Kako ce drugacije da proda one silne haljine, cipele, sesire kad ovi nose iskljucivo dzakove i marame?! xDDD

Morate da izadjete iz komunistickog nacina razmisljanja i da pocnete da razmisljate kao liberalni Djomla xD

Link to comment
Подели на овим сајтовима

значи исламски тероризам је добар зато што ти лудаци нападају западне земље. а непријатељ нашег непријатеља, наш је пријатељ. па зато имамо разумевања и према шеријату и сваком злу само ако је уперено против мрске нам Европе. али ипак наше симпатије не иде толико далеко да нпр. изнајмимо стан у некој арапској или пакистанској четврти.

 

:D

Лош си у спиновању.

 

Тероризам је зло, сви који чине зло треба осудити и треба се борити против истог, људи који чине злодела никада не могу да ми буду пријатељи чак и ако су непријатељи мојих непријатеља, нису сви муслимани терористи...

Баш ме занима да ли си толики заговорник ислама као тероризма био и пре 2001 године.

Да ли се бориш исто тако за права Православаца у муслиманским земљама, која су много битнија од тога да ли је неко носио мараму.

Да ли смо слаби у вери па да нам марама смета?

Ми треба да се боримо за положаје Православних у свету, а не да будемо неми посматрачи гоњења наше браће и сестара од неких зликоваца.

Да ли су неки љубоморни зато што се муслимани боре за своје и што чувају своје, а сами ништа не раде по том питању у својој вери?

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

traviata_3078816b.jpg

 

 

Жена (муслиманка) са велом удаљена је из публике позоришта (опере) у Паризу, након што су актери одбили да играју пред њом. !?!?!? Стиди се Француско! Стиди се Европо! Јесу ли то људска права и слободе које пропагирате? Срам вас било! Није срамота јавно истицати своју секусалну интиму, али је забрањено облачити се у складу са својим верским определењем. Браво! Јакобинци поново јашу!

 

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/11174663/Paris-Opera-cast-refuse-to-perform-for-veiled-woman.html?fb

Парадоксално, али истинито. Да је дошла полугола у позориште, вероватно се нико не би ни осврнуо. Првенствено је крива Француска држава која је озаконила овакву дискриминацију, а потом и појединци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

JE li može jedno pitanje? Da li mogu ja da stavim fantomku na glavu i da šetam ulicom, a da me policija zaustavlja istom frekvencijom kao i kada bih obukao onaj islamski šator i krenuo da šetam? Kada odgovorite na ovo pitanje shvatićete da muslimani imajuu veća prava i slobode u ovoj zemlji od svih ostalih u državi.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo još jedno sstvarno mi je žao što moje predrasude prema Islamu smetaju da vidim zapravo pravu sliku o njemu, kako je u zemljama gde su muslimani većina vlada pravo blagostanje, kako ljudi pripadnici drugih religija imaju ista prava kao i oni koji su Muslimani. kako se tamo nigde ne seču ruke, ne kamenuje ne siluju žene pa im se posle sudi za to što su imale seks pre braka, za razliku od bolesnog ostatka  sveta gde je ovo sve moguće.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

JE li može jedno pitanje? Da li mogu ja da stavim fantomku na glavu i da šetam ulicom, a da me policija zaustavlja istom frekvencijom kao i kada bih obukao onaj islamski šator i krenuo da šetam? Kada odgovorite na ovo pitanje shvatićete da muslimani imajuu veća prava i slobode u ovoj zemlji od svih ostalih u državi.

Ti nemas, ali homići imaju.

"Православан си стално и сваког дана, у свакој животној ситуацији, или уопште ниси православан"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo još jedno sstvarno mi je žao što moje predrasude prema Islamu smetaju da vidim zapravo pravu sliku o njemu, kako je u zemljama gde su muslimani većina vlada pravo blagostanje, kako ljudi pripadnici drugih religija imaju ista prava kao i oni koji su Muslimani. kako se tamo nigde ne seču ruke, ne kamenuje ne siluju žene pa im se posle sudi za to što su imale seks pre braka, za razliku od bolesnog ostatka  sveta gde je ovo sve moguće.

Npr. u Libiji za vreme Gadafija i Asadovoj Sirija nije tako.

 

1779815_635638809891180_8263605423859871

"Православан си стално и сваког дана, у свакој животној ситуацији, или уопште ниси православан"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Veća prava.

Kakva veća prava, eno 4 godine se borili da urade nešto što svako ima pravo da uradi, da prošetaju gradom i napokon uspeli, dok muslimani enno hteli da šetaju prošteali be z problema i još nije što su štelai nego sve u uniformama kao prava vojsa i to išli da odaju počast zločincu, dok naa država ne radi ništa, a i ovi navijači i huligani što brane pederima (koji se verovatno ne bi ni branili samo bi bežali) mogli su tamo da odu pa da pokažu svoje čojstvo i junaštvo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Npr. u Libiji za vreme Gadafija i Asadovoj Sirija nije tako.

Već napisah, islam je kao rak, dok je diktatura kao zračenje, usporava i zaustalja rast raka, ali isto tako šteti i zdravim ćelijama.

 

EDIT: Što je ipak bolje nego dopustiti da rak preuzme celo telo (državu) i da ga nakraju ubije.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...