Jump to content

Надбискуп загребачки, Алојзије Степинац- лик и дјело


Препоручена порука

Stepinac je rekao, pisao pisma,spasavao pokrštavanjem ok,u tom vremenskom periodu je i to nešto ali on je zbog toga sveti ili blaženi Alojz,smatra se svetim ocem.Ajde da je grmeo  protiv ustaštva pa ga recimo ustaše ga ubile pa onda da ?ovek i kaže da je svet.možda grešim ne znam

????? ? ?? ?????? ?? ?????,?????????...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

? ?????, ???? ?? ?? ????? ???? ?? ?????? ??? ''??????? ???? ???????'' ?? ?????? ?? ?? ??? ????? ??????????? ? ????? ????????,? ?????? ?? ??? ?? ???????...

?????? ??? ???? ?? ?????? ?????? ?? ?????? ??????? ?? ??? ?? ????? ?? ?????? (?? ???? ???? ????????? ?? ?????) ????? ??? ?? ??? ???????????? ? ????????? ???????? ????? ????? ??????? ?????????? ?????????. ????? ???? ? ?? ????? ?????? ???? ?? ????? ?? ?? ????? ?????. ?? ???? ???? ???? ????? ?? ??????????? ?? ?? ?????????????? ????????????? ????? ????? ? ?? ???? ????. ???? ?? ????? ????? ???? ?? ?? ???? ????? ?????????? ????????? ????? ???? ?? ???? ???? ?????. ?? ?? ?????? ?????? ?? ????? ? ????? ?? ????????????? ?????????? ??????? ???? ?...???????? ?? ????. ????? ?? ?????? ?????? ?????? ? ???????? ??????????? ? ? ???? ??????? 40.000 ????. ?????? ??????? ????? ?? ?? ????????? ????? ????? ?????? ? ???????????. ? ?? ?? ????? ?????????? ? ???????????? ????????? ?????? ???????? ???? ?? ???? ?? ???? ? ??????? ????? ???????? ??? ???? ???? ?????? ?? ????? ???? ??????? ???? ?????????? ?? ????????? ?? ??????? ??????. ?? ??, ????????, ?? ???? ? ???? ?? ???? ???? ???? ?????? ????.

????? ??? ????? ?????.

ИСПОВЕДАЈТЕ и славите Господа, јер је добар, јер је до века милост Његова.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Просто желим да научим нешто више о овој теми, одн. овим историјским догађањима, ништа више...а сматрам да на овом форуму има људи од којих се може много шта научити,па и о овоме... А,иначе, увијек сам за то да се кривица индивидуализије... То би се у кривичном праву нпр звало: прицип субјективне индивидуалне одговорности.. врло лијепа форулација... Инале, слажем се апсолуто с тобом да је било злочина, и баш зато- о њима требамо да говоримо и да из њих учимо!

Дакле, никакво правдање никога-а камоли злочинаца није у питању....

Него, доста о мени.

Свако добро брате, надам се да ћеш дати допринос овој теми, значајна је-за све нас!

Поздрав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прочитај брате шалом прво ову књигу: http://www.jerusalim.org/biblioteka/Fratri_i_ustase_kolju.pdf.

Или ако желиш претражи где се у њој и под каквим околностима спомиње Алојзије Степинац. После тога можеш слободно закључати ову и сличне теме јер је заиста сувишно расправљати о оваквим људима (ако се могу људима назвати). Била је једна тема овде која се прво звала по називу ове књиге а после јој је назив промењен у УЧЕШЋЕ ДЕЛА РИМОКАТОЛИЧКОГ КЛИРА У УСТАШКОМ ПОКОЉУ СРБА и налази се на линку: https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,1609.msg29993.html#msg29993

Ево један цитат из ове књиге а односи се на Алојзија Степинца:

"Међутим, тачно је и то да је Степинац био велики присталица усташа; да је заступао Павелића и његов режим пред папом и припремао његове посјете Ватикану, као и посјете других усташких злочинаца; да је био предсједник одбора за насилно прекрштавање православаца; да је био главни викар Павелићевих оружаних снага; да је своје свећенике и крижаре максимално оријентисао према

усташтву; да је знао и ништа није подузимао против свештеника – монструозних кољача у Јасеновцу и другим логорима; да је припремао и подржавао крижаре и усташе-одметнике и подстрекавао их на терор одмах по ослобођењу земље; да је скривао усташке терористе и усташко злато у архиву у Каптолу; да је писао посланице против Југославије...“56

56 Васа Казимировић, „НДХ У СВЕТЛУ НЕМАЧКИХ ДОКУМЕНАТА И ДНЕВНИКА ФОН ХОРСТЕНАУА“,

„Нова књига“ – „Народна књига“, Београд, 1987, стр. 343, у даљем тексту: В. Казимировић, н. д.

Свако добро од Господа браћо.

ИСПОВЕДАЈТЕ и славите Господа, јер је добар, јер је до века милост Његова.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
  • Гости
Guest ага пије млеко

Погледајте и сличну тему!



Треба знати пар ствари да би се правилно расудило и просудило о овом католичком светитељу.
Зашто католици њега сматерају светитељем?
Како они гледају на њега ?

1.Он је страдалник вере (под комунистима)
2.Он је мистик и контемплатор вере, цркве и Криста, на основу његових књига и списа
3.Спроводио је унијаћење једино да би спашававо животе Срба и Жидова од фашистичког режима са којим је био у сукобу и кога није подржавао...Сматрао је да је такав режим брука и срамота за Хрватску и рана у католичкој цркви...имате изводе писма у биогафији.
4.На тај начин је спашавао животе људи и спроводио мисију-што би требао сваки хришћанин у својој вери да спроводи, на жалост у трагичним околностима које никако није желео ни разумео....
5.Треба имати у виду и допринос комуниста после 2.св.рата у ширењу негативне пропаганде код "остатка националног елемента" код Срба и Хрвата. Иста негативна пропаганда ширена је у вези "великосрпског шовинисте и мрачњака" еп. Николаја Велимировића.

Овај поглед на Алојза Степинца можете видети у његовој биографији, предлажем да је прочитате. Врло је занимљиво видети како хрвати гледају на њега.
Биографија није дуга....Такође имате и на другим сајтовима, ако укуцате његово име и презиме....

Наравно да ово није мој став о њему, да се не схвати погрешно, него само пренос доживљаја католичке цркве и народа ...


Постављена слика

На слици пат. Павле у цркви блажене дјевице Марије у Београду.
Прослава рођендана папе Јована који је канонизовао Степинаца (!).
Патријарх павле је избеглица из Лике, '42. год.

Питање:  да ли ми боље познајемо прилике и догађаје од поглавара наше Цркве православне?
Да ли је он толико немудар и нисвестан (или је заборавио што се десило у Лици у 2. св. рату ) па не зна куда иде и шта ради ?
Да није патријарх Павле неки плаћеник или као што рече о. Жарко др. Гавриловић  "удбаш који је огрешио своју душу многим убиствима", који има ванбрачну ћерку и који је у богословији растурао комунистичку пропаганду а 1939. у сарајеву узвикивао "ДОЛЕ СРПСКИ КРАЉ"?!!!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

То што је даво благослов или прешуткивао злочине усташа су сакрили. Имамо двије истине, једна Хрватска - католичка и друга Српска - православна, везано за Степинца. За њих блажени, за нас злочинац. Ове двије истине су дијаметрално различите и то нам шаље јасну поруку али и смјер кретања СПЦ. Нешто у задње вријеме заборављамо на те злочине, па тепамо РК цркви као "сестринска" црква. Када је то нека сестра благословила да се побију дјеца њене сестре? Нешто ми није познато. То СПЦ веома добро зна, али опет је ССЦ, екуменистичком покрету и појединци се грле са папистима. Немам ништа против дружења и сусрета, али не смије бити приче о вјери православној са њима, а о зближавању не треба ни говорити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Пријатељу, ССЦ нема везе са римокатолицизмом. Римокатоличка црква није члан светског савеза цркава.

Како то да треба да се дружимо и сусрећемо а не да сведочимо нашу Православну веру? Мени то није баш најјасније.  1405_love

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nakon posvećenja i odlaska u Beograd da položi zakletvu kralju u svom dnevniku je napisao: "Posjetio sam sve beogradske katoličke župe. Da je veća sloboda i dovoljno radnika, Srbija bi za 20 godina bila katolička."

evo sta je stepinac zapazio u Beogradu, mozda je i bio u pravu  0409_feel  1405_love

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakav je stav Crkve to jest crkvenih ljudi po pitanju o.Vlade Zečevića koji je bio "partizanski" pop, a bio je nakon rata i neki ministar u tadašnjoj Jugoslovenskoj vladi.

Da li je on nastavio da se bavi poslom sveštenika i kao ministar?

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?????????, ??? ???? ???? ?? ????????????????. ????????????? ????? ???? ???? ???????? ?????? ??????.

???? ?? ?? ????? ?? ?? ??????? ? ????????? ? ?? ?? ????????? ???? ??????????? ????? ???? ?? ???? ??? ??????????.  0110_hahaha

??????? ????????. ??? ?? ??? ???? ??????. ????? ????? ??? ???????. ??? ??????? ?? ?????????????  ????? ? ?????, ???? ??? ???? ????? ? ????? ?????? ?? ??????????, ????? ?? ???????, ?? ??????? ????????? ???? ?? ? ??????????? ?? ????????????. ??? ???? ??????? ???? ?????, ??? ????????? ?? ?????????? ?????? ? ??????? ?? ?????????, ?? ????? ???. ???? ??? ?????????? ????? ? ???? ???????, ? ????? ? ? ?????. ????????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Да, дефинитивно треба бити обазрив с' обзиром на све историјске чињенице, али не треба тек тако одбацивати било какав дијалог, нарочито не богословски дијалог који је неопходан. Наравно, нико не говори о мирењу са  учењима која постоје унутар РМЦ, напротив. Управо дијалог треба и да се заснива на указивању на те богословске разлике и исправљања истих.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakav je stav Crkve to jest crkvenih ljudi po pitanju o.Vlade Ze?evi?a koji je bio "partizanski" pop, a bio je nakon rata i neki ministar u tadašnjoj Jugoslovenskoj vladi.

Da li je on nastavio da se bavi poslom sveštenika i kao ministar?

?? ?? ??????? ????, ???????? ?? ?? ???????? ??????? ?????.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ????? ??? ?????? ?? ?? ?? ???????? ??????? ? ????????? ? ???? ?????????? ?????????.

????? ???????? ???? ????????? ???????????

???? ??? ??????? ?? ???? ?

1.?? ?? ?????????? ???? (??? ???????????)

2.?? ?? ?????? ? ???????????? ????, ????? ? ??????, ?? ?????? ??????? ????? ? ?????

3.????????? ?? ????????? ?????? ?? ?? ????????? ?????? ???? ? ?????? ?? ??????????? ?????? ?? ????? ?? ??? ? ?????? ? ???? ???? ?????????...??????? ?? ?? ?? ????? ????? ????? ? ??????? ?? ???????? ? ???? ? ?????????? ?????...????? ?????? ????? ? ?????????.

4.?? ??? ????? ?? ???????? ?????? ???? ? ????????? ??????-??? ?? ?????? ????? ????????? ? ?????? ???? ?? ????????, ?? ?????? ? ????????? ??????????? ???? ?????? ???? ????? ?? ???????....

5.????? ????? ? ???? ? ???????? ????????? ????? 2.??.???? ? ?????? ????????? ?????????? ??? "??????? ??????????? ????????" ??? ???? ? ??????. ???? ????????? ?????????? ?????? ?? ? ???? "????????????? ????????? ? ????????" ??. ???????? ????????????.

???? ?????? ?? ?????? ???????? ?????? ?????? ? ??????? ??????????, ????????? ?? ?? ?????????. ???? ?? ????????? ?????? ???? ?????? ??????? ?? ????.

?????????? ???? ????....?????? ????? ? ?? ?????? ?????????, ??? ??????? ?????? ??? ? ???????....

??????? ?? ??? ???? ??? ???? ? ????, ?? ?? ?? ?????? ????????, ???? ???? ?????? ????????? ????????? ????? ? ?????? ...

???? ????????? ...

?????? ?? ??? ??? ??????, ?????????, ? ??????? ????? ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И Карла Маркса ће да посвете. То му дође на исто. Маркс удаљио људе од православне вјере, а овај Алојзије приводио вјери (!?). Нож је носио да има чиме да реже хљеб. Не треба му узимати за зло.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...