Jump to content

Могућност враћања редовне војне обавезе није искључена


Препоручена порука

Ti si u obdanistu sluzio vojsku?

ON JE U OBDANISTU SLUZIO VOJSKU?

Da znash da nisi alfa i da si propustio priliku da se osposobis i postanes musko.

 

:)

 

za one koji ne primete ironiju: nosio sam oružje i bojevu municiju svaki dan, ako to nekome nešto znači i razočaran sam ako neko po tome meri čoveka

Link to comment
Подели на овим сајтовима

za one koji ne primete ironiju: nosio sam oružje i bojevu municiju svaki dan, ako to nekome nešto znači i razočaran sam ako neko po tome meri čoveka

 

Кад дође рат, ми другар Новица врцов, има да буде војно способван, јер је он ишо шест месеци у војску. Нема везе што не може дуел у фудбалу да издржи. :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад дође рат, ми другар Новица врцов, има да буде војно способван, јер је он ишо шест месеци у војску. Нема везе што не може дуел у фудбалу да издржи. :)

nemoj se sprdaš, nego pripomozi malo :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ali nismo svi u istom fazonu :)

Prosto neke nametnute situacije izvuku najbolje, a u redovnim situacijama covek izabira ono sto voli

znači očekuješ da ti neko drugi odredi šta je najbolje za tebe

 

Meni je jedina korist od vojske bila to sto sam doveo u red probavni trakt :) Verovatno od kretanja i one kolicine/sastava hrane koji smo dobijali u kasarni.

a da si otišao kod lekara? Možda bi ti pomogao za nedelju, umesto što si se ,,lečio" godinu dana

 

Не видим шта те спречава. Све док је дијалог културан, свачије мишљење је подједнако вредно.

Isto kao što si i ti meni?

 

Ти очигледно онда ниси схватио поенту служења војног рока...

Већ су те многи демантовали...ја се уписујем на листу...

 

a znači poenta vojske je razgledanje prirode i druženje, a i vaspitavanje, pretpostavljam ako roditelji nisu uspeli, random podoficiri znaju bolje

 

Нити је истина да нема шта да се обуче а још мање је истина да нема шта да се једе. Немој да дезинформишеш.

aha to što smo mi u vojsci dobijali oskudnu hranu, lošu odeću i raspale čizme, to je dezinformacija, jel? Što mi tada ne reče da ne budem gladan.

Primetićeš da ja pričam o svom iskustvu, a ti ne, već mi pričaš ko da znaš bolje od mene

 

znaš kako, sve je to fotošop...

 

мо`ш мислит`...јеси једини? И ја уносим паре у ову земљу и шта сад?

Baš ceniš svoj posao...

I šta sad ti hoćeš od mene? Idi u vojsku ako hoćeš, šta me briga. Jesi bio u vojsci? I da jesi i da nisi, šta ti sad hoćeš od drugih ljudi?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma vojna obaveza je sasvim zdrava stvar za narod i ono civilno služenje vojnog roka je teški debilizam, uključujući i sveštena lica također, ne ide se u vojsku da bi nekog ubijao, već da naučiš da se trudiš za kolektiv a ne samo za svoju ličnost, nisi sam na svijetu....

također danas, sutra ne daj bože iskustvo sa služenja vojnog roka može dobro doći u više aspekata...

kako je obavezno osnovno obrazovaanje po meni bi trebalo i vojska da je obavezna, to je kolektivna stvar, a drustva su iorganizovana u kolektive, pojedinac je niko i nista, nasem nrodu treba izgrađivati iznova kolektivnu svijest, jer se po njoj pljuje zadnjih 25 godina masovno a to nas je ukopalo  na dno dna

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Žiskar i svima koji su aminovali
 

Моја земља, отаџбина,

 
pa i moja je, i želim joj dobro
 

зашто ми се не би свиђало?

 
ne znam, to ti meni reci
 

Таквих који уносе паре као поклон а не као улог за добијање профита нема пуно, свака част. Као кад бих ја тражио од касирке да ми се поклони јер и ја уносим паре у продавницу.

 
??? o čemu ti pričaš...
 

Ја ти лепо објасних један начин да решиш проблем. Други је да промениш закон у предвиђеном поступку, само мислим да ти је то тежа варијанта.

 
otići iz ove zemlje i jeste najbolji način da joj pomogneš, jer ćeš samo tako moći nešto da stekneš pa da pokušaš da investiraš u srbiji
 

Ја сам служио војску кад је војска била војска а не обданиште и био је то леп период мог живота

 
A ja sam služio vojsku u oskudnim uslovima, i ko je sad veći mačo?
 

. Осим тога, примедба да млади људи имају посао и децу не стоји јер се у војску ишло са 18 година а волео бих да ми набројиш колико младих са 18 година има породицу, децу, посао.

 
ode neko i na fakultet, neko ima decu, neko ima posao i tako
kod nas nije običaj da se radi tako rano
 

Око времена у војсци би могли да дискутујемо јер је 6 месеци више него довољно за обуку.
Војска је место где научиш да поштујеш и паметније од себе и глупље од себе и да научиш да функционишеш у таквом колективу. А ко мисли да се тиме гуши индивидуалност тај не схвата да си индивидуалац ако умеш то да будеш окружен гомилом људи која ради сличне ствари али не мисли на исти начин а не тиме што ћеш да бираш окружење. Војска те спреми за живот, ако никако другачије онда тиме што ћеш да устанеш у 6 а не у 17 као до тад, после ноћног провода. Почнеш да поштујеш оброк а не да тражиш од маме да ти склони све жилице из шницле. Тако да, мислим да би било добро да се врати служење војног рока у трајању од 6 месеци с тим да онај ко не жели да служи војску мора да наведе конкретан разлог а не ту измишљотину звану "приговор савести". Шта му савест приговара, да не устане у 6 или да једе само морске плодове?

 
A o kome ti ovde pričaš? Meni ne treba 6 meseci da naučim da se valjam u prašini i sklopim pušku, ja ne ustajem u 17h, ja smatram da se čovek za život osposobljava RADOM, samoostvarivanjem i poštovanjem drugih ljudi, a ne oduzimanjem slobode
 

za dalje nemam živaca da komentarišem
 

Да ли стварном мислите да ће, у случају оружаног сукоба (а видимо по дешавањима у свету да то није искључено), тај нападач некако заобилазити оне који имају потврду да нису служили војни рок и да су, по савести, пацифисти? Да њих зрно или шрапнел не погађају? Оно "не занима мене што неке чике около пуцају, ја сам кренуо у шопинг мол на маникир, имам заказано". Дај Боже да је тако, само нешто сумњам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

znači očekuješ da ti neko drugi odredi šta je najbolje za tebe

 

Ne, ne znam zašto si tako to zaključio :)

A i vidi se iz mog posta da ti zaključak nije dobro izveden :)

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne, ne znam zašto si tako to zaključio :)

A i vidi se iz mog posta da ti zaključak nije dobro izveden :)

 

shvatio sam, hteo si da kažeš da tek nepredviđene okolnosti nateraju čoveka da izađe iz svoje ,,bezbedne zone" (u psihološkom smislu), ali ja tvrdim da to nije baš tačno i da možeš i sam da radiš na sebi. Uostalom, šta ako neko ne želi da izađe iz svoje zone? Njegova stvar, izaći će kad bude želeo i bio spreman.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

shvatio sam, hteo si da kažeš da tek nepredviđene okolnosti nateraju čoveka da izađe iz svoje ,,bezbedne zone" (u psihološkom smislu), ali ja tvrdim da to nije baš tačno i da možeš i sam da radiš na sebi. Uostalom, šta ako neko ne želi da izađe iz svoje zone? Njegova stvar, izaći će kad bude želeo i bio spreman.

Nekad nije tačno, nekad jeste

Mislim da je svaka kategoričnost loša :)

Tako da biti pošto poto protiv služenja vojske i nekog sazrevanja nije dobro, kao i apsolutna primena vojnog roka na sve, jer neki nisu za to, i to ih ne čini manje vrednima :)

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne'am pojma, moj burazer je išao kad je rok bio šest meseci, i mislim da nisam videla da se više zezao nego tad: ajd' ona tri meseca u Somboru obuke, tu su još nešto i radili što se tiče vojske, oružja, obuka, i kao neka disciplina, ali onih tri meseca na Banjici su bili čisto pro forme. Zezali ga klasići da mu svake nedelje dolazi druga cura u posetu :) A gospođe iz menze su ga mnogo volele, pa je uvek imao dodatak na porciju :) Mislim da je jako patio kad se vojni rok završio, pa je morao da se vrati u surovu stvarnost :D I dan-danas kaže da mu je to bio mnogo lep period života...

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma vojna obaveza je sasvim zdrava stvar za narod i ono civilno služenje vojnog roka je teški debilizam, uključujući i sveštena lica također, ne ide se u vojsku da bi nekog ubijao, već da naučiš da se trudiš za kolektiv a ne samo za svoju ličnost, nisi sam na svijetu....

također danas, sutra ne daj bože iskustvo sa služenja vojnog roka može dobro doći u više aspekata...

kako je obavezno osnovno obrazovaanje po meni bi trebalo i vojska da je obavezna, to je kolektivna stvar, a drustva su iorganizovana u kolektive, pojedinac je niko i nista,

 

Evo imali smo od 1945 i gradjenje kolektivne svesti i tu dobru narodnu vojsku, super smo prosli. :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo imali smo od 1945 i gradjenje kolektivne svesti i tu dobru narodnu vojsku, super smo prosli.

 

Морално је и добро кад ми градимо свест њима, а  неморално и лоше кад они граде свест нама. Ниси ни азбуку научио, а решио си да дебатујеш са громадама. Иди шетај пса и сади цвеће.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...