Jump to content

Volite li svoje praroditelje Adama i Evu?


Препоручена порука

  • Одговори 142
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

To su čula i emocije. Opit je potvrda teorije. Teorija je stvar razmišljanja. Kontemplacija je iznad. Šta je iznad?

Gogjoši! :D

 

 

Opit je potvrda Istine. Važno je samo da ne zakopavamo talante, no da ih umnožimo u čekanju Gospodara. (sam razumljiv?)

E, sad ga samo tupite u prazno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovde je Dunja objasnila - Da li volite praroditelje? Da.

Hahahaha :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jok...objasni  1324_womens

Ako živimo po zapovestima Boga Živoga mi ujedno  osećamo i svedočimo Istinu.

 

Hrišćanski život je pun vrlina i blagodati Božje koju ne treba čuvati za sebe (zakopati talant) već ga deliti i umnožavati u odnosu prema bližnjima.Biti uvek otvoren za Drugog.

 

Ako je dovoljno ja bi bio zadovoljan zato što ima učenijih.

  • Волим 1

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... jer samo Večan (Hristos) može da ostvari odnos izmedju stvorenog i nestvorenog... a to je valjda oboženje o kome pričamo

 

http://img713.imageshack.us/img713/7131/2yys.jpg

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

U Hristu Isusu ovaploćenom Božanskom Logosu je naš početak i kraj i oduvek je tako bilo bez obzira čak i na čovekov pad.

 

I ja bi voleo da sam ispratio Ogla.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

verujem da bi i Oglo želeo da prati nas : )

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

verujem da bi i Oglo želeo da prati nas : )

Koliko sam ja uspeo da ispratim ono što je dekiju rekao liči mi na onu igru potapanje podmornica tipa otkriven si.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao pravoslavac pokušaj da shvatiš Hrista kao nekog ko je resetovao svo vrijeme i svu istoriju čovječanstva. Znaš šta znači resetovati?

Nadam se da će tebi samom posle toga biti jasnije zbog čega si uopšte napisao ovako nešto.

 

 

 

Mislim da nemaš kapacitet da se šališ sa mnom, a pogotovo ne na ovaj način.

Zbog takvih stvari, na ikonama su Adam i Eva predstavljeni da ih Gospod izvlači iz pakla, jer sav teret kazne i grijeha je ležao na njima. A baš zbog toga i Gospod jeste zaštitinik, i utješitelj, i učitelj jer dođe da oslobodi ljude od pogrešnih vjerovanja i naopakih učitelja koji samo dodaju teret.

Сад скоро да и могу мало да те разуем.Ако покушаваш да кажеш да ја заборављам Христа као личност која је преузела на себе све грехе,патње,боли,туге и дао нам вечну радост и спасење,и прилику да се родимо поново.Не то није тачно,сад разумем на шта си мислио, али не како си закључио јер тако нешто се не може закључити из оног што сам навео,нисам приметио да је ико то закључио.

И говоримо о Адаму и Еви,у Старом Завету смо,далеко од Христове жртве и страдања и значења тога.

По теби оно што сам ја написао је неки апсурд,а да те питам ја носи  ли човек последице првог греха?

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад скоро да и могу мало да те разуем.Ако покушаваш да кажеш да ја заборављам Христа као личност која је преузела на себе све грехе,патње,боли,туге и дао нам вечну радост и спасење,и прилику да се родимо поново.Не то није тачно,сад разумем на шта си мислио, али не како си закључио јер тако нешто се не може закључити из оног што сам навео,нисам приметио да је ико то закључио.

И говоримо о Адаму и Еви,у Старом Завету смо,далеко од Христове жртве и страдања и значења тога.

По теби оно што сам ја написао је неки апсурд,а да те питам ја носи  ли човек последице првог греха?

 

Ne, ne nosi. Posle Hrista nema posljedica prvorodnog grijeha.

Adam i Eva su svako od nas, ne vidim zašto bi se njima išta više dodavalo nego bilo kome drugome

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne, ne nosi. Posle Hrista nema posljedica prvorodnog grijeha.

 

Ево овако један пример

А жени рече: теби ћу многе муке задати кад затрудниш, с мукама ћеш дјецу рађати

Јел ово траје и данас?Јел то и телесна смрт последица по цео род или не?

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...