Jump to content

Хришћански поглед на вантелесну оплодњу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mislim da je nakon ovoga potpuno jasno zasto sa vama razgovora nema niti ga moze biti. Ne zbog nase

sujete nego zbog vase neposobnosti da kriticki i analiticki pridjete bilo cemu.

То и ја теби могу да кажем, и шта онда? Ајде, мани се квалификовања.

Nemozes da kazes to za mene!

Ja nikad nisam sebe postavio za kriterijum isitnitosti i to jos iznad naucnog metoda koa do sada najboljeg

mehanizma za oktrivanje toga kako istinski funkcionisu mehanizmi prirode.

Ни ти не можеш то да кажеш за нас!

Ми никада себе нисмо постављали за критеријум истинитости, али јесмо се успротивили тврдњи, или макар запитали над тврдњом да је ВТО исправна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za Nikolu, da ne bude zabune...

Tužno i pretužno. Kad bi ti barem MALO pažnje obratio na to što sam napisao i probao da razmisliš o rečenome, ali, naravno, mnogo je lakše udariti na čoveka nego na činjenice. Znaš, da se o ovoj stvari raspravlja potrebno je i malo znanja a u to ne ulazi to što ti MISLIŠ da je ispravno.

Ovde se ne radi o OSEĆAJIMA ljudi, već o ČINU koji de facto ima loše strane i to u tolikoj meri da po Isusovoj nauci nije opravdan. Pa sad, kako bilo - možeš da se složiš ili ne, ali greh ostaje greh, našao ti za njega milion opravdanja. Tek bi bio užasno loš sveštenik da snishodim ljudskim greškama. Ovako - ja rekoh i dušu spasih, pa ko voli nek izvoli. Bog nikoga ne sprečava da čini zlo, od volje je svakome kojem će se prikloniti carstvu.

Poznajem dovoljno svestenika koji su spasili dusu svoju na nacin koji ti nisi izabrao.. Drvo se po plodovima poznaje, ili ces reci da su deca koja nastaju od VTO nuzno zla?

Ajde, u redu je ako ne umeš da misliš, ali barem bi mogao da naučiš da čitaš. Gde sam ja rekao da su deca dobijena VO zla?!? Zlo je u POSTUPKU i u PRATEĆIM konsekvencama, a u njih ne ulazi dete koje se rodi.

Pa kako je onda zlo taj sami akt ako ono ne donosi na svet nikakvo zlo? Ko je onda ugrozen? Koji zakon Boziji prekrsen? Moze li rdjav akt dobre plodove doneti? Zato pomenuh metaforu o drvetu. Ne znam ko ovde ne ume da cita izmedju redova. Zasto bi se onda postupak uopste dovodio u pitanje ako su mu dela plodotvorna?

greengrin, bre, Nikola - Evo ti primera kojeg već stoti put ponavljam: ako je dete jedino važno onda ni silovanje nije problem! Jel to po tebi tako?

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad vas već ne mrzi da pišete o ovome, preporučujem da i pročitate nešto iz oblasti, a gle čuda, to već ovde i postoji. Učinite sebi uslugu:

https://www.pouke.org/library.php?cid=95&id=961&do=view

evo i za vas mali znak paznje https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,5441.msg149574.html#msg149574

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za Nikolu, da ne bude zabune...

Tužno i pretužno. Kad bi ti barem MALO pažnje obratio na to što sam napisao i probao da razmisliš o rečenome, ali, naravno, mnogo je lakše udariti na čoveka nego na činjenice. Znaš, da se o ovoj stvari raspravlja potrebno je i malo znanja a u to ne ulazi to što ti MISLIŠ da je ispravno.

Ovde se ne radi o OSEĆAJIMA ljudi, već o ČINU koji de facto ima loše strane i to u tolikoj meri da po Isusovoj nauci nije opravdan. Pa sad, kako bilo - možeš da se složiš ili ne, ali greh ostaje greh, našao ti za njega milion opravdanja. Tek bi bio užasno loš sveštenik da snishodim ljudskim greškama. Ovako - ja rekoh i dušu spasih, pa ko voli nek izvoli. Bog nikoga ne sprečava da čini zlo, od volje je svakome kojem će se prikloniti carstvu.

Poznajem dovoljno svestenika koji su spasili dusu svoju na nacin koji ti nisi izabrao.. Drvo se po plodovima poznaje, ili ces reci da su deca koja nastaju od VTO nuzno zla?

Ajde, u redu je ako ne umeš da misliš, ali barem bi mogao da naučiš da čitaš. Gde sam ja rekao da su deca dobijena VO zla?!? Zlo je u POSTUPKU i u PRATEĆIM konsekvencama, a u njih ne ulazi dete koje se rodi.

Pa kako je onda zlo taj sami akt ako ono ne donosi na svet nikakvo zlo? Ko je onda ugrozen? Koji zakon Boziji prekrsen? Moze li rdjav akt dobre plodove doneti? Zato pomenuh metaforu o drvetu. Ne znam ko ovde ne ume da cita izmedju redova. Zasto bi se onda postupak uopste dovodio u pitanje ako su mu dela plodotvorna?

greengrin, bre, Nikola - Evo ti primera kojeg već stoti put ponavljam: ako je dete jedino važno onda ni silovanje nije problem! Jel to po tebi tako?

Glupo poredjenje. Sumanuta perspektiva. Morate malo kao svestenik bolje da poradite na metaforama kako biste izvrsili sintezu onoga sto hocete da dokazete.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za Nikolu, da ne bude zabune...

Tužno i pretužno. Kad bi ti barem MALO pažnje obratio na to što sam napisao i probao da razmisliš o rečenome, ali, naravno, mnogo je lakše udariti na čoveka nego na činjenice. Znaš, da se o ovoj stvari raspravlja potrebno je i malo znanja a u to ne ulazi to što ti MISLIŠ da je ispravno.

Ovde se ne radi o OSEĆAJIMA ljudi, već o ČINU koji de facto ima loše strane i to u tolikoj meri da po Isusovoj nauci nije opravdan. Pa sad, kako bilo - možeš da se složiš ili ne, ali greh ostaje greh, našao ti za njega milion opravdanja. Tek bi bio užasno loš sveštenik da snishodim ljudskim greškama. Ovako - ja rekoh i dušu spasih, pa ko voli nek izvoli. Bog nikoga ne sprečava da čini zlo, od volje je svakome kojem će se prikloniti carstvu.

Poznajem dovoljno svestenika koji su spasili dusu svoju na nacin koji ti nisi izabrao.. Drvo se po plodovima poznaje, ili ces reci da su deca koja nastaju od VTO nuzno zla?

Ajde, u redu je ako ne umeš da misliš, ali barem bi mogao da naučiš da čitaš. Gde sam ja rekao da su deca dobijena VO zla?!? Zlo je u POSTUPKU i u PRATEĆIM konsekvencama, a u njih ne ulazi dete koje se rodi.

Pa kako je onda zlo taj sami akt ako ono ne donosi na svet nikakvo zlo? Ko je onda ugrozen? Koji zakon Boziji prekrsen? Moze li rdjav akt dobre plodove doneti? Zato pomenuh metaforu o drvetu. Ne znam ko ovde ne ume da cita izmedju redova. Zasto bi se onda postupak uopste dovodio u pitanje ako su mu dela plodotvorna?

greengrin, bre, Nikola - Evo ti primera kojeg već stoti put ponavljam: ako je dete jedino važno onda ni silovanje nije problem! Jel to po tebi tako?

Glupo poredjenje. Sumanuta perspektiva. Morate malo kao svestenik bolje da poradite na metaforama kako biste izvrsili sintezu onoga sto hocete da dokazete.

Pa da malo mućneš glavom video bi da i nije. A metafore služe onima koji umeju da zaključe šta metafore govore, izgleda da nisi u toj grupi - izvini.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Njegov lični stav, pogrešan, sa kojim se ne slaže 90% teologa, svih provenijencija. Čitaj knjige, malo.

Statistike su nezahvalna stvar kaze Dostojevski. Ili cemo sve meriti onim sta vecina misli. A tvoje metafore greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никола, питање за тебе.

Ако калуђер изађе из манастира и направи дете, да ли је то дете потврда да је његов излазак из манастира у реду?

Opet neprimereno poredjenje. I ti bi mogao malo da poradis na tom problemu. Sto se ne uhvatite malo za moje poredjenje o lekarima koje sam izneo? Ali ne, mora posto-poto da se nadje neki ekstremni oblik da bi se dokazala svoja teorija. Ne mogu ovu tvoju pitalicu ni na nivo jeftinog sofizma da postavim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никола, питање за тебе.

Ако калуђер изађе из манастира и направи дете, да ли је то дете потврда да је његов излазак из манастира у реду?

Opet neprimereno poredjenje. I ti bi mogao malo da poradis na tom problemu. Sto se ne uhvatite malo za moje poredjenje o lekarima koje sam izneo? Ali ne, mora posto-poto da se nadje neki ekstremni oblik da bi se dokazala svoja teorija. Ne mogu ovu tvoju pitalicu ni na nivo jeftinog sofizma da postavim.

Или да се нешто прогласи непримереним да би се пошто - пото одбранила своја тврдња...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никола, питање за тебе.

Ако калуђер изађе из манастира и направи дете, да ли је то дете потврда да је његов излазак из манастира у реду?

Opet neprimereno poredjenje. I ti bi mogao malo da poradis na tom problemu. Sto se ne uhvatite malo za moje poredjenje o lekarima koje sam izneo? Ali ne, mora posto-poto da se nadje neki ekstremni oblik da bi se dokazala svoja teorija. Ne mogu ovu tvoju pitalicu ni na nivo jeftinog sofizma da postavim.

Или да се нешто прогласи непримереним да би се пошто - пото одбранила своја тврдња...

Pita analiza analizu zasto me analiziras...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...