Jump to content

Хришћански поглед на вантелесну оплодњу

Оцени ову тему


Препоручена порука

 

А крштење деце која су на свет дошла вантелесном оплодњом сматрам снисхођењем Цркве и радујем се томе.

 

 

 

Како крштење било кога може бити "снисхођење Цркве"??!

По чему су деца донета на свет вантелесном оплодњом другачија од остале деце???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvini Sanja molim te, nekako si bila isuviše zvanična, razumem te u potpunosti imam isti problem 11 godina. Goku je u pravu da je Makarina ostavila poruku al ne mogu nigde da je nađem.

SESTRO OPROSTI, vidim da tebi ova tema nije bas prijatna. Oprosti, pa mozda i izvucemo nesto dusekorisno iz svega. Dace Bog da bude na korist a ne na ocajanje

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvini Sanja molim te, nekako si bila isuviše zvanična, razumem te u potpunosti imam isti problem 11 godina. Goku je u pravu da je Makarina ostavila poruku al ne mogu nigde da je nađem.


Нашао сам ја, али се односила на помоћ при проблематичној трудноћи, а не при зачећу, зато нисам поставио. 

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како крштење било кога може бити "снисхођење Цркве"??!

По чему су деца донета на свет вантелесном оплодњом другачија од остале деце???

Немам појма.Лупетам глупости.

А шта ти мислиш ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Они не треба да се боре за то што желе својим људским средствима, јер касније ће се уверити да им Бог није давао дете, бринући се за њихово добро. И треба добро памтити да је добро само оно дело које је сагласно с вољом Божијом, а не са нашом тврдоглавошћу и с нашим људским скривеним жељама.

Само да се оградим, ово подебљано је на мој рачун, пошто и ја нисам могла имати 6 година деце, па сам чинила све да би добила, међутим касније сам схватила зашто ми уствари Бог није давао дете све те године. Тако да мој неки савет из личног искуства је да се човек препусти Богу, па биће онако како треба бити.

  • Волим 1

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

SESTRO OPROSTI, vidim da tebi ova tema nije bas prijatna. Oprosti, pa mozda i izvucemo nesto dusekorisno iz svega. Dace Bog da bude na korist a ne na ocajanje

Znaš i sama koliko je teško al verujem da se sve dešava sa razlogom. Bila sam dva puta na vto jednom neuspešna, druga čitala si kako se završila, protiv Božje volje se ne može. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како крштење било кога може бити "снисхођење Цркве"??!

По чему су деца донета на свет вантелесном оплодњом другачија од остале деце???

Ne znam ... To su neke izmisljotine . Ja znam bar desetak decaka i devojcica koji su rodjeni vantelesnom oplodnjom ... Nista lepse . Deca ko deca , ne treba valjda njima neko da snishodi kad su ona sveta .

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nekako si bila isuviše zvanična,

 

izvucemo nesto dusekorisno iz svega

@@sanja84, Sanja, bilo bi dobro da ne iznosite kategoričke sudove o ovom osjetljivom bioetičkom pitanju sa takvim tonom duhovne osude. Mislim da takav ljekarski i duhovni autoritet sjedinjen u jednoj osobi i nije aktuelan ovdje. Ne znate kako možete nekog dodatno povrijediti ko je već ranjen. Nek ljudi sude po svojoj savjesti a samo Bog zna svačije srce.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bi  trebalo ovoj temi pristupati sa potpuno utemeljenim stavovima. Posto je veoma teska i bolna.

Ja razumem ljude koji hoce da se ostvare kao roditelji, pa i na nestandardne nacine. 

 

"Са православног становишта примена метода биомедицински потпомогнуте оплодње прихватљива је уколико су пацијенти искључиво брачници, искључује се учешће трећег лица (као донатора ћелија или сурогат мајке), пожељна је оплодња највише три јајне ћелије пре ембриотрансфера(враћање ембриона у материцу), док је замрзавање ембриона прихватљиво само уз обавезни накнадни ембриотрансфер." 

 

Ovo je sa linka koji je postavio Srdjan u nekom od prethodnih postova, sa predavanja djakona Petra Dabica, lekara.

 

Uostalom, ako Bog bas nije nekom odredio da ima svoju biolosku decu, nikakve medicinske intervencije nece pomoci. Ali to nikako ne mozes da znas ako nisi probao.

Zato je i usvajanje, ako je prihvatljivo paru, jedna od opcija. 

Ko jos od nas zna kako mu je "Bog grah bacio", sto bi rekla moja pokojna baka.

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@sanja84, Sanja, bilo bi dobro da ne iznosite kategoričke sudove o ovom osjetljivom bioetičkom pitanju sa takvim tonom duhovne osude. Mislim da takav ljekarski i duhovni autoritet sjedinjen u jednoj osobi i nije aktuelan ovdje. Ne znate kako možete nekog dodatno povrijediti ko je već ranjen. Nek ljudi sude po svojoj savjesti a samo Bog zna svačije srce.

Pa nisam bas recita priznajem, ali mislim da je u redu da pricamo o svemu otvoreno kao ljudi.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

@@sanja84, Sanja, bilo bi dobro da ne iznosite kategoričke sudove o ovom osjetljivom bioetičkom pitanju sa takvim tonom duhovne osude. Mislim da takav ljekarski i duhovni autoritet sjedinjen u jednoj osobi i nije aktuelan ovdje. Ne znate kako možete nekog dodatno povrijediti ko je već ranjen. Nek ljudi sude po svojoj savjesti a samo Bog zna svačije srce.  

Stoji to da je tema škakljiva al lepo od nje što je započela odnosno podelila problem sa svima nama...ko prolazi kroz to u potpunosti je razume. Link koji je postavio Srđan lepo objašnjava i daje odgovor na njeno pitanje.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, ali je nastupila iz pozicije kategoričke duhovne osude. Niko nema pravo da svoje etičke sudove nameće agresivno drugima, niti ko zna kako zapravo Bog sudi. Drago mi je da si razumjela na pravi način  i da ti nije pozlijedila ranu.  :drugarstvo:

Hristos posrijedi nas!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, ali je nastupila iz pozicije kategoričke duhovne osude. Niko nema pravo da svoje etičke sudove nameće agresivno drugima, niti ko zna kako zapravo Bog sudi. Drago mi je da si razumjela na pravi način  i da ti nije pozlijedila ranu.  :drugarstvo:

Hristos posrijedi nas!

Jeste i biće! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, ali je nastupila iz pozicije kategoričke duhovne s!

Cuj i Pajsije Svetogorac je onako bio dosta kategorican. Ako sam nesto lose rekla pa vi obrisite ili me banujte. Neutesna i ja delimo iste nedoumice i razmisljanja i ne gledamo unazad vec napred. Kao sto rekoh nisam razmisljala da ima nekog ko je imao tako bolno iskustvo pre mesec dana.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...