Jump to content

Манастири, манастирски начини живота (видео записи, линкови, чланци..)


Препоручена порука

Moji omiljeni manastiri Ilinje kod Sapca

 

код Богатића тачније :)

 

Иначе, задужбинари овог манастира, ђед Илија и баба Станија Лацковић су ми предаци (прадеда и прабаба по мајчиној линији...) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Некадашње колеге из 714. похе из Лађеваца су помогле настајање монографије "Манастири Овчарско-Кабларске клисуре", тако што су више дана вршили аеро-фото снимања свих ондашњих манастира. Од тог материјала, који је првенствено дакле био за потребе монографије, на молбу је колега Тале (Бобан Талевски), "спаковао" овај материјал на којем се налази снимци манастира Вујан...
 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

код Богатића тачније :)

 

Иначе, задужбинари овог манастира, ђед Илија и баба Станија Лацковић су ми предаци (прадеда и прабаба по мајчиној линији...) 

И Илиње и Бијеле Воде су приватне задужбине, то сам знала :) Можда се зато и зове Илиње по ктитору, тј. твом прадједу  8086.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Манастир Св. Козме и Дамјана "Златенац" - "Моравска Света гора"
 

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Predlazem da promijenis naslov u man. SPC, da ne bi bilo ograniceno samo na sadasnju Srbiju, vec na sve krajeve balkanske gdje je zivio/zivi srpski narod, da bi mogli da se zberu i biseri kao Ostrog, Kosovo, i po srpskoj Bosni, u Lici, Kordunu, Crnoj Gori, Makedoniji...  8086.gif

У праву си Дијана . Ја сам дао наслов теми " Српски Манастири " али ово што си предложила је боље и ја то подржавам . :bendoff:

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала Мартирије и ја предлажем да се тема зове Видео .: Манастири српске Православне Цркве.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е па чекала сам то, па да наставим са дивним манастирима код нас  :) у Српској Босни. Најдражи ми је Гомионица, а и Крупа на Врбасу; Ловница, Папраћа, Тавна...
 
 



Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...