Jump to content

Страдања хришћана данас - Да ли хришћани морају да страдају због јеванђеља и зашто?


Зоран

Препоручена порука

У ИРАНУ ДВИЈЕ ЖЕНЕ, КОЈЕ СУ ПРЕШЛЕ ИЗ ИСЛАМА У ХРИШЋАНСТВО, ОСУЂЕНЕ НА СМРТНУ КАЗНУ

Постављена слика

ТЕХЕРАН, 9. септембар 2009. – Иранске власти су осудиле на смртну казну двије жене зато што су прешле из мухамеданства у хришћанство. 27-годишња Маријам Ростампур и 30-годишња Марзије Амиризаде Есмаилабад биће кажњене као одметнице.

Многи људи у Ирану и другим земљама протестују због тога.

Од марта ове године оне се налазе у затвору Евин у Техерану. Законодавство Ирана за одступање од ислама кажњава доживотном робијом или смртном казном.

У заштиту осуђених жена иступила је позната правозаштитна организација „Amnesty International“. На сајту организације публиковани су адреса електронске поште предсједника судске власти у Ирану и вође исламске Републике. Представници Amnesty International позивају да им се шаљу писма протеста.

„Та вијест се брзо раширила преко Интернета и изазвала многобррјне негативне коментаре према вашој земљи. Ми се придружујемо гласу Сабатине Џејмс и многих других познатих активиста и обичних људи, како Грка, тако и грађана других држава и тражимо да се остваре људска права и хитно ослободе Маријам Ростампур и Марзие Амиризаде Есмаилабад“, каже се у обраћању Комисије за црквено-социијалне активности при Епархијском савјету Москве.

http://www.sedmitza.ru/news/787981.html

Извор

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

strašno..eto kad  Muhamed nema sina pa ne zna šta je Ljubav...toliko o Pravednosti

čak je i Bog ljudima dao slobodu izbora..

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такав је закон код њих муслимана нема шале када се ради о оваквим стварима. Ова вест ме није

изненадила јер свако своје дете које им пређе из Ислама у неку другу веру, као што рекох по неком

њиховом закон треба да им се скину главе, дивим се овим женама.

Слава Богу.

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest nikolastojanoviccuprija

ima li hrabrijeg primera od ovih nasih sestara Marzije i Marijam ! Koliko su radosna lica ove dve stradalnice koje Hrista svedoce hrabro i plemenito !

Neka GOSPOD ISUS HRISTOS bude uz njih i neka ih hrabri i jaca da izdrze patnje koje su ih snasle i da iz toga izadju kao pobednice !

Neka GOSPOD umilostivi srca i onima koji ih osudjuju !

Drage sestre BOG neka vas cuva !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Охридски пролог је пун примера Персијанаца( Персијанки) који су страдали за Христа, то је могао да примети свако ко је мало пажљивије читао исти. Ово је свакако мучеништво за Христа, ту нема сумње, него да ли су оне прешле у православље баш или можда у римокатолицизам нпр., зна ли неко?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

? ????? ????? ????, ???? ?? ?????? ?? ?????? ? ???????????, ??????? ?? ?????? ?????

?? ?? ???? ??? ?? ?? ?? ?? ??????? ? ???????????? ????? - ?? ?? ?? ??? ???????????

? ?????? ??????? ???? ?? ?????? ????.

ИСПОВЕДАЈТЕ и славите Господа, јер је добар, јер је до века милост Његова.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У сваком случају, молићемо Бога Да им Подари Спасење!!!!!

Овај текст је интересантан и за оне теме где смо разговарали о толеранцији међу различитим верама....

Е Боже Драги, Хвала Ти што Одлучи да будем Православан!!!!!

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево на дан Усековања опет игра Иродијада и опет Ироди хоће да скидају главе онима који сведоче Васкрслог Христа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи још увек постоје свети мученици за Христа.

Значи неко у свету озбиљније схвата Хришћанство него ми овде што пискарамо на нету и живимо у земљи где је та слобода колико толико загарантована.

Значи на ислам не могу никако гледати благонаклоно.

Значи блам ме је када се упоредим са овим људима који свесно иду у смрт за Христа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

????? ??? ???? ??????? ????? ???????? ?? ??????.

????? ???? ? ????? ????????? ?????? ??????????? ???? ?? ???? ??? ????????? ?? ???? ? ?????? ? ????? ??? ?? ?? ??????? ?????? ?????? ?????????????.

?????????? ?? ??????? ????? ????????? ??????? ????? ??????, ??? ? ??????????? ??. ??? ??? ?? ?????? ????? ?????????, ????? ???? ??? ????????-????? ?? ?????? ????? ??????? ?????????.

?????, ????? ??????? ?? ?? ? ????????? ????????? ?????, ?????? ????? ????????? ???????? ?? ??????. ?? ???? ???? ??????? ???????? ????, ???? ?????? ???? ??????? ????????( ? ???? ?? ?????????????).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ??? ???? ??????? ????? ???????? ?? ??????.

????? ???? ? ????? ????????? ?????? ??????????? ???? ?? ???? ??? ????????? ?? ???? ? ?????? ? ????? ??? ?? ?? ??????? ?????? ?????? ?????????????.

?????????? ?? ??????? ????? ????????? ??????? ????? ??????, ??? ? ??????????? ??. ??? ??? ?? ?????? ????? ?????????, ????? ???? ??? ????????-????? ?? ?????? ????? ??????? ?????????.

?????, ????? ??????? ?? ?? ? ????????? ????????? ?????, ?????? ????? ????????? ???????? ?? ??????. ?? ???? ???? ??????? ???????? ????, ???? ?????? ???? ??????? ????????( ? ???? ?? ?????????????).

njima je vera na?in života, a nama, Bože me oprosti, nekako tradicija :)

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eво ко хоће да гласа за ослобођење ове две наше сестре у Христу:

http://www.thepetitionsite.com/1/free-maryam-rostampour-and-marzieh-esmaeilabad

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

? ????? ????? ????, ???? ?? ?????? ?? ?????? ? ???????????, ??????? ?? ?????? ?????

Постављена слика

???????, 9. ????????? 2009. – ??????? ?????? ?? ??????? ?? ?????? ????? ????? ???? ???? ??? ?? ?????? ?? ????????????? ? ???????????. 27-??????? ??????? ????????? ? 30-??????? ??????? ????????? ?????????? ???? ??????? ??? ?????????.

????? ???? ? ????? ? ?????? ??????? ?????????? ???? ????.

?? ????? ??? ?????? ??? ?? ?????? ? ??????? ???? ? ????????. ????????????? ????? ?? ????????? ?? ?????? ??????? ?????????? ??????? ??? ??????? ??????.

? ??????? ???????? ???? ???????? ?? ??????? ????????????? ???????????? „Amnesty International“. ?? ????? ???????????? ??????????? ?? ?????? ??????????? ????? ???????????? ?????? ?????? ? ????? ? ???? ???????? ?????????. ???????????? Amnesty International ???????? ?? ?? ?? ???? ????? ????????.

„?? ?????? ?? ???? ???????? ????? ????????? ? ???????? ??????????? ????????? ????????? ????? ????? ?????. ?? ?? ???????????? ????? ???????? ????? ? ?????? ?????? ???????? ????????? ? ??????? ????, ???? ????, ???? ? ??????? ?????? ?????? ? ??????? ?? ?? ??????? ?????? ????? ? ????? ???????? ??????? ????????? ? ?????? ????????? ??????????“, ???? ?? ? ???????? ???????? ?? ???????-?????????? ?????????? ??? ??????????? ??????? ??????.

http://www.sedmitza.ru/news/787981.html

?????

Neka Bog oprosti...

I ja sam presla u Pravoslavlje iz islama.

Svaki dan me spopadaju svakakvi zaludjenici koji misle da je Bog allah ali ja se borim za svetu vjeru Pravoslavnu!Komsinica me omrze zbog toga i naziva me iz inata muslimankom, ali ja joj kazem:Da me ubiju, muce, vredjaju, pljuju, gaze da me proklinju, progone, da mi eksere pod nokte zabadaju da mi telo prze kao papir NIKADA necu priznati allaha za Boga, jer jedini je Bog Pravoslavni i niko sem Njega!  8084.gif  8084.gif  :smiley:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...