Jump to content

Bozanić: Ništa ne može zaustaviti kanonizaciju Stepinca

Оцени ову тему


Препоручена порука

uvek sam otvoren, realan i ponekad provokativan, nikada ciničan. Ne držim stranu ni jednom narodu, niti jednoj državi, stvari posmatram onako kakve jesu, a ne kako bih voleo ja da se odvijaju, a dobar deo forumaša na život gleda baš tako, ukopani u svoju ljušturu bez imalo pokušaja da stvari sagledaju sa više strana, veoma emotivno i sa velikom dozom , straha i odbojnosti prema svemu što je nepoznato, nekome ili nečemu što nije identično njihovom ustaljenom mišljenju i načinu ponašanja. Ali mene baš briga za to, ovde ima mnogo ljudi čije komentare čitam sa uživanjem pa makar se i neslagao sa njima, ali i ljudi čije komentare uopšte i ne pogledam, jel samo kao papagaji, ponavljaju isto ..... uglavnom čuvene lekcije iz predmeta Šeki i RTS.

:D :D :D

Био бих јако неозбиљан када бих ти покушао озбиљно одговорити. Свако добро у даљем животу и раду :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Loš potez veoma, al dobro , loši potezi su se srodili sa KC

 

Тачно тако, тај лош потез је лош само по њих. Од своје сопствене вјере праве комедију.

Да сам католик не бих се баш поносио канонизацијом једног оваквог лика. 

"Ох, та ја сам Човек! Човек!" 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да сам католик не бих се баш поносио канонизацијом једног оваквог лика. 
 

 

Ponose se oni koji ne znaju za stid tj. sramotu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba uzeti  obzir i još par stvari, prvo biće proglašen svetim na zahtev hrvata katolika,  mnogi Hrvati čak, posebno levičari takodje se zgražaju, i misle da  Hr narod ima mnogo boljih kandidata za svece- to vidimo i iz reakcije naših domaćih ovde  u Republici Srbiji, i na kraju..evo gledam pravoslavni i katolički kalendar, u oba je toliko svetaca da je to čudo,  u svakom danu po 4..5, bas ce se neko van Hr  katoličkim državama setit nekoga svetog stepinca,  a kamoli ga još slavit :D Hr je mala od milijardu i 200 mil katolika, hr su samo oko 4 miliona :D

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svakakvih svetaca imamo, bila je skoro polemika oca Zorana sa episkopom Atanasijom na tu temu.

 

Stepinac nije mogao da bude sudski rehabilitovan jer zakon predviđa da neko ko je  bio učesnik u ratnim zločinima, kao i sva lica koja su sudovi i drugi organi Demokratske Federativne Jugoslavije i Federativne Narodne Republike Jugoslavije, kao i Državna komisija za utvrđivanje zločina okupatora i njihovih pomagača tokom Drugog svetskog rata proglasili da su ratni zločinci, odnosno učesnici u ratnim zločinima nemaju pravo na rehabilitaciju.

 

Onda se pribeglo jednoj totalno nelegalnoj metodi i rehabilitovali ga odlukom parlamenta. Što je van svake pameti.

 

U Tekijama nisam video da visi negde njegova slika, to je Marijansko svetilište, moguće da nisam obratio pažnju, u skoro svim crkvama u Hrvatskoj ima njegova slika pa mi prešlo u naviku.

 

Bozanić je izabran na tu funkciju u Vatikanu sa najboljim namerama da bude most među vašim narodima. Na žalost ispostavilo se da je čovek skromnih kapaciteta i  po mom mišljenju kapaciteti su mu da bi mogao  neku manju seosku župu da vodi.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svakakvih svetaca imamo
 

 

Мислиш ви римокатолици имате свакакве. 

 

Као што рече један брат с почетка тотално друга вера.  Немамо више ништа заједничко. Далеко беше 1054.

"Простимо људима да Бог нама прости, сви смо ми на земљи привремени гости."

А ти, Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никада ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала сво ју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и живиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу, и Он ће те осветлити и спасти. Амин.

Свети Владика Николај Велимировић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Мислиш ви римокатолици имате свакакве. 

 

Као што рече један брат с почетка тотално друга вера.  Немамо више ништа заједничко. Далеко беше 1054.

 

 

 

Не лупетај глупости.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма хајте молим вас поклоните се степинцу нас оставите на миру.

"Простимо људима да Бог нама прости, сви смо ми на земљи привремени гости."

А ти, Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никада ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала сво ју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и живиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу, и Он ће те осветлити и спасти. Амин.

Свети Владика Николај Велимировић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма хајте молим вас поклоните се степинцу нас оставите на миру.

 

 

Тек си стигао на форум а већ шириш перија. Хвала Богу, брзо одете у банован. Такви као ти, пуни мржње и презира, не знате шта ћете са собом. Прошетај сокаком, попиј сок од шаргарепе или парадајза, сади башту, буди од неке користи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Мислиш ви римокатолици имате свакакве. 

 

Као што рече један брат с почетка тотално друга вера.  Немамо више ништа заједничко. Далеко беше 1054.

 

Ne , nisam mislio samo na nas katolike ali ja se ne bih bavio kako je ko proglašavan i iz kojih pobuda i potreba za sveca. Ne znam ni šta ti podrazumevaš pod "verom", ja znam u šta verujemo mi katolici u šta ti veruješ ne znam i nešto nisam zainteresovan da znam ušta veruju ljudi koji ne pripadaju Tradicionalnim Hrišćanskim Crkvama. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Факти су факти тако да проглашење благосиљатеља усташа за свеца у вашој "цркви" побија све ваше аргументе тако снажно да је полемика и дебата потпуно непотребна.

"Простимо људима да Бог нама прости, сви смо ми на земљи привремени гости."

А ти, Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никада ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала сво ју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и живиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу, и Он ће те осветлити и спасти. Амин.

Свети Владика Николај Велимировић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Никанорац,

 

па брате видиш ли да сви ови људи овде на форуму, који су уједно и католици, се дубоко не слажу са тим? зар није очигледно да су тзв. висока верска политика и вера коју живе појединци две сасвим различите ствари и да је глупо нападати било кога за нешто што са њим има везе као ја са Шакиром? :) 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Никанорац,

 

па брате видиш ли да сви ови људи овде на форуму, који су уједно и католици, се дубоко не слажу са тим? зар није очигледно да су тзв. висока верска политика и вера коју живе појединци две сасвим различите ствари и да је глупо нападати било кога за нешто што са њим има везе као ја са Шакиром? :)

Pa mozda ti je Shakira djevojka...

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa mozda ti je Shakira djevojka...

 

Пих, па да ја будем Пике онда, играм за Барселону и фолирам прекршаје, немо' се вређамо :D

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Никанорац,

 

па брате видиш ли да сви ови људи овде на форуму, који су уједно и католици, се дубоко не слажу са тим? зар није очигледно да су тзв. висока верска политика и вера коју живе појединци две сасвим различите ствари и да је глупо нападати било кога за нешто што са њим има везе као ја са Шакиром? :)

 

А где то сам неког напао далеко од тога. Више ће бити да некима не седа добро горка истина у чињеницама. Зар сам ја крив што Бозанић тако гордо збори о Степинцу, зар сам ја крив што католици раде глупости?

"Простимо људима да Бог нама прости, сви смо ми на земљи привремени гости."

А ти, Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никада ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала сво ју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и живиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу, и Он ће те осветлити и спасти. Амин.

Свети Владика Николај Велимировић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...