Jump to content

Могућност враћања редовне војне обавезе није искључена


Препоручена порука

ko tebi soli pamet o naoružanju? jel često ti tako umišljaš?

 

 ...

 

svakako jeste obuka u tom pravcu, ajde probaj bbiti papak među 30 mladića u sobi pa ćeš da vidiš kako će ti biti, nekako postaneš svijestan koje su ti pozicije u društvu, a to je vrlo korisno za ličnost, tako ja gledam na stvar, još nešto uopšte nije loše da znaš baratati vatrenim oružijem sutra da možeš braniti svoju porodicu, kuću,državu ako dušmanin navali, jer to radi narod, neće bog umijesto nas to da radi, da je po vama egoistima , da vi odlučujete i prevladavate  onda bi svaku zemlju bilo lako okupirati, zlostavljati, ekspluatisati, ma raditi šta hoćeš, ali sreća ovaj svijet je sazdan većinom od drugačijeg materijala

 

Да имаш стида, ућутао би и не би се јављао више.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чекај брате, шта да ти кажем? Желиш нешто свим срцем, то ти је апсолутно могуће, све што треба да урадиш предаш један папир.. и ти то не радиш и ту ми причаш неке изговоре?

 

 

Колико дуго имаш Српско држављанство, и колико дуго имаш ту жарку жељу за коју се ниси распитао ни како да је оствариш?

 

Мслим како очекујеш да ти верујем?

 

 

http://www.mod.gov.rs/sadrzaj.php?id_sadrzaja=4383

 

Одговор:

Добровољно служење војног рока са оружјем у Војсци Србије омогућава се, под условима који су прописани Законом о војној, радној и материјалној обавези: регрутима, женама и лицима у резервном саставу која су извршила цивилну службу или одслужила војни рок без оружја.

Министарство одбране у средствима јавног информисања објављује јавни оглас за пријаву кандидата за добровољно служење војног рока са оружјем и курс за резервне официре Војске Србије.

На добровољно служење војног рока са оружјем у Војсци Србије и за курс за резервне официре Војске Србије, могу се пријавити кандидати мушког и женског пола који у текућој години навршавају од 19 до 30 година живота.

 

Да ли је могуће да за све ово време колико си држављанин СРбије ти ниси нашао времена да одслужиш војску коју жарко желиш?

nisi očigledno upoznat sa stanjem stvari van srbije, o tome se radi, tvoja nevjera ima šuplje noge zbog toga, ja sam ti pokušao obijasniti no imaš pretvrdu glavu, puno ljuske , manje ostalog :)

srpsko drzavljanstvo imam evo sad ce 2,5 godine od podnosenja zahtijeva a u rukama ga imam 2 godine, mislim da sam previse mator za sluzenje vojske  po zakonu,a ovako kao ličnost sam odavno premator, ja sam to želio u onom dobu kad je normalno, znači 18-20 godina

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

srpsko drzavljanstvo imam evo sad ce 2,5 godine od podnosenja zahtijeva a u rukama ga imam 2 godine, mislim da sam previse mator za sluzenje vojske  po zakonu,a ovako kao ličnost sam odavno premator, ja sam to želio u onom dobu kad je normalno, znači 18-20 godina

 

А како си онда био на регрутацији?

 

Значи овако жарко желиш, али када је требало, ти си морао на факултет, па кад си завршио факултет касно ти је са 27 година, бедара ти да будеш најстарији тамо - али ван тога жарко желиш.

 

 

Хмм, десет година ниси могао да се наканиш на нешто што си жарко желео....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 ...

 

 

Да имаш стида, ућутао би и не би се јављао више.

zbog čega bi ućutao, šta sam ja to pogrešno rekao, jel to nije tako ? znaš čak i tokom normalnog obrazovanja dijeca se stavljaju u slične situacije, recimo ekskurzije, ikli dok sam ja isao u skolu postojala je sekcija izviđači pa smo išli na par dana kao mali kolektiv na logoorovanja i slično, vrlo slično vojsci i vrlo korisno za osobe po meni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А како си онда био на регрутацији?

normalno ko i svi, dobiješ pismo kući iz vojnog odsijeka da se javiš tad i tad u tu i tu sobu vojnog odsijeka , dođeš tamo, evidentiraju te, prođeš ljekarski pregled i to je to, možda je greška u terminu, ali u narod use to zove regrutacija....zatim ti odrede kada i gdje ideš u vojsku, s tom razlikom sto su moji zemljaci isli na čekanje, to je sve....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мени који сам прошао ШРО Билећа

 

Да имаш стида, ућутао би и не би се јављао више.

 

Да, јеси. Види се. У војсци је важна једна ствар а то су две ствари: ред, рад и дисциплина!

Куд ћеш веће радости него кад ти стигне водник шро-вац да заводи ред. Какве су то биле вртешке, ево, сад сам се осмехнуо..

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

normalno ko i svi, dobiješ pismo kući iz vojnog odsijeka da se javiš tad i tad u tu i tu sobu vojnog odsijeka , dođeš tamo, evidentiraju te, prođeš ljekarski pregled i to je to, možda je greška u terminu, ali u narod use to zove regrutacija....zatim ti odrede kada i gdje ideš u vojsku, s tom razlikom sto su moji zemljaci isli na čekanje, to je sve....

НЕ занима мене шта је регуратција, ја сам је прошао. МЕне  занима како си могао да добијеш позив за регуратацију а не можеш да служиш војску.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад мало боље размислим, ипак многи од нас овде говоре са врло различитих временских дистанци у служењу војног рока па стога и цела ова дискусија иде у правцу конфронтације а не конструктивног дијалога...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, јеси. Види се. У војсци је важна једна ствар а то су две ствари: ред, рад и дисциплина!

Куд ћеш веће радости него кад ти стигне водник шро-вац да заводи ред. Какве су то биле вртешке, ево, сад сам се осмехнуо..

generacije i generacije sa radošću na licu se prisjećaju svog služenja vojnog roka, to vidiš kud god se okreneš oko sebe kod nas, ali eto ima po neki koji to smatra besmislicom, bez obzira sto se u skoro cijeloj evropi do skora isto sluzio vojni rok ukljucujuci i zapadne zemlje isto, oni su po pameti ispred svih, njegoš je nula po mudrosti u odnosu na njih :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A inace od svega ovoga naravno nista nece biti:

 

Иначе, ево Министарство одбране је реаговало већ...

 

САОПШТЕЊЕ

Данашња изјава начелника Генералштаба Војске Србије приликом полагања заклетве мартовске генерације војника на добровољном служењу војног рока у Ваљеву, указује на обавезу и нужност коју Министарство одбране Републике Србије чини достављајући овај званични став:

Трајно стратегијско опредељење којим се врши професионализација Војске Србије искључује разматрање и постављање на дневни ред пред државне органе питање редовног служења војног рока.

Одлука о обустави служења војног рока није предмет преиспитивања у Министарству одбране, и самим тим није ни била предвиђена да буде тема у политичкој, стручној и војној јавности.

Враћање на концепт обавезног служења војног рока искључило би припаднике Војске Србије из могућности учешћа у евро-интеграцијама и мировним мисијама широм света, за шта већ добијамо признања, као и у даљем повећању оперативне спремности за извршење свих војних задатака. 

 

МОРС

 

Успут, врло "нес(п)ретно" срочено...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи овако жарко желиш, али када је требало, ти си морао на факултет, па кад си завршио факултет касно ти је са 27 година, бедара ти да будеш најстарији тамо - али ван тога жарко желиш.

 

Moj brat je išao sa 27, pošto je već bio apsolvent, i zvali su ga deda, časna starina, starac Fočo od stotinu ljeta i dr. :D

Ali, on je bio navikao, pošto je i na fakultet stigao kasnije nego ostali...

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

НЕ занима мене шта је регуратција, ја сам је прошао. МЕне  занима како си могао да добијеш позив за регуратацију а не можеш да служиш војску.

pa nije se ni računalo da ne mogu, nego trenutno ne mogu, nema kapaciteta, nato je jako ograničio vojsku r srpske, skresao je na nivo lovačkog drustva, kad se strani element umiješa u rad države onda je svašta moguće

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кордун, па ја тек сад видех да ти ниси служио војску :))) О брате, па немој бити тако неозбиљан...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кордун, па ја тек сад видех да ти ниси служио војску :))) О брате, па немој бити тако неозбиљан...

a šta mogu, tako je kako je, pošteno sam rekao istinu, a smatram da je služenje vojske korisna stvar, to mi je dubogo uvijerenje, bez obzira sto je nisam sluzio imao sam prilike moje drugare da gledam kao vojnike i njihovu korisnu blagu transformaciju kao ličnosti....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад мало боље размислим, ипак многи од нас овде говоре са врло различитих временских дистанци у служењу војног рока па стога и цела ова дискусија иде у правцу конфронтације а не конструктивног дијалога...

 

iskreno cenim ovakav pozitivan iskorak

 

kao odgovor, naglasio bih da ovde nije reč o tome koliko je kome bilo ,,lepo" u vojsci, već je ovde reč o ličnoj slobodi, i o tome da sam upravljaš svojim životom, a ne neko drugi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...