Jump to content

ГЛИШИЋ: И да није обојених револуција, време је за православну цивилизацију

Оцени ову тему


Препоручена порука

Они који тврде да су дверјани фашисти су ништа друго до обичне - барабе.

Dverjani su pre svega idioti.

Glasao sam za Vucica samo da oni ne bi usli u skupstinu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 113
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Pravoslavni Srbin je jedan od rijetkih koji sam vidio na forumu sa "pravoslavno-etiketnim" nikom, a sa njim se da raspravljati.

 

A ti bi mogao malo manje da trolas, istrolao si citavu temu svojim kratkim postovima koji se fokusiraju ni na sta. 

Posto se pravis pametan definisi trolovanje ajde frajeru to jest trolu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ova grupa sadrzi ekstremno vulgarne postove admina, mislim da ti admini nece dozvoliti da je linkujes
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema tu konkretnog odgovora sta bi to bilo "pravoslavna civilizacija"

 

 

Sudeći po tekstu, to bi bio svaki oblik vlasti koji bi bilo kakvu pobunu građana odmah podveo pod ''zatrovani američkom NVO imperijalističkom propagandom". I onda bi imali odrešene ruke da se obračunaju sa tim stranim agentima kako dolikuje... ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ми смо прочитали, и те две реченице су разлог постављања ове теме, уколико нисмо стекли погрешан утисак. 

Брате, дакле, одговорио сам ти на твоје питање шта је Православна цивилизација. Пошто можда ниси видео тај мој одговор, ево да ти то поновим:

 

Па ево овако. Православну цивилизацију чине сви Православни народи и државе, где је Православље утицало на те народе, формирало њихове карактере, свест и идентитет. Ти народи чине Православну Цивилизацију која, како је говорио Свети Владика Николај, није ни Исток ни Запад, која је нешто треће, посебно у односу на њих.  Кад  кажем Исток мислим на далеки Исток, Индију, блискоисточне религије, Ислам, итд, а кад кажем запад мислим на католичко-протестантски запад, као и овај сад материјалистичко-атеистички запад.

 

Нису Византија или Царска Русија биле ,,Православна цивилизација", већ су управо оне биле Православне државе, чији су темељи били засновани на Православним вредностима и начелима. Оснивачи тих држава, они који су их устројили и ударили им темеље су били Светитељи Православне Цркве. Свети Цар Константин, оснивач Русије је био Свети Равоапостолни Кнез Владимир, и да поменем да су оснивачи наше државе били Свети Немањићи (међу њима, највећи Србин свих времена- Светитељ Сава). Наравно да су такве државе, од самих Светитеља осниване, биле устројене на темељима Православне Вере. И то су у историји показивале. Наравно, све то носи велику одговорност, јер познато је оно ,,коме је пуно дато, од њега се оуно и тражи". Сваки народ који је успоставио Завет са Богом (од старозаветног Израиља до данас) налази се у непосредној опасности од пропасти у случају да се тај завет фалсификује а да се кривотворина представи као истински смисао постојања заветне заједнице. Е то се десило са Византијом- почели су да фалсификују тај завет и зато су и пропали. То се десило и са Царском Русијом- Петар је настојао да је ,,модернизује", притом рушећи све њене темеље, настојећи да је уреди на западни, протестантски начин и то се завршило крваво (десила се револуција, безбожна идеологија комунизма је дошла на власт и починила геноцид над руским Православним народом). Петар је, на дуже стазе, нанео велику штету Русији и створио услове за револуцију. Исто се и код нас десило у 20. веку- Свети Владика Николај трубио је (узалуд, нажалост) да не прихватамо западњачке идеологије, да не правимо Југославију, да се не ругамо Богу, Светом Сави и нашим прецима, јер ћемо доћивети страдање. Нажалост, многи Срби га нису чули и заиста смо доживели велико страдање (то, наравно, не умањује одговорност оних који су над српским народом вршили злочине). 

 

А пошто си изразио сумњу да је то немогуће без принуде, да је успостављање тог система доброољно немогуће и да ко то тврди, тај је неозбиљан, итд. Па морам само да ти кажем: у Православљу нема принуде. Тако ни у систему који је заснован на Православним вредностима нема принуде. Све је на бази добровољности. А сада ћу ти то поткрепити одговарајаћујим историјским чињеницама- Руска Царевина, када је ширила своје територије, увек је слала делагације код других народа са циљем да се они добровољно прикључе Руској Царевини. То је јединствен случај у светској историји: да су се многе територије Царске Русије добровољно прикључила Царској Русији. Наравно, то је све било пре Петра Првог, док он није пољуљао Православне темеље руске државе. Такође, у Русији и дан-данас живе најразличитији народи и најразличитије културе, вероиповестии нико од њих није био угрожен у Царској Русији (напротив, постојали су чак муслимански одреди који су ратовали за Руског Цара), нити је ико од њих био асимилиран или поробљаван или истребљиван (за разлику од запада где је то била уобичајна ствар). То је зато што је та држава заиста била заснована на Православним темељима. И у нашој историји имаш такве примере (на пример, Свет Владика Николај у свом инкриминсаном делу ,,Национализам Светог Саве", наводи стих народне песме ,,Богом брате, Суљо циганине", наводи то да су Срби у свим људима, без обзира на Веру, порекло, боју коже, видели пре свега људе а некад и браћу, итд). А и то је зато што је српска свест, наш идентитет, култура и историја заснована на Православљу. И зато што је и српска држава била заснована на тим темељима. 

 

А о друштву и држави заснованој на Православним вредностима, можеш прочитати овде: http://www.svetosavlje.org/biblioteka/DuhovnoUzdizanje/Svetosavlje/Svetosavlje04.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sta ti znas osim da etiketiras druge ovde? Ti bas znas sta je trolovanje. Imas problem sa samim sobom. 

Па ко те етикетирао?

 

Ти си рекао да су Двери ,,фашисти". А ја сам те питао на основу чега тврдиш да су Двери ,,фашисти"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ко те етикетирао?

Ти си рекао да су Двери ,,фашисти". А ја сам те питао на основу чега тврдиш да су Двери ,,фашисти"?

Pa na osnovu njihovih fasistoidnih stavova, sto?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...