Jump to content

Полемика епископа Атанасија Јевтића и др Зорана Ђуровића

Оцени ову тему


Препоручена порука

Мени се не причињава, постоји разлика коју очигледно не можеш да схватиш, али то и није чудно...

Ја не видим некакав доказ у целој твојој причи.

 

Ја за базу за многа кувана јела урадим овако: насецкам црног лука (ала жулијен ако је сатараш у питању), шаргарепу и целер. Најпре све пропржим на уљу, а онда додам белог вина или пива, мало. Када је скоро испарила течност, онда додам још једанпут или двапут; наравно, све се ради на умереној температури и траје до 15 минута. Онда додајете остало што треба.

Можете очистити на самом почетку 2-3 комадића белог лука, мало га нагњечити и пропржити, и када постане кафенкаст, избацити га.

Неко одмах и посоли базу, али ја то углавном не радим (со служи да поврће брзо избаци воду). Углавном касније додам мало шећера, као и соли.

То је то, слатка моја Светлана.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 356
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ја за базу за многа кувана јела урадим овако: насецкам црног лука (ала жулијен ако је сатараш у питању), шаргарепу и целер. Најпре све пропржим на уљу, а онда додам белог вина или пива, мало. Када је скоро испарила течност, онда додам још једанпут или двапут; наравно, све се ради на умереној температури и траје до 15 минута. Онда додајете остало што треба.

Можете очистити на самом почетку 2-3 комадића белог лука, мало га нагњечити и пропржити, и када постане кафенкаст, избацити га.

Неко одмах и посоли базу, али ја то углавном не радим (со служи да поврће брзо избаци воду). Углавном касније додам мало шећера, као и соли.

То је то, слатка моја Светлана.

Neki ljudi jednostavno promaše struku. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад погледам ову тему наметне ми се други наслов ...нпр. : Слатке муке и прикљученија са кулинарским умећима и сл.

 

Неки од учесника, на овој теми, би могли да промене тон којим се обраћају саговорницима, ако ни због чега другог, а оно естетике ради.

 

 

Ни трага од луцидности и креативности, на коју неки од вас овде, претендују.

 

Нисам стручан да учествујем у расправи, али умем да прочитам оно што напишете.Кад год дођем на тему припадне ми мука од подсмешљиве злобе и потуљене приземности у постовима неких учесника.

Ко се препозна нека престане, а ако му је драже да се обруши на овај мој покушај да укажем на нешто што не ваља, нека слободно пусти себи на вољу и оплете по мени.

И то је боље него да блати и пљује по саговорнику у расправи.

 

А можете и да на мах обришете овај пост, ако вам је по вољи, ... слатки моји  и племенити ( у маниру теме ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је потпуно у складу са теологијом извиканог текста. Имали смо инвентар а сада имамо и рецепт... Пријатно!

 

Зар и ти, сине Бруте? Ја сам из Бјелопавлића, Брдско племе, хајлендер/брђанин, а слава ми је св. Игњатије! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зар и ти, сине Бруте? Ја сам из Бјелопавлића, Брдско племе, хајлендер/брђанин, а слава ми је св. Игњатије! 

 

Могу да схватим да куваш у четири зида... али јавно парадирање по форумима са рецептима је кап која је прелила чашу и понизила све свијетле брђанске традиције...

У ствари послије оног инвентара одма си ми био сумњив :policeman-1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У ствари послије оног инвентара одма си ми био сумњив :policeman-1:

 

Знам неколицину који су се већ вратили у Отаџбину да се играју полицајаца...  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знам неколицину који су се већ вратили у Отаџбину да се играју полицајаца...  

 

Са закашњењем али сада без шале. Да сам и сам којим случајем претрпио критику послије неког мог замишљеног текста мени би било потпуно свеједно, ако би пред својим срцем и савјешћу - хришћанском, свештеничком, научничком... био миран. Једини мој одговор би био баш тај: ја написах по савјести, па Ви судите како хоћете....

Није добра та Ваша маркираност Критичарима (вјероватно мислите да се они играју полицајаца...). На крају увијек треба помислити да су можда, колико нам год то изгледало немогуће, у праву - или да, ако ништа, имају добру намјеру

У сваком случају желим Вам да напишете један заиста озбиљан теолошки рад о Светом Кирилу а овај Ваш текст да буде само једна мала фуснота, коју би сте и сами послије неког времена, увидјевши њену неодрживост, ИЗБРИСАЛИ :0222_shocked:

  :pivo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

а да пошаљеш пар вунених тепиха и коју либру злата  :D

U bukvalu ne radi se to tako, možeš izgubiti status svetitelja. :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...