Jump to content

Изборни систем - систематска дискриминација Срба и мушкараца

Оцени ову тему


Препоручена порука

Седми ванредни избори одржани су у недељу 16. марта 2014. Политички аналитичари их анализирају у смислу ко их је добио, а ко изгубио. То може бити занимљив приступ, али важније је анализирати сâм изборни систем. А изборни систем је скројен тако да систематски фаворизује националне мањине и жене, тј. дискриминише Србе и мушкарце. Како?


1. Фаворизација националих мањина


2. Фаворизација жена


 


ЛИНК


 


Пре него што ме линчујете, прочитајте текст из линка. Додуше, нема нешто много да се чита и основна теза је тек набачена али слободно дајте мишљење али и друга виђења шта у оваквом изборном систему није добро или може бити боље?


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре него што ме линчујете, прочитајте текст из линка.

 

Ah, i pre no što sam otvorila, znala sam da je tekst sa NSPM :D

Oni su uvek jadni obespravljeni :roll_eyez:

 

Naravno da postoji pozitivna diskriminacija žena i manjina u politici, pošto su dugo bili negativno diskriminisani...

Ali, mislim da je suština u tome što Dveri nisu prešle cenzus :D

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali, mislim da je suština u tome što Dveri nisu prešle cenzus
...и само да кажем да је Вучић урадио највише у последњих пар месеци...;)

 

Претпостављам да тебе више дотиче овај део о наводној дискриминацији жена али чињеница јесте да неко влада у твоје и моје име само зато што се родио као женско, зар не? И у коментарима лепо питају, зар не би било боље да у твоје и моје име влада паметан, којег год пола? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ah, i pre no što sam otvorila, znala sam da je tekst sa NSPM :D

Oni su uvek jadni obespravljeni :roll_eyez:

 

Naravno da postoji pozitivna diskriminacija žena i manjina u politici, pošto su dugo bili negativno diskriminisani...

Ali, mislim da je suština u tome što Dveri nisu prešle cenzus :D

 

Баш Вам се ухватио тај чмичак на језику... :bleh:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И у коментарима лепо питају, зар не би било боље да у твоје и моје име влада паметан, којег год пола?

 

Nemo' se brineš, 30% žena raspoređenih po svim partijama i nekoliko mesta za manjine neće odmoći onome što će ostatak parlamenta ubrljati...

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш Вам се ухватио тај чмичак на језику... :bleh:

 

Prijaviću te za zdravstveno baksuziranje :D

 

DVERI NISU PREŠLE CENZUS :bleh:  :bleh:  :bleh:

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти позитивно-дискриминаторски закони увек покушавају да исправе криве дрине у самом систему. Пре свега је бесмислено да се сви гласови у Србији сабирају, па да се то онда расподељује некаквим апстрактним листама, уместо да свака мала месна заједница (или која год друга административна јединица) бира конкретне људе. Да је систем другачији, свако би имао свог представника и не би морали да их вештачки угуравају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemo' se brineš, 30% žena raspoređenih po svim partijama i nekoliko mesta za manjine neće odmoći onome što će ostatak parlamenta ubrljati...

Negde sam citao da vlade u kojima vecinu cine zene su najkorumpiranije. Primer Svedska. :bleh:

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemo' se brineš, 30% žena raspoređenih po svim partijama i nekoliko mesta za manjine neće odmoći onome što će ostatak parlamenta ubrljati...

Дакле, индиректно подмећеш да ја желим да парламент убрља...нешто? Мислим, са овим "немој да бринеш..."?

Изгледа да ниси схватила суштину приче о изборном закону са наводом свега две проблематичне тачке истог.

Али, добро. Тако је, како је.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле, индиректно подмећеш да ја желим да парламент убрља...нешто?

 

Ne, JA tvrdim da će parlament ubrljati...

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поента текста је да је Србија политички нестабилна јер мањине сигурно улазе у парламент и јер је трећина жена ту само јер су жене. Испада да је остатак посланика, 2/3 проверено способан, а да су све жене проверено неспособне или шта већ и да треба само да избацимо мањине или убацимо и све остале странке у скупштину, без обзира колико су освојиле, па да се стабилизујемо. Важи...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

уместо да свака мала месна заједница (или која год друга административна јединица) бира конкретне људе.

 

Ово је један од врло добрих предлога. До сад смо имали појаву да су поједини региони, градови или села добијали неке инвестиције из простог разлога што су грађани тих места стизали до парламента на досадашњи начин. Па је подржавано то да се гурају на високе позиције у партијама да би асфалтирали пут или довели струју (наравно, има и других бенефиција, ово је само карикирање).

Да ли би системом у којем сви имају своје, директно изабране представнике, омогућили да сваки део земље буде подједнако уважаван и развијан? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти позитивно-дискриминаторски закони увек покушавају да исправе криве дрине у самом систему.
Ти позитивно-дискриминаторски закони увек покушавају да исправе криве дрине у самом систему.

 

Sa ovim se slažem, apsolutno bi bilo bolje da se podstiče učešće manjinskih grupa i žena u politici, i da ne moraju da se veštački "ubacuju"...

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поента текста

Поента текста је да изборни закон има недостатака и да га треба мењати. Са два примера недостатака.

Има их још, само ако човека интересује тема. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...