Jump to content

Ваше реакције у различитим животним ситуацијама...


Препоручена порука

Лакше је прегрмети и такву муку него стати пред Господа са грехом чедоморства.

Вера у Божију Промисао.

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

чак и кад се дете роди, нико ти не гарантује да ће бити "нормално", у сваком смислу те речи, како телесно тако и емотивно или духовно.

али ја се искрено дивим овим људима који несебично и крајње пожртвовано воле своју децу, више од сваког бола и болести ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ок, ајде мало сурова питања, пошто је живот далеко суровији од тога:

у чему је разлика убити дете у утроби јер не испуњава очекивања и убити одраслог човека јер не испуњава очекивања?

откад је одрастао човек више човек него нерођена беба?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jeste abortivnog dejstva. Jeste moje, jesam mu majka, ali ne bih mogla da mu saopstim kad poraste kako je nastalo. E sad ide eticka dilema-drzati dete u zabludi i reci npr. da mu je otac poginuo i da su se mama i tata voleli ili ga ubiti u pojam istinom?

Takodje nisam sigurna koliko bih ja mogla da podnesem da imam konstantan podsetnik na najgori trenutak u zivotu :(.

А можда би после неког времена, схвативши каквог анђелка негујеш, нашла снаге да опростиш његовом оцу, па чак и да осетиш некекву захвалност за непланирани дар који си добила.

А дете ће, вероватно, да схвати онако како се ти поставиш и како га васпиташ. Ако га однегујеш с љубављу и пажњом, сигурно је да ће осећати огромну љубав и поштовање према теби и одлуци коју си донела.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А можда би после неког времена, схвативши каквог анђелка негујеш, нашла снаге да опростиш његовом оцу, па чак и да осетиш некекву захвалност за непланирани дар који си добила.

А дете ће, вероватно, да схвати онако како се ти поставиш и како га васпиташ. Ако га однегујеш с љубављу и пажњом, сигурно је да ће осећати огромну љубав и поштовање према теби и одлуци коју си донела.

Boze me oprosti, ali nisam sigurna u to, vrlo moguce da bih ga mrzela.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1327088663' post='564928]

ок, ајде мало сурова питања, пошто је живот далеко суровији од тога:

у чему је разлика убити дете у утроби јер не испуњава очекивања и убити одраслог човека јер не испуњава очекивања?

откад је одрастао човек више човек него нерођена беба?

Well when you put it that way....nikakva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Boze me oprosti, ali nisam sigurna u to, vrlo moguce da bih ga mrzela.

Жао ми је због тога, много..... и због тебе, и због детета. Искрано ти желим да се НИКАДА не нађеш у ситуацији да доносиш такве одлуке.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жао ми је због тога, много..... и због тебе, и због детета. Искрано ти желим да се НИКАДА не нађеш у ситуацији да доносиш такве одлуке.

Jeste uzasno... :(

Abortirala bih u tom slucaju :(, sigurna sam u to. Tacnije, dali bi mi pilulu, ali i to je abortus.

Cak nije do deteta, nisam sigurna da li bih ga mrzela...ko zna...ali oca bih. Vise je do oca, ne bih mogla da rodim dete ako ne podnosim oca :(.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1327089835' post='564958]

своју мржњу према оцу би пренела на дете, казнивши га убиством.

Tako nekako.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1327088663' post='564928]

ок, ајде мало сурова питања, пошто је живот далеко суровији од тога:

у чему је разлика убити дете у утроби јер не испуњава очекивања и убити одраслог човека јер не испуњава очекивања?

откад је одрастао човек више човек него нерођена беба?

znam da pricamo o abortusu ,ali ne zaboravi :

ako se porodjaj iskomplikuje , ugrozen je zivot i majke i bebe , lekari spasavaju prvo majku pa tek onda bebu

jel su onda lekari ubice kad ne spasavaju dete vec majku ?

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

znam da pricamo o abortusu ,ali ne zaboravi :

ako se porodjaj iskomplikuje , ugrozen je zivot i majke i bebe , lekari spasavaju prvo majku pa tek onda bebu

jel su onda lekari ubice kad ne spasavaju dete vec majku ?

ајде овако да ти одговорим:

јел човек убица и кад брани свој или туђ живот?

еуфемизми се примењују зарад умањења повређивања личности која је везана за догађај, а не да би се негирао догађај.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...