Jump to content

Зашто млади људи не желе да имају дјеце сада?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Да ли је то због тешких финансијских ситуација, да ли сматрају да су сувише млади да би сада имали дијете, или?
Нпр, ја бих баш вољела да имам бебу, али мој муж прво хоће да заврши факултет, па тек онда бебу. :'(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 102
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Мислим да си тренутно рекордер у отварању тема. Све што помислиш, то и поставиш :)

Све наведено није разлог већ изговор.

 

Шта фали :Д 

Па шта ти мислиш због чега неће дјецу? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па шта ти мислиш због чега неће дјецу? 

 

Е слатко ме насмеја.. :)) Јел то Верум види кроз прозор тј. прозорљив је?

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није био проблем за Милана и Наташу или за Софију и Драгана, као и за Небојшу и Злату, али сам већ код Зорана и Споменке застао :)

Али добро, Драгану све што занима она пита :)

 

Боље питат', него скикат', баба ми говорила :Д

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам мислила ништа лоше,надам се да ми не замерате.. :) 

 

Дечица се не планирају они су нам Божији благослов!

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Боље питат', него скикат', баба ми говорила :Д

 

Колико ја прескочим одговора на овом форуму јер ми мрско да куцам толико ти поставиш питања... :) добро је запазио верум

 

Него мислим поводом твог питања да је то индивидуално. Људи из мог окружења на пример, углавном наводе финансије као проблем. Што је са моје стране гледишта више питање, можда неког осећаја одговорности или недостатка сигурности, шта ће бити ако не буде и слично. Ретко да неко не жели децу а да је у браку или бар у плану за брак...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И још нешто док ми глава не лупи о тастатуру... Док се твој деран мисли, баци се у акцију, срећа је имати неког крај себе. Може он читати и када успава бебу ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што би замерали, мени може само да годи што сам прозорљив :) (шала)

Наравно да је Божији благослов, али и треба да се уради нешто по том питању да би Господ дао ;)

Мислим колико има људе које ја познајем и које стварно желе своје потомство и све дају од себе да се остваре као родитељи али им не иде од руку,ипак Бог има задњу реч!

 

Пс.Ма волим и ја да се шалим а ти настављај да гледаш кроз прозор па нам реци кога ће да обрадује рода :)

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико ја прескочим одговора на овом форуму јер ми мрско да куцам толико ти поставиш питања... :) добро је запазио верум

 

Него мислим поводом твог питања да је то индивидуално. Људи из мог окружења на пример, углавном наводе финансије као проблем. Што је са моје стране гледишта више питање, можда неког осећаја одговорности или недостатка сигурности, шта ће бити ако не буде и слично. Ретко да неко не жели децу а да је у браку или бар у плану за брак...

Тебе нико не тјера да читаш моје теме :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И још нешто док ми глава не лупи о тастатуру... Док се твој деран мисли, баци се у акцију, срећа је имати неког крај себе. Може он читати и када успава бебу ;)

Па може, наравно да може, али зар није боље дјетету обезбиједити неки нормалан живот, не превише луксузан, али пристојан ( а то би имали када би завршили факултете). 

Зашто ти немаш бебу? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па може, наравно да може, али зар није боље дјетету обезбиједити неки нормалан живот, не превише луксузан, али пристојан ( а то би имали када би завршили факултете). 

Зашто ти немаш бебу? :)

 

Слажем се. Него и ја сам завршавао факултет :D ...

Ја не могу да родим :)

Али зато имам два сестрића и још два кумчета и ти загрљају руше све пред собом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се. Него и ја сам завршавао факултет :D ...

Ја не могу да родим :)

Али зато имам два сестрића и још два кумчета и ти загрљају руше све пред собом.

Ма не, ја сам мислила да ћеш ти да родиш  :.mislise.  па нек' ти роди цура или жеена :Д

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razni su razlozi. Ponajvise je da se vrijeme promjenilo. Zivotni vijek se produzio. Vise nema potrebe zuriti i zacinjati djecu sa dvadeset godina. Neki ljudi se obrazuju i zato im treba izvjesno vrijeme, i tesko je uklopiti porodicne obaveze i studije. Savremen zivot zahtjeva vise resursa dok se covjek osamostali skuci itd...i lakse je sve to positici sa manje djece.

Mislim da je za nase vrijeme optimalno dvoje do troje djece, cetvoro je vec gornji maksimum. Ja sigurno pucam na dvoje, a trece ce biti u zavisnosti od situacije :).

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...