Jump to content

Могућност враћања редовне војне обавезе није искључена


Препоручена порука

Колико знам у КЗБ се иде на личну иницијативу и зато што је добра плата...

Богами нас су слали у испомоћ без трунке личне иницијативе, мада смо добијали накнадно парице за сваки дан тамо проведен, али веруј ми, нико се није пријавиљвао, уговорци јесу јер се њима то исплатило.

Ал опет и тај КЗБ толико једно позитивно искуство и веома интересантно, пре свега опет да се поновим та природа предивна,,,, 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakve sve poglede na svet i zivot imam ja ovde da procitma... da nas neko poredi sa izraelom.. i da neko prica daj e placena vojska - za novac...

Mora i onda da je privatna lekarska klinika pod gospodarom novca a drzavna nije.

 

Dobro Milosavljevicu, oprosti molim te sto sam uzdrmao tvoju pametnu glavicu :)

 

Izrael sam naveo kao primer jedne realno male drzave koja se vrlo ozbiljno odnosi prema pitanju vojske i sluzenju vojnog roka... Ne smatram da bismo mi trebali biti takvi, ali mislim da bismo mogli da izvucemo najbolje iz svih primera oko sebe, a ne samo ono najgore, i to uporno!

 

U svakom slucaju, ne slazem se da nama nije potrebna vojska jer ne zaboravimo koliko nam je Kosovo blizu, sta ako Albancima padne napamet da krenu malo severnije, do Nisa, pa do Krusevca... Ko ce da nas brani, Evropa?! - Naravno da ne. Rusi?! - mislim da smo vec gledali taj film... Tako da imamo samo ovo malo sto nemamo.. tuga. 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па нико и није рекао да нам не треба војска.

 

Sadasnje resenje nije ni priblizno najbolje za nas. Vojska koja je sada u sastavu agresora i nije nesto cime bismo se mogli pohvaliti ili pouzdati. 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Izrael sam naveo kao primer jedne realno male drzave koja se vrlo ozbiljno odnosi prema pitanju vojske i sluzenju vojnog roka... Ne smatram da bismo mi trebali biti takvi, ali mislim da bismo mogli da izvucemo najbolje iz svih primera oko sebe, a ne samo ono najgore, i to uporno!

 

 

 

 

Tacno, ali ne shvatam tvoju opasku.

 

U svakom slucaju, ne slazem se da nama nije potrebna vojska jer ne zaboravimo koliko nam je Kosovo blizu, sta ako Albancima padne napamet da krenu malo severnije, do Nisa, pa do Krusevca... Ko ce da nas brani, Evropa?! - Naravno da ne. Rusi?! - mislim da smo vec gledali taj film... Tako da imamo samo ovo malo sto nemamo.. tuga. 

 

 

Vojska, ali profesionalna. Ne ja i ti, koji nitsmo isli u vojsku a i kada bi isli ne bi mnogo kvalitetna odbrana bili.

Vojska koja je stalno spremna, stalno u kondiciji, stalno uvezbana da cisti puske, stalno na vezbama prezivljavanja.

Reci mi ti sta bi pre...

 

10 coveka koji su stalno u obuci, sa oruzijem vesto rukuju, nemaju greske, konstatno imaju uvezbane taktike napada, pucaju ne mase, mogu da pretrce 10 kilometra sprintom. Sposobni su da se snadju u sumi bez trunke hrane, znaju koje biljke da jedu, znaju da se orjentisu da prepoznaju put do grada, da se snadu za vodu.

 

ili 50 coveka koji su pre par godina zavrsili nekih 3 meseca obuke i 3 meseca sluzenja i posle toga nastavili da sede u kancelarima i prevode...nemaju nista kondicije i vecinu sto su naucili su zaboravili, pucaju neprecizno. Umore se kada se popnu u stepenice, apsolutno su nesposobni, kada bi ih stavio same u sumi vecina bi pocrkala od gladi.

 

Na sta bi se pre oslonio?

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Богами нас су слали у испомоћ без трунке личне иницијативе, мада смо добијали накнадно парице за сваки дан тамо проведен, али веруј ми, нико се није пријавиљвао, уговорци јесу јер се њима то исплатило.

Ал опет и тај КЗБ толико једно позитивно искуство и веома интересантно, пре свега опет да се поновим та природа предивна,,,,

 

Добро па си извукао оно лепо из свега... :D

 

Ја знам да из моје чете нико није отишао у КЗБ на силу. Истина што кажеш, било је у великој већини уговораца који су ишли тамо..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро па си извукао оно лепо из свега... :D

 

Ја знам да из моје чете нико није отишао у КЗБ на силу. Истина што кажеш, било је у великој већини уговораца који су ишли тамо..

A jel kapiras ti da nismo svi ti? ne znam... sto tu malu cinjenicu ignorises..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tacno, ali ne shvatam tvoju opasku.

 

- Nema opaske. 

 

Vojska, ali profesionalna. Ne ja i ti, koji nitsmo isli u vojsku a i kada bi isli ne bi mnogo kvalitetna odbrana bili.

Vojska koja je stalno spremna, stalno u kondiciji, stalno uvezbana da cisti puske, stalno na vezbama prezivljavanja.

Reci mi ti sta bi pre...

 

10 coveka koji su stalno u obuci, sa oruzijem vesto rukuju, nemaju greske, konstatno imaju uvezbane taktike napada, pucaju ne mase, mogu da pretrce 10 kilometra sprintom.

 

ili 50 coveka koji su pre par godina zavrsili nekih 3 meseca obuke i 3 meseca sluzenja i posle toga nastavili da sede u kancelarima i prevode...nemaju nista kondicije i vecinu sto su naucili su zaboravili, pucaju neprecizno. Umore se kada se popnu u stepenice

 

Na sta bi se pre oslonio?

 

Stvari nisu tako crno-bele kao tvoje pitanje, vec sada imamo profesionalce koji cine deo i agresora. Naravno da je bolje imati obucene ljude, ali sta ako se od svakog od nas, pa i od tebe i mene, u jednom trenutku zahteva vrlo trezveno delovanje i odbrana porodice, sta onda?! 

Pricamo kao da jedino profesionalna vojska vodi ratove sto opet nije tacno, jer u ratu su svi sposobni u igri pa ko prezivi, bukvalno. Zato smatram da je svakom zdravom muskarcu neophodna obuka da bi u slucaju opasne situacije mogao da pomogne, a ne da se vadi na to kako je sve prepustio profesionalcima, jer neprijatelj mozda nece imati sluha za njegove reci... 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Истине ради, онолико колико сам чуо-премда нисам имао везе са војницима на одслужењу војног рока, али сам имао рођаке који су тада служили, Иван са нотицама и Драле су у праву... Дакле, на самом почетку, када је успостављена КЗБ, тамо су ишли добровољци и известан број војника на редовном одслужењу док се не испуни број војника потребних за редовно извршење задатака... 

 

Данас је то уређено, те се иде добровољно и то се плаћа... Како војницима, тако и старешинама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stvari nisu tako crno-bele kao tvoje pitanje, vec imamo sada profesionalce koji cine deo i agresora. Naravno da je bolje imati obucene ljude, ali sta ako se od svakog od nas, pa i od tebe i mene, u jednom trenutku zahteva vrlo trezveno delovanje i odbrana porodice, sta onda?! 

 

To da li su profesionalci u rukama agresora ili ne, o tome ne znam nista i nema sta da pricam.

Ja ovde pricam o profesionalnoj vojsci vs narodnoj.

Ja ne vidim ni pare, ni potrebu ni svrhu narodne vojske.

Sve to moze da objavlja profesionalna.

 

mada ja iskreno sumnjam da je moj stric, ili otac mog ortaka koji je general "profesionalac koji je deo agresora"

 

Ustvari meni mnogo ta vas prica o agresorima nije jasna... imamo sukobe interesa sa odredjenim zemljama, ne znam zast ose koristi ta ekstremno jaka rec agresor, okupator itd... osim sto u politicke svrhe bolje sluzi, da li je primena tih reci pravilna?

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Истине ради, онолико колико сам чуо-премда нисам имао везе са војницима на одслужењу војног рока, али сам имао рођаке који су тада служили, Иван са нотицама и Драле су у праву... Дакле, на самом почетку, када је успостављена КЗБ, тамо су ишли добровољци и известан број војника на редовном одслужењу док се не испуни број војника потребних за редовно извршење задатака... 

 

Данас је то уређено, те се иде добровољно и то се плаћа... Како војницима, тако и старешинама.

 

ја сам служио 2008./09. септембарска класа...у јануару и фебруару 2009. се масовно ишло доле...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sadasnje resenje nije ni priblizno najbolje za nas. Vojska koja je sada u sastavu agresora i nije nesto cime bismo se mogli pohvaliti ili pouzdati. 

 

Агресори, потурице, змајови, але и караконџуле... thrasta2_bigsmoke.gif

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја сам служио 2008./09. септембарска класа...у јануару и фебруару 2009. се масовно ишло доле...

У реду, као што рекох, нсам баш упознат са младићима који су на одслужењу војног рока и како им је било, тј. да ли их је неко "терао" да иду или не... Пример на који сам мислио је мој брат од ујака који је служио редовни војни рок у Ваљеву, а пре него што је укинуто "редовно служење" и знам да су ујак и ујна били забринути, као и сваки родитељ, те ме контактирали да, ако могу нешто "средим"....

 

Говорим за "садашњи" период, уназад пар година-где се иде добровољно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...