Jump to content

Pravni saveti

Оцени ову тему


Србадија

Препоручена порука

Dakle sta ciniti pre bilo kakvih nezakonitih malo radnji.

 

Dakle komsija iz Beca pre par godina resio da uredi dvoriste,posto nase spavace sobe gledaju na njegovo dvoriste,delila nas neka zicana stara ograda i dosao pitao caleta da li ima nesto protiv da uradi ogradu novu,cale naravno rekao ma radi slobodno...i odjednom jedan dan nikne tik uz prozore garaza,naravno uradio je on i novu ogradicu ali poenta je da je uradio garazu,koja je usla prvo u nas plac,drugo zagradio prozore.

 

Otisao calac u opstinu,sns na vlasti vuhuu zuti lopovi otisli,ovo je prva opstina gde su bili na vlasti i osvojili je,ja cak imao i onog Djuku poslanika kao vezu sa kojim sam kontaktirao a on u fazonu sad cu ja njima...,brate milina i bum tras,dolazila inspekcija em je nelegalan objekat,em je usao na tudji plac,em je zaklonio prozore u jednom delu kuce i nista tamo vamo i tajac...nista se nije desilo. Po kraju kaze taj budza bidza se hvalio da je on podmirio lepo opstinare i da mu ne moze niko nista jer je sve on to lepo platio.

 

E sad mu se tu doselio neki pajac tj radnik koji je i radio taj nelegalan objekat sada on tu zivi a gazda je u Becu i osim sto turira i parkira automobil tik uz prozor koji nije zaklonjen pa celo leto nam u spavacu sobu ulaze izduvni gasovi,cak dozvoljava nekim komsijama da peru tepihe na toj ogradici koja nema ni pola metra a u ravni je sa prozorom koji nije zaklonjen a od prozora je nekih mozda 50cm,te nam redovno isprskaju prozor,nalazimo baru u spavacoj sobi i slicno... kad smo tog debila upitali da li mora tako,on kaze ma idite u opstinu pa se zalite.

 

Dakle ajde solucija je nekog prebiti da se razumemo i to je ok,ali sa pravne strane neki savet,ako ima neko ovde ko se razume?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иди код адвоката.

 

Иако звучи као одхебавање, ово је најбољи савет који ти неко може дати, јер, поред општих, свака општина има своја комунална правила, а не постоји човек који зна правила сваке општине на свету. И поред тога, кога год да је комшија подмитио, адвокат ће (ако је добар и ако хоће да ради) знати да исцима неколико људи у целом ланцу, тако да је решење комшији или да подмити све редом или да уради то што му је наложено. На крају ти је решење и суд, ал ту већ мораш да се наоружаш стрпљењем, јер су такви поступци код нас изузетно спори.

 

Дакле, наоружај се стрпљењем и иди код човека коме је то посао. Свако ко ти се овде прави паметан и дели ти савете на невиђено не мисли ти добро.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da znam sud i advokat,ali prvo prosto to nije nesto sto se prvo desilo pre 30 godina,nego pre 2 i odmah po tome je kontaktirana inspekcija koja je rekla u pravu ste...dakle nije nesto sto se vuce dugo,pa se vise ni ne zna da li je objekat legalizovan ili nije,da li je ovo ili ono,da li je ovaj ili onaj vlasnik ili obicno ono sto se vec desava u tim sporovima koji traju po desetinu godina. Dakle sveze je i jasnije je mnogo.

 

Advokat jeste opcija,ali mi nije jasno da u zemlji Srbiji da bi dokazao ono sto je vidljivo golim okom iz aviona trebas pokretati spor,placati advokata,vuci se po sudovima... da bi dokazao da su jedan i jedan dva.

 

Inace u pitanju je opstina Vozdovac. I da hvala u svakom slucaju na savetu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема везе откад је. 

 

Ево, само успут због чега нико преко Нета не може да ти да било какав озбиљан савет: Прво треба да погледа планове твоје и комшијине куће, онда листове непокретности, власништво, то је за почетак. После тога, треба да се конкретно упути у ситуацију, целу хронологију, да узме имена органа који су излазили на терен, да прочита одлуке које су донели (ако су донели нешто), онда да за ту општину погледа комунална правила, што подразумева риљање по службеним листовима, па онда да види кога даље да исцима ако се испостави да је овај стварно неког подмитио... А то су у суштини све само припремне радње.

 

Разумем да си фрустриран, али сам тешко да ћеш било шта да урадиш. Ангажуј неког ко то ради у тој општини, то је најбоље што можеш да урадиш.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja cak imao i onog Djuku poslanika kao vezu sa kojim sam kontaktirao a on u fazonu sad cu ja njima

 

Један од основних проблема је ово цитирано брате из твог поста... Док год је на делу "буразерски" систем/економија/уређење/назови како год хоћеш тако ће нам (и теби) бити... Дакле(м)!? Јел` прекршио Закон? Јесте! Сеци, "ни по бабу, ни по стричевима"!  Овако, ето ти остаде кратак :( А шта нпр. да раде они који, према садашњем стању ствари немају Ђуку?

 

Бојим се да смо осуђени на пропас`....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da malo još dopunim kolegu Rylah-a, pitanje koje ti postavljaš je takvo da mogu samo da ti kažem nešto napamet bez bilo kakvih provera i uz ogradu da je sasvim moguće da grešim i da ništa ne garantujem (ali onda možeš da pitaš i komšiju Đuru vodoinstalatera, isto ti se hvata) ili da sve to isproveravam što je previše posla za forumski pro bono.

 

Mislim da imaš tu i prekluzivne rokove, tj. da ako ne reaguješ na vreme možeš da izgubiš određena prava. Idi kod advokata.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Један од основних проблема је ово цитирано брате из твог поста... Док год је на делу "буразерски" систем/економија/уређење/назови како год хоћеш тако ће нам (и теби) бити... Дакле(м)!? Јел` прекршио Закон? Јесте! Сеци, "ни по бабу, ни по стричевима"!  Овако, ето ти остаде кратак :( А шта нпр. да раде они који, према садашњем стању ствари немају Ђуку?

 

Бојим се да смо осуђени на пропас`....

 

 

Nisi ti mene shvatio...covece Boziji. Dakle 2011 neko uzima da gradi i zagradjuje prozor svojim objektom koji nelegalno zida i pritom ulazi u tvoj plac,tvoje dvoriste

 

Kako to izgleda:

 

http://www.dodaj.rs/?3e/r3/2e1GBr6j/dsc00514.jpg

 

a jedan od dokaza kako je usao u nas plac je i taj sto salone ne mogu da se u potpunosti i skroz otvore,vec su knap sa novim nelegalnim objektom

 

http://www.dodaj.rs/?3F/cV/3Sw2nPo9/dsc00513.jpg

 

A kako to izgleda u drugom delu kuce kad dobri komsija odluci da pere tepih na ogradici to ovako izgleda iako ima veliko dvoriste,komsa ipak odlucuje da skoro na nasem prozoru to radi i naravno tik uz ogradu parkira svoj besni dzipcic ciji izduvni gasovi zavrsavaju u sobi

 

http://www.dodaj.rs/?3D/ki/4xGPj8SV/dsc00510.jpg

 

Suma sumarum,za ime Boga ne treba mi nikakva i nicija veza,to sam samo spomenuo u kontekstu da su pare najveca veza,tog  Djuku sam jednom zamolio posto je proslo nekoliko meseci da vidi sta ta inspekcija radi i sta se desava jer nekoliko meseci nema nikakvog odgovora.

 

A ti predstavi ko da sam ja krivac pa trazih vezu da to ne budem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da malo još dopunim kolegu Rylah-a, pitanje koje ti postavljaš je takvo da mogu samo da ti kažem nešto napamet bez bilo kakvih provera i uz ogradu da je sasvim moguće da grešim i da ništa ne garantujem (ali onda možeš da pitaš i komšiju Đuru vodoinstalatera, isto ti se hvata) ili da sve to isproveravam što je previše posla za forumski pro bono.

 

Mislim da imaš tu i prekluzivne rokove, tj. da ako ne reaguješ na vreme možeš da izgubiš određena prava. Idi kod advokata.

 

bice da koristim forum za terapiju protiv besa koju trenutno imam,ali u sustini i mislio sam da mozda postoji neko ko ce mi reci ako opstina i inspekcija tu ne rade svoj posao idi tu i tu u neku gradsku,drzavnu ili koju vec.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ti predstavi ko da sam ja krivac pa trazih vezu da to ne budem.

 

Друже! Код мене се у Мачви каже: Ја те крстим, а ти прдиш...

 

Нема потребе да ми се обраћаш са таквим гардом... Апсолутно је небитна интенција, да ли тебе са Ђуком из СНС-а, ил` неког из Ниш(а) који познаје Зокија (Буљаша Живковића)... Битно је у читавој ствари што свак` (условно речено-не ослања се на Закон, јер се не спроводи) од нас "тражи" нешто да "заврши" преко везе... У томе је ствар, ако ме схваташ... Нисам ти "замерио"-а и ко сам да ти "замерам" твоје "познанство" са Ђуком/Јанком/Марком и сличним сподобама...

 

Поента је у систему, Законима и прочаја... У том смислу ми је жао што си ми "накалемио" да тебе сматрам "кривцем"-далеко било... А у начелу, питање поставио јесам! Нпр. да је теби Ђука "завршио", ми ову причу не би били у пригоди да читамо... Према томе, само сам "приметио" нашу укупну пропаст!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da je bilo ко zavrsio onda bi ovaj slucaj bio u rubrici ima kakve takve pravde.

Opet pogrešno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa pogresno ili ne ali nema apsolutne pravde niti apsolutne nepravde,mrvice svacega stvaraju sveukupnu sliku...Ja sam tu "vezu" pomenuo kao argument da su pare najveca veza i da sam tu svoju "vezu" upotrebio kad sam video da se nista mesecima ne desava,a obecanje je bilo drugo. Dakle da je ta "veza" meni pomogla da dokazem da su 1+1 jednako 2 kao sto je najnormalnije da za to ti ne treba veza jer je nesto ocigledno,a nije pomogla naravno da ne bi citao ovu temu jer je ne bi bilo ali to nema veze samnom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa pogresno ili ne ali nema apsolutne pravde niti apsolutne nepravde,mrvice svacega stvaraju sveukupnu sliku...Ja sam tu "vezu" pomenuo kao argument da su pare najveca veza i da sam tu svoju "vezu" upotrebio kad sam video da se nista mesecima ne desava,a obecanje je bilo drugo. Dakle da je ta "veza" meni pomogla da dokazem da su 1+1 jednako 2 kao sto je najnormalnije da za to ti ne treba veza jer je nesto ocigledno,a nije pomogla naravno da ne bi citao ovu temu jer je ne bi bilo ali to nema veze samnom.

Ал` си је свеједно-мање-више употребио! Или си мислио да ју употребиш... 

 

Но-нема везе... Али да ли народ сорабски има довољно посланика да их "употреби"?

 

И где ћемо ми на концу да завршимо? Која нам је задња пошта?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa nije poenta da li imas vezu,nego je poenta da dokazati u ovoj drzavi da su jedan i jedan dva ti ni ne treba veza

Па тако друже и треба... Или би требало!

 

Да не лупам више...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...