Jump to content

Kako bi bilo raditi tri radna dana nedeljno? Drugi bogataš sveta ima radikalan odgovor

Оцени ову тему


Препоручена порука

Meksički magnat u sektoru telekomunikacija i drugi najbogatiji čovek na svetu Karlos Slim predložio je radikalnu promenu u načinu rada, prema kojoj bi ljudi radili samo tri dana u nedelji.

 

293309_carlos-slim01reutersfoto-henry-ro
Karlos Slim

 

- Radeći tri dana nedeljno, imali bismo više vremena za opuštanje i za kvalitetniji život. Četiri slobodna dana nedeljno bi značilo osmišljavanje novih aktivnosti za razonodu i trošenje vremena - rekao je Slim na poslovnoj konferenciji u Paragvaju, a preneo časopis Tajm.

 

Taj predlog ima i jednu začkoljicu: ako bi radna nedelja trajala kraće, kasnije bismo odlazili u penziju, pa bi se, umesto sa 50 ili 60 godina, penzionisali tek sa

70 ili 75 godina, rekao je 74-godišnji milijarder i filantrop.
 

Slim je izvršni direktor telekomunikacione kompanije “Telmeks”, koja je nedavno uvela ugovor o radu prema kojem bi radnici koji počnu da rade pre 20. godine odlazili u penziju pre nego što napune 50, sa opcijom da nastave da rade i posle toga uz punu platu i radnu nedelju od četiri dana.
 

Bogatstvo Karlosa Slima se, prema časopisu “Forbs”, procenjuje na više od 80 milijardi dolara.

 

blic

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@GeniusAtWork,

 

Ја сам ЗА  !!!  :good2:  :D 

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам за  :good2:  :good2:  :good2:

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па кад се све сабере, ту смо негдје. Ко ради настоји да што више зипује радно време, а колико има на нашем простору незапослених (живе од родитељске пензије и питају се од чега ће да живе њихова дјеца кад немају дана радног стажа, значи ни изгледа за пензију)....

 

Е мој мексиканац, немаш ти појма о радним данима!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ovo vec odavno radim, ustvari prefleko sam Karlosa dobrano, jes da nisam magnat al nista mi ne fali... ljubav i tako ne moze da se kupi za pare :)

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najbolje bi bilo da to bude neki minimum (3 dana), a da postoji fiksni broj radnih sati koje svaki zaposleni treba da ispuni u toku nedelje. Verovatno bi to trebalo unapred da se organizuje, a moguće bi bilo samo u nekim preduzećima i firmama... Čisto razmišljam naglas...

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко ти брани да радиш три дана и одмараш четири?

 

Приватник код кога радиш (непријављен) сваког дана по 10 сати. :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hm ma vidi ti ovog zlog kapitaliste sto se izdvaja od ustaljenog kapitalistickog kodeksa radi 24 od 25 sati dnevno. Kakve droge je uzimao?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Приватник код кога радиш (непријављен) сваког дана по 10 сати. :D

 

Он те не присиљава да радиш толико, можеш да даш отказ кад год желиш.

 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Он те не присиљава да радиш толико, можеш да даш отказ кад год желиш.

 

Da li ti mozes, ako radis kao privatnik, da radis 3 dana a 4 da plandujes? Sta kad rokovi pritisnu, klijent zove? Ovo je utopija da mozes raditi 3 dana a 4 odmarati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li ti mozes, ako radis kao privatnik, da radis 3 dana a 4 da plandujes? Sta kad rokovi pritisnu, klijent zove? Ovo je utopija da mozes raditi 3 dana a 4 odmarati.

 

Само кажем да нико никога не присиљава. Људи раде колико желе и имају могућности. Ако желиш да радиш само три дана у седмици, слободан си да себи направиш такав посао.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...