Jump to content

Covjek, najprokletije bice u univerzumu?

Оцени ову тему


Препоручена порука

.

 

 

Pitanja iz tvog prvog posta i prethodnog nika, nosi svako od nas priznao to ili ne.

Verujem da i sam znaš da forum (ili drugi forumi) nisu mesto koji će čveku dati značajnije odgovore. To je samo mesto (i umesto) izlaska i susreta (za nas starije).

 

Takođe verujem da ljudi na forumu (kao i drugde vani) traže, ovako ili onako, kontakt jedni s drugima, što je ono dobro u čoveku, ali je čovek (bar s jedne strane) proklet (a možda i sam u univerzumu) te u ostvarivanju kontakta tj. prisnosti/ljubavi (što i Jevanđelja osnovno poručuju) ne uspava baš.

 

Odgovora ima, verujem. Iako je malo šta u rukama čoveka, počev od toga da li će biti rođen, pa i preko toga da li će biti alkoholičar (neko to pomenu) do mnogo čega drugog. Ipak data nam je mogućnost (svest) da uočimo razliku između dobrog i lošeg i da činimo izbore.

 

A Roditelj svom detetu mora kroz netačne, ali samo ako se gleda bukvalno, priče objasniti šta će biti ako radi dobro, a šta ako radi loše. Tako mora biti vaspitanje i jedino je takvo racionalno. Kako dete raste manje je takvih priča, a kada odraste prestaju mu biti potrebne. Mi smo ljudi još deca. A poslavši nam Njega i davši nam Novi Zavet pokazuje nam (valjda?) da odrastamo.

 

Tvoja pitanja čim si ih postavio, iako negacijom, pokazuju da nosiš veru u Dobro. Da nema sumnje u drugu mogućnost ne bi bilo ni pitanja, zar ne?

 

 

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Помажњ Бог, браћо (и сестре) форумаши. Одавно пратим форум, недавно се регистровах, а ово ми је први пост јер ме је тема заинтересовала.
Сложио бих се са Аистотелом тј Неименованим да би човјек заиста био најпроклетије биће у универзуму када би само постојала смрт без васкрсења. Заиста, боље би било родити се и као црв и преживјети свој црвећи вијек него бити свјестан да ти неминновно долази крај, да се твој априча завршава на неком гробљу и да више не постоји ништа што си икада био, У таквом универзуму ништа не би имало смсла, ни живот сам по себи , ни породица ни потомство које је осуђено на исти казну... Али, срећом, није тако. Ако је сам Бог распет и васкрсао за спасење свакога од нас, онда су нам шансе врло велике, само ако одлучимо тако.

 

Иначе, ако Аристотел не тролује, његово размишљање је разумљиво и може га одвести на једу или на другу страну. Ја сам га доживио као позив у помоћ. Мислим да човјека не би требало бановати, него видјети одакле је, па да га неко од форумаша из његовог мјеста уведе у неку парохијску заједницу, са добрим свештеником, јер само у литургијској заједници може наћи, боље речено доживјети одговоре на своја питања.

За крај, само подсјећање из Светог писма, на питање ко се може спасти одговор је био: "људима је ово немогуће, али је Богу све могуће."

 

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...