Jump to content

Хиландар: Српски монах погинуо спасавајући ватрогасце


Пг

Препоручена порука

Српски монах је погинуо, а два ватрогасца су повређена, у две повезане саобраћајне несреће, које се данас догодиле у близини манастира Хиландара

Srpski monah je poginuo, a dva vatrogasca su povređena, u dve povezane saobraćajne nesreće, koje se danas dogodile u blizini manastira Hilandara

 
Hilandar_620x0.jpg

Manastir Hilandar


ATINA - Srpski monah je poginuo, a dva vatrogasca su povređena, u dve povezane saobraćajne nesreće, koje se danas dogodile u blizini manastira Hilandara. 

 

 

Kako Novosti saznaju, reč je monahu Atanasiju Hilandarcu koji se zamonašio pre nešto više od mesec dana, na Petrovdan, posle tri godine iskušeništva. Pre nego što se zamonašio zvao se Nebojša Kovačević i rodom je iz Obrenovca. Imao je 36 godina. 

Prva nesreća se dogodila oko osam časova ujutru, kada je vatrogasna brigada krenula u redovnu patrolu na Atosu, ali je vozač, zbog loših uslova na putu, izgubio kontrolu nad vozilom, koje se survalo niz liticu.

Tom prilikom, povređena su dvojica vatrogasca. 

Pošto je čuo za nesreću, monah Atanasije se sopstvenim automobilom uputio na lice mesta da bi pomogao povređenima, ali je takođe izgubio kontrolu nad vozilom, na 100 metara od mesta prve nesreće i pao niz liticu visoku oko 70 metara.

Monah je poginuo, a dvojica policajaca prebačena su u Opštu vojnu bolnicu u Solunu.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:508713-Hilandar-Srpski-monah-poginuo-spasavajuci-vatrogasce

 

Бог да му душу прости и да га усели у Царство своје.

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Упокојени монах Атанасије (иск. Небојша) Хиландарац некада на свом послушању у монашкој трпезарији. Оде ка Господу један много добар човек.


Замонашен је на Петровдан 2014. (ове године у манастиру Хиландару)


 


10644124_10152449561074915_4363932260274


 


10539179_10152449561089915_5441981447504


 


Преузето са фб профила оца Доситеја Хиландарца


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Били смо баш добри пријатељи; о. Атанасије је био појац и главни исон за певницом у манастиру, колико смо само бдења отпевали заједно --- :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

vecnaja pamjat monahu Atanasiju...da ga Gospod useli u Carstvu Svome...  :cmizdrenje:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

vecnaja pamjat monahu Arseniju...da ga Gospod useli u Carstvu Svome...  :cmizdrenje:

 

Атанасију...

Земаљско је за малена царство, а небеско увек и до века.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вечна памјат монаху.

  • Волим 1

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Атанасију...

 

izvinjavam se zeza tastatura  joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gospode pomiluj... crosseo

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Siguran sam da je s Njim

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко је читао Оца Флавијана зна ону реченицу што ми је одмах пала напамет кад сам прочитао ову вест а она гласи:  " Треба заслужити смрт на Светој Гори,нема свако ту част ! "

Равно,нигде брда све је равно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ко је читао Оца Флавијана зна ону реченицу што ми је одмах пала напамет кад сам прочитао ову вест а она гласи:  " Треба заслужити смрт на Светој Гори,нема свако ту част ! "

 

Nisam čitao. Lepo zvuči al mnogo je bitnije s kim si u trenutku smrti nego gde si.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Помилуј Господе и усели храбру душу у царство небеско. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...