Jump to content

Kanada: Četiri bebe izlečene od HIV-a?


Препоручена порука

Кога је сморио Гаврило Принцип..

 

Kanada: Četiri bebe izlečene od HIV-a?

| NEWS.COM.AU

 

Četiri bebe rođene sa HIV-om navodno su izlečene od infekcije.

 
 
139929149953b1a39444bac774590855_orig.jp
 
Foto: wikipedia.org
 

 

Detalji slučajeva iz Kanade biće objavljeni ovog meseca na AIDS konferenciji u Melburnu ovog meseca. 

Otkrića u potrazi za vakcinom protiv side i novi metodi lečenja ljudi sa HIV koji imaju i prateće infekcije poput hepatitisa C i tuberkuloze, takođe bi trebalo da budu predstavljeni. 

Kanadska deca koje su rodile majke zaražene HIV-om, dobila su visoke doze tri antiretroviralna leka u prvim satima posle rođenja. 

Virus, koji je bio prisutan na rođenju, kasnije nije detektovan. 

Slučajevi su se dogodili posle takozvane "bebe iz Misisipija" koja je prošle godine predstavljena kao prvi potvrđeni slučaj izlečenja od HIV. 

Njena majka, koja je na samom porođaju otkrila da je HIV pozitivna, propustila je uobičajene tretmane sprečavanja prenošenja virusa na dete. 

Bebi je dat agresivni tretman tri leka 31 sat po rođenju. Lekari Medicinskog centra Misisipi iznenadili su se kada su otkrili da virus nije prisutan u bebinom organizmu 29 dana kasnije. 

Antiretroviralni tretmani obično virus čine uspavanim, ali dete je kasnije u potpunosti prestalo da koristi lekove, a HIV se nije vratio, što je dalo novu nadu da lečenje neposredno po rođenju ili dobijanju zaraze može biti spasonosno. 

Govoreći o poslednjim slučajevima, dr Eri Bitnun iz Bolnice za dečje bolesti u Torontu upozorio je da je prerano tvrditi da su njegovi mali pacijenti izlečeni. 

Za razliku od bebe iz Misisipija, četvoro kanadske dece i dalje primaju lekove i ne zna se da li bi se virus vratio, ukoliko bi lečenje bilo prekinuto. 

Ono što im predstavlja najveću brigu je što je peto dete inficirano HIV u Kanadi, čiji je virus takođe u početku bio neprimetan, u trećoj godini prestalo da prima terapiju, što je izazvalo komplikacije i HIV se vratio.

 

http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2014&mm=06&nav_id=870468

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ништа им не верујем. Годинама врте исту причу. Само што није лек за рак, лек за сиду, лек за ово, оно. Манипулатори.

Јадна ова деца која трпе због њиховог експериментисања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ништа им не верујем. Годинама врте исту причу. Само што није лек за рак, лек за сиду, лек за ово, оно. Манипулатори.

Јадна ова деца која трпе због њиховог експериментисања.

 

 

Mukica...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ништа им не верујем. Годинама врте исту причу. Само што није лек за рак, лек за сиду, лек за ово, оно. Манипулатори.

Јадна ова деца која трпе због њиховог експериментисања.

 

Ono jes tvoje postove kad procitam odmah poverujem da se svakakvi eksperimenti izvode nad decom. Toliko je ocito.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Daj boze da ce nesto biti od toga.

 

Сећам се једног текста, где се писло о вакцини успешно тестираној на мајмуним. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајде баталите, а ти тодоре, није ми јасно зашто oмаловажаваш ... овакве напретке у медицини.... 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...