Jump to content

Рад на себи у нас Хришћана (размишљања на тему)

Оцени ову тему


Препоручена порука

@Milica Bajic hvala i drago mi je što je naša prepiska imala takav efekat, uopšte je na ovoj temi atmosfera dobra, valjda jer se priča o radu na sebi :) a @"Tamo daleko" me zaista ovih dana izuzetno dobro razume i pristupa s toliko dobrom i neposrednom namerom, da je nemoguće imati bilo kakvu drugačiju razmenu :)hvala ti na odgovorima, to sam baš i htela da čujem :) znači, istrajnost i doslednost, ili kako si ti to mnogo lepše od mene opisala:

1 hour ago, Milica Bajic рече

Требало је само чврсто стиснути зубе, отрпети то што треба и надасве чврсто бити сигуран у своју добронамерност и искреност. Ту је математика врло јасна.

E, treba zaista biti tako čvrsto siguran u svoju dobronamernost! Velika je snaga tu potrebna, čini mi se.. Koliko svi mi umemo da sumnjamo u sebe i bez da nam iko "pomogne" u tome, kamoli uz njihovu sugestiju.. Tako da, tvoj put mi zvuči baš kao da si isklesala od te svoje, aj da kažem nezgodne neofitske isključivosti, neku snažnu i postojanu ličnost,sposobnu da istrpi i neprihvatanje i razne poteškoće.. Divan primer hrišćanskog napredovanja :)

Što se primera sa tvojom mamom tiče - zaista zvuči kao da si je dotakla tim komentarom.. Što kažeš, primer čuda,ceo taj tok.. Bogu hvala što ste uspele tako nadahnuto i dostojanstveno da iznesete tako teške i emotivne događaje. . 

Da, okači obavezno tu misao od Vladike Nikolaja ako nađeš, zvuči kao nešto što nam treba da čujemo, baš na tih pola puta :)

1 hour ago, Milica Bajic рече

да ми је заувек очитана буквица како није само важно то што ми имамо да кажемо, већ треба да чујемо и другу страну.

Fenomenalna poenta! Naravno, totalno je neofitski da se ne ode taj korak dalje, tj znam i po sebi, koliko puta sam (bila) sklona da vidim crno/belo i verujem da je to to - seci, nema dalje :) a zapravo, mogućnosti ima mnogo, samo kad ljudi odluče, kao ta tvoja drugarica, da budu kreativni u ljubavi :) super priča, baš ohrabrujuća i uliva nadu u dobre odnose uprkos nama samima! 

Hvala što si se potrudila da ovako detaljno i smisleno odgovoriš! Verujem da će mnogima biti inspirativno kao što je i meni :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 156
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 28 минута, Татјана H рече

Као што нас било који грех води у пропаст, тако и општење са огреховљеним човеком чини да некако суделујемо у том греху. Уме да буде као инфективна болест. 

Uh meni je i dalje mnogo teško da ovo svarim.. Verovatno zato što, kao što rekoh, okružena sam 90% neverujućim ljudima.. Kad bih ovako razmišljala, morala bih da se odreknem doslovno i muža i porodice i prijatelja koje znam ceo život.. A i saveti koje ja dobijam od sveštenika su u drugom smeru, valjda je moj put uvezan s tom vrstom strpljivosti, saznaću već na koji način.. Ali ipak jesi u pravu za sve što si napisala, mislim sve te poente zvuče smisleno i istinito, samo kažem - meni su teško svarljive iz subjektivnih razloga.. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:osmeh:

пре 6 часа, Aleksandra_A рече

Da, okači obavezno tu misao od Vladike Nikolaja ako nađeš, zvuči kao nešto što nam treba da čujemo, baš na tih pola puta :)

 

KADA ĆEMO BITI SREĆNI? (Misli o dobru i zlu, vl. Nikolaj Velimirović)


Srećom će nagraditi Bog verne svoje (to jest slične Sebi) i to ne srećom životinje, no 
srećom Boga.
Neće Bog odocniti sa nagradom, ali neće ni pohitati. Da li težak očekuje plod od 
pšenice čim poseje pšenicu? I trkač u kočiji - da li očekuje nagradu usred trke? I 
moreplovac - da li očekuje videti pristanište usred okeana? I domaćin njive - da li 
isplaćuje poslenike u njivi za vreme posla?
Zašto ti onda očekuješ nagradu usred trke, nasred okeana i usred posla?
U ovaj život si poslat ne da imaš sreću, nego da je zaslužiš.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Aleksandra_A рече

Uh meni je i dalje mnogo teško da ovo svarim.. Verovatno zato što, kao što rekoh, okružena sam 90% neverujućim ljudima.. Kad bih ovako razmišljala, morala bih da se odreknem doslovno i muža i porodice i prijatelja koje znam ceo život.. A i saveti koje ja dobijam od sveštenika su u drugom smeru, valjda je moj put uvezan s tom vrstom strpljivosti, saznaću već na koji način.. Ali ipak jesi u pravu za sve što si napisala, mislim sve te poente zvuče smisleno i istinito, samo kažem - meni su teško svarljive iz subjektivnih razloga.. :)

Сигурна сам да не постоје исте ситуације, као и што ни ми нисмо исти. Зато свако од нас добија различите духовне медикаменте.

Неверујући човек не мора нужно бити огреховњен. Виђам око себе доста неверујућих који живе пристојно и са јасно видљивим моралним врлинама. 

Исто тако и са друге стране, видим доста контрадикторности. 

Тако да када сам причала о "пресецању" неких односа, нисам мислила да сваки неверујући носи лоше и може наудити нашој души, као што не мислим да нам је и сваки верујући на спасење.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

много волим да радим на себи,да истражујем (зашто имам лоше особине,шта је узрок,како да их се решим ...)...нарочито у време великих постова волим себи да задајем задатке,телесне (да се уздржим одређене хране коју баш,баш волим,нпр.ај да покушам да цео пост не пијем газирани сок :) ) и духовне (ај баш да видим могу ли да издржим да не оговарам и тсл.)...у последње време,кад легнем,почео сам да претресем протекли дан,анализирам своје поступке,ситуације,шта сам могао,а нисам учинио

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...