Jump to content

Годишњица ослобођења Београда, велика војна парада, Путин у Београду


Препоручена порука

Аутор чланка је Срђан Воларевић рођен је 1947. у Буковићу, поред Бенковца, у северној Далмацији. Објавио је романе „Цвјета“ и „Да л` има смрти за нас који смо остали без отаџбине“, књигу есеја „Извештај из земље Лотофага“, као и бројне приповетке, песме, есеје, критике, драме и историографске радове. Живи и ради у Београду.  Читала сам неке његове изабране радове „како је насељен крај од Плавна до Жегара, мислим да је писању чланка претходило  историско проучавање српске војске. Али добро, вероватно му није сво знање о српској војсци стало у чланак, има неку керамичку тежину разочарања ;)

 

Хвала на коментару.

 

Да...

 

И текстови му се објављују на ФБ Репортеру, Борби за веру и сличним местима... Да ли је то цена деконструкције керамике?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да...

 

И текстови му се објављују на ФБ Репортеру, Борби за веру и сличним местима... Да ли је то цена деконструкције керамике?

 

Обраћам пажњу на оно шта читам, на аргументе, чињенично стање, тражим више одговора, упоређујем, анализирам, затим доносим закључке ( узимам у обзир и адресу сајта). Слично мишљење или одлучујуће црте мишљења се могу прочитати и од Лазанског, а том свечаном чину ће вероватно присуствовати. И тако, реке теку наопако. ;)

 

Нек' нам је са срећом.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е, ова парада је била насиље.   Мада, и ова сад има елементе насиља, није да нема... По тој логици.

 

Ne znam, možda i reč   -nasilje-,  no to je pre svega bila parada u funkciji uspavljujućeg sedativa za široke narodne mase( pre svega srpske)....parada kao sedativna laž.

Politički i vojni vrh Jugoslavija je u to vreme već bio dobrano prestrojen ( zahvaljujući svojem ličnom ubeđenju ili potkupljivanju)  da diskretno zastupa interese pojedinih teritorija (svojih  republika i pokrajina).

Sve prikazano na toj paradi je bila realna snaga (sposobnost, mnogobrojnost i obučenost vojnika, dobra tehnika, itd.) ali je trulost i razjedinjenost  državnog vrha države Jugoslavije u tom trenutku vrlo vešto prikrivana.

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

parada_head_v2_cir.png

 

Програм

 

Долазак председника Руске Федерације и председника Републике Србије и врховног команданта Војске Србије

 

Почасна паљба
 
Химна Републике Србије
 
Говор председника Републике Србије
 
Говор председника Руске Федерације
 
Предаја рапорта команданта војне параде
 
Падобрански скок – десант
 
Дефиле пешадијског ешелона
 
Егзерцир Гарде
 
Дефиле бродова Речне флотиле
 
Дефиле моторизованог ешелона
 
Дефиле ваздухопловног ешелона
 
Летачки програм Акро групе „Стрижи“
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мало слика из "прве руке".. Аутор: пук Дејан Васиљевић

 

10610558_715418985203030_487304104197646

 

10330343_715419118536350_130431235215910

 

10520600_715419175203011_585835836460237

 

1901901_715419071869688_7002203918961038

 

10513329_714683148609947_830572650753270

 

10660241_715418941869701_422218546663515

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala za ove odlicne slike!!!

 

Ја сам их само пренео овде... А њих не би било без труда ових момака...

 

255746_102594913167721_6422654_n.jpg?oh= 

 

10698681_715418968536365_806654376347272

 

Салингер Игор и пуковник Дејан Васиљевић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево још две и доста за вечерас :)

 

10700774_10204344670910636_1511631227605

 

и ништа без "небеске коњице"

 

10629423_690465321047341_420919277333209

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Milane koliko je aktivnih pilota u vojsci sada?

 

Војна тајна :-) 

 

Са свим јединицама, командама, установама око 400 + још око 200 осталог лѐтачког особља, летачи механичари, навигатори, стрелци итд...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Војна тајна :-) 

 

Са свим јединицама, командама, установама око 400 + још око 200 осталог лѐтачког особља, летачи механичари, навигатори, стрелци итд...

 

Nešto razmišljam,kako bi izgledala vojna pomoć od Rusije naprimer a da se izbegne svetski rat?

 

Dakle da dopunim pitanje,kako je moguće zaustaviti NATO ako napadne neku zemlju van odobrenja Ujedinjenih nacija?

 

Zanima me recimo kako bi izgledala tehnički pomoć? I da li je ikako moguće to izvesti? Mislim šta mi imamo od jake Rusije, osim ljubavi prema tom narodu ako su faktično i praktično onemogućeni za bilo kakvu vojnu pomoć?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Милане, хвала за предивне слике .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hoću l' ja moći da izađem iz Beograda 15-og uveče ili 16-og ranom zorom ujutru, ili će zbog Velikog Poglavice biti zatvoren veći deo grada? Ozbiljno pitam.

 

A nesi se pitala kad je bila parada ponosa i gospoja Klinton? 

 

Živeo poglavica! :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...