Jump to content

Страна песма, звучи познато (погоди који је домаћи плагијат)

Оцени ову тему


Тавита

Препоручена порука

На пример, ова традиционална истанбулска песма тешко да је "обрађена" јер је стара 200 година и мелодијски је неизмењена, а ипак постоји не само у нашем фолкору, него у фолклору свих народа који су били под Османлијама (Бугарска, Грчка, Албанија...) Помињана је раније на форуму у другим темама, о њој је снимљен и филм, а заправо је турска традиционална:

 

 

Песма "Катибим" или "Искидара Гидер'кен" једна је од најпопуларнијих традиционалних песама у Турској, са мноштвом обрада у модерној ери, у диско, џез, рок, хорској варијанти, на концертним инструментима итд., а код нас је позната као... препознаће свако, код ове није потребно помагање. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Важи, ево онда и од мене једна.

 

Ramones - Out of Time

 

  • Волим 1

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи, тема треба да ми се зове "Теме за које сте мислили да су оригиналне, а већ има неколико сличних на форуму"... joooj

 

За Електрични оргазам сам једном провалио да их вади песма "Бејбе ти ниси ту", док нисам чуо Рамонсе... А ово за Штулића (@RYLAH) нисам ни знао до сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е јеси упоран...неће се смириш , док му не "обориш" тему

Само радим свој посао. Ништа лично. 

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већ сам ово ставио као статус, али ево овдје нека буде. Препознајте пјесму  0703_read

 

https://www.youtube.com/watch?v=mMEYPvACwsg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У Зеницу када пођем ја, прати ме пет-шест дротова  :)))

 

https://www.youtube.com/watch?v=pDR5kvT2MvU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већ сам ово ставио као статус, али ево овдје нека буде. Препознајте пјесму  0703_read

 

https://www.youtube.com/watch?v=mMEYPvACwsg

Овде се заправо не зна ко је од кога узео, врло је могуће и да су они од нас.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већ сам ово ставио као статус, али ево овдје нека буде. Препознајте пјесму  0703_read

 

https://www.youtube.com/watch?v=mMEYPvACwsg

 

Рефрен из "Тамо далеко"... 'ладно. О зар је морала доћ, та тужна несрећна ноћ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...