Jump to content

Милост Божија, људска милост и милостиња

Оцени ову тему


Guest ага пије млеко

Препоручена порука

ja more...

to je u teoriji...

ali u praksi, ne!

"Ко има уши да чује- нека чује!"  На теби је да извучеш поуку...

О, како је велико благо вјера! Она нас спасава и тада када западнемо у безизлазно стање, када нас угрожава смрт, када смо у очајним околностима. (Св. Златоуст).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 151
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Како када некада дајем а некада не и ту се руководим двема стварима , ако кренем са размишљањем и анализон у таквом тренутку онда вероватно нећу дати јер у моме граду просе само малена деца ( ромска ) и у таквим ситуацијама када их питаш а зашто не радиш нешто да би ти неко онда и дао новац објашњење је " па ја сам мали " што јесте тачно и онда долазимо до друге ствари а зашто и ко је приморао то дете да проси ,а то су родитељи, а они неће да раде јер овако им је лакше, и ако уoпште не размишљам и не анализирам онда дајем новац.

Мада морам себе критиковати да то није добро што тако то радим јер ко год да ми потражи ма шта то било под условом да ја то имам, требао бих то и дати јер забога па и онако ништа није моје све је то Божије а ја се само служим тиме и тај новац и та обућа ,јакна , хлеба ... ма шта да је у питању то сам добио од Господа Бога па и треба то Господу и вратити када ми то тражи а он то тражи и кроз те људе, ту децу , те просјаке а ја га одбијем и недам му оно што је мени он дао  0203_cool.........  Постављена слика  Постављена слика  0205_whistling

zoxy тебе треба  0102_laugh........  Постављена слика.........  0203_cool 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пошто има пуно сиромаха, а углавном је мото да сиромашан сиромашног помаже када богат неће, а нису сви из исте скупине, немам довољно за све, па избегавам да дајем само једноме да не би дошло до зависти и свађе међу њима чиме би се зло умножило кроз моје добро дело. Опет парадокс! Дакле, испред Цркве дајем али када их нема много, да ми се не би догодило да ме прате по 100 метара као једном од Цркве Св. Марка па све до правног факултета. Иначе, гледам да дајем онима на улици, далеко од Цркве, за које нико не зна, за оне који и не просе и који не трубе о својој немоћи на сва уста...

Један пријатељ из мог окружења је имао обичај да уплаћује новац у добротворне сврхе али није никада наводио своје име на уплатници него име свог пријатеља са којим се у то давно време посвађао. Гризла га је савест према њему, а овај није тада марио за њега, па је он на тај начин покушавао да се искупи пред Богом, приносећи "економску жртву" за оболелу децу са једне стране, и за тог пријатеља са друге стране. После непуних 10 година су се помирили. Поред Промисли Божије о том пријатељству, убеђен сам да и оваква врста приноса, преко жиро-рачуна, такође се може сматрати благодатном милостињом - макар неко и злоупотребио тај рачун.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Заправо, врло је лако! Довољно је да се сјетиш да уствари не дајеш, него примаш и то дупло!  1324_womens

smej.gif 0110_hahaha crvenilo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Пошто има пуно сиромаха, а углавном је мото да сиромашан сиромашног помаже када богат неће, а нису сви из исте скупине, немам довољно за све, па избегавам да дајем само једноме да не би дошло до зависти и свађе међу њима чиме би се зло умножило кроз моје добро дело. Опет парадокс! Дакле, испред Цркве дајем али када их нема много, да ми се не би догодило да ме прате по 100 метара као једном од Цркве Св. Марка па све до правног факултета. Иначе, гледам да дајем онима на улици, далеко од Цркве, за које нико не зна, за оне који и не просе и који не трубе о својој немоћи на сва уста...

Један пријатељ из мог окружења је имао обичај да уплаћује новац у добротворне сврхе али није никада наводио своје име на уплатници него име свог пријатеља са којим се у то давно време посвађао. Гризла га је савест према њему, а овај није тада марио за њега, па је он на тај начин покушавао да се искупи пред Богом, приносећи "економску жртву" за оболелу децу са једне стране, и за тог пријатеља са друге стране. После непуних 10 година су се помирили. Поред Промисли Божије о том пријатељству, убеђен сам да и оваква врста приноса, преко жиро-рачуна, такође се може сматрати благодатном милостињом - макар неко и злоупотребио тај рачун.

Брус Ли ми ти се дивајн!  0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ко зна... и ја сам скоро дошла, ал заразно је! Кад почнеш, не можеш да станеш!  0110_hahaha

О, како је велико благо вјера! Она нас спасава и тада када западнемо у безизлазно стање, када нас угрожава смрт, када смо у очајним околностима. (Св. Златоуст).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па, шта бисмо још могли рећи а да већ није речено...

Да резимирамо: милостиња- добра ствар, треба је чинити што чешће! И то је то!  0104_cheesy

О, како је велико благо вјера! Она нас спасава и тада када западнемо у безизлазно стање, када нас угрожава смрт, када смо у очајним околностима. (Св. Златоуст).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не дајем "милостињу". Желела бих и да замолим да се можда мало размисли о термину "милостиња". Да, помоћ ДА увек, али милостиња!? Не, то је унижавање. Знам да ће сада паљба, али молим вас да се замислите само на секунд на месту тих људи. Колико им заиста помажемо на начин дељења "милостиње"? Зашто их неко не научи пецању?

Жив ми Господ мој

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Не дајем "милостињу". Желела бих и да замолим да се можда мало размисли о термину "милостиња". Да, помоћ ДА увек, али милостиња!? Не, то је унижавање. Знам да ће сада паљба, али молим вас да се замислите само на секунд на месту тих људи. Колико им заиста помажемо на начин дељења "милостиње"? Зашто их неко не научи пецању?

Браво Тања!!!  joooj

Видећи ко је поставио тему (о. Љуба) знам да је он управо ово поставио да би вас пробудио, да размишљате у овом правцу који си Ти изложила.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ех, сад... тражење  длаке у јајету... Како год да називамо то, суштина је иста- помагање ближњима!

О, како је велико благо вјера! Она нас спасава и тада када западнемо у безизлазно стање, када нас угрожава смрт, када смо у очајним околностима. (Св. Златоуст).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...