Jump to content

Надбискуп загребачки, Алојзије Степинац- лик и дјело


Препоручена порука

???? ?? ????? ?????????? ? ??????. ?? ???????? ?????? ??? ? ???????? ????? ??????????.???, ???? ?? ??????? ????? ?? ???????? ? ???????????????? ???????, ? ? ??????? ?? ??? ???? ?????? ???? ????? ??????. ???????, ??? ??? ???? ????? ?? ?? ???? ??? ??????? ???????? ????? ?? ??? ?????? ???? ??? ?? ?? ????????, ??? ??? ?? ??? ????? (?????? ? ??? ???, ? ??????? ????). ????? ???? ?? ????????? ? ?????????? ????????? ????????? ?????????? ???????????, ? ??? ?? ??????? ??? ????????? ???????? ????? ?????????? ?? ?????.

?????, ?????????? ? ????????  ????????? ????? ????? ?? ??????? ????????? ???????? ???? ??????? ??????? ?? ?????? ???????. ????????????? ?? ???????? ?? ????? ???? ?? ??? ???????? ?? ??????????.???, ?? ???? ???? ?? ?????? ??????? ?????????.

??? ?? ???????  klapklap

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???? ?? ????? ?????????? ? ??????. ?? ???????? ?????? ??? ? ???????? ????? ??????????.???, ???? ?? ??????? ????? ?? ???????? ? ???????????????? ???????, ? ? ??????? ?? ??? ???? ?????? ???? ????? ??????. ???????, ??? ??? ???? ????? ?? ?? ???? ??? ??????? ???????? ????? ?? ??? ?????? ???? ??? ?? ?? ????????, ??? ??? ?? ??? ????? (?????? ? ??? ???, ? ??????? ????). ????? ???? ?? ????????? ? ?????????? ????????? ????????? ?????????? ???????????, ? ??? ?? ??????? ??? ????????? ???????? ????? ?????????? ?? ?????.

?????, ?????????? ? ????????  ????????? ????? ????? ?? ??????? ????????? ???????? ???? ??????? ??????? ?? ?????? ???????. ????????????? ?? ???????? ?? ????? ???? ?? ??? ???????? ?? ??????????.???, ?? ???? ???? ?? ?????? ??????? ?????????.

???? ?? ?? ??????? ??? ???? ????? ?? ??????? ??? ?????? ???????:

"????? ?????, ??????? ?? ????????? ???? ?????? ????????? ???????????? ???????? ?????????? ?????? ?? ???????? ?? ???????????. ????? ?? ??????????." ????? ???? ?????? ?? ????????? ????? ?? ?????? ??????? ????????? ???? ?? ?????????? ???? ????????? ????? ???????? ?? ???? ???. ???? ??? ???? ???? ?? ?????? ???????? ?? ?? ??????????.??? ????? ?????????????? ?? ???????? ? ??????????? ?????????? ?????? ?? ???????????. ?? ?? ?????? ?? ?? ?? ? ????. ??? ???.

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???? ?? ????? ????? ???? ?? ?? ???? ????? ?????????? ????????? ????? ???? ?? ???? ???? ?????.

0409_feel

?? ?? ?????? ?????? ?? ????? ? ????? ?? ????????????? ?????????? ??????? ???? ?...???????? ?? ????.

??? ?? ??????? ???????.

???? ????? ??? ''????????'' ??? ???? ? ?????? ???????? ???????, ???????? ?? ????? ???????????.

??????? ??? ?????? ?????????, ????? ?? ?? ???? ??????? ? ??? ????, ???? ????: ?? ???? - ????? ?????? ????? ?? ????? ????? ???????? ???????? ?? ???? ? ??????? ??????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???? ?? ????? ?????????? ? ??????. ?? ???????? ?????? ??? ? ???????? ????? ??????????.???, ???? ?? ??????? ????? ?? ???????? ? ???????????????? ???????, ? ? ??????? ?? ??? ???? ?????? ???? ????? ??????. ???????, ??? ??? ???? ????? ?? ?? ???? ??? ??????? ???????? ????? ?? ??? ?????? ???? ??? ?? ?? ????????, ??? ??? ?? ??? ????? (?????? ? ??? ???, ? ??????? ????). ????? ???? ?? ????????? ? ?????????? ????????? ????????? ?????????? ???????????, ? ??? ?? ??????? ??? ????????? ???????? ????? ?????????? ?? ?????.

?????, ?????????? ? ????????  ????????? ????? ????? ?? ??????? ????????? ???????? ???? ??????? ??????? ?? ?????? ???????. ????????????? ?? ???????? ?? ????? ???? ?? ??? ???????? ?? ??????????.???, ?? ???? ???? ?? ?????? ??????? ?????????.

???? ?? ?? ??????? ??? ???? ????? ?? ??????? ??? ?????? ???????:

"????? ?????, ??????? ?? ????????? ???? ?????? ????????? ???????????? ???????? ?????????? ?????? ?? ???????? ?? ???????????. ????? ?? ??????????." ????? ???? ?????? ?? ????????? ????? ?? ?????? ??????? ????????? ???? ?? ?????????? ???? ????????? ????? ???????? ?? ???? ???. ???? ??? ???? ???? ?? ?????? ???????? ?? ?? ??????????.??? ????? ?????????????? ?? ???????? ? ??????????? ?????????? ?????? ?? ???????????. ?? ?? ?????? ?? ?? ?? ? ????. ??? ???.

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,4207.msg113481.html#msg113481
Link to comment
Подели на овим сајтовима

???????? ?????, ??? ?????? ????? ????? ?? ??????? ????????? ???? ???? ????? ?????????? ?????? (http://www.vaticanbankclaims.com/home.html) ?? ?????????, ? ???????? ??? ?? ???? ...

?????????: http://www.vaticanbankclaims.com/six.pdf

???? ?? ?? ????????? 44 ???????? ????????? ??? ?? ?????? ???? ''????????'', ??????, ??? ?? ????? ?? ????? ?? ????????.

??? ?????? ???????? ??? ???? ????????, ? ????? ?? ?? ?????????? ?????, ? ?? ??????????? ?????? ??????????, ????? ??????.

????, ?????? ????????? ?? ??? ????????? ????? ...

??? ??? ???? ?????????? ??????????, ????????, ??????????? ????? ??? ??????? ?????? ??? ??? ???? ? ????? ???? ????? ????????, ????? ??? ????? ?? ??????? ? ???? ?? ???? ??????? - ?????????? ???? ????? ??? ?????? ???? ?? ???????? ? ??????? 30 ????????

?????, ?????? ?? ???? ??? ?? ????????, ????? ??? ??????? ??????? ?? ?????????? ? ?????? ??? ??? ????? ?? ????????? ???, ?? ?? ?????? ????? ??? ?? ????? ??? ???????? - ??????, ??? ???? ?? ??????? ??? ??? ??????? ? ''????? ????????'' ????????.

?? ??? ??????? ??, ?? ?? ?? ????? ''?????? ???? ?? ????? ?????????????'' - ????????, ????? ????? ?????????? ??????????  0409_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

" Више пута поновљена лаж постаје истина" рекао је Гебелс...Незнам за никакав документ који у писаном облику окривљује Степинца,међутим сведочења,и много правничким жарогом речено-посредних доказа,га несумњиво квалификује као злочинца,па чак и код страних,дакле објетктивно непристрасних аутора!Имате у прилог овој тврдњи веома много доказа баш на овом форуму.

"Заповест је Господња да не останемо неми у временима кад је вера у опасности. Када је вера у питању нико нема право да каже, ко сам ја? Нико нема право да каже није моја ствар или то ме не занима. Камење ће завикати а ти зар да останеш нем и незаинтересован?"

(Св. Теодор Студит)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Часопис "Свет Европе" објавио је, поводом светског Дана сећања на жртве холокауста, да је "усташки логор Јасеновац у нацистичкој марионетској Независној држави Хрватској (НДХ) био трећи по величини и вероватно најсвирепији логор за истребљење у Другом светском рату", и да је Ватикан имао важну улогу у послератном "прању новца" и скривању ратних злочинаца.

У опширном и добро документованом тексту, под насловом "Јасеновац - холокауст који је подстицао Ватикан", часопис, у коме сарађују угледни европски интелектуалци, политичари и државници, наводи да се окрутност у Јасеновцу "може објаснити више верским него неким другим разлозима".

Фински стручњак за балканску политику Ари Русила у свом тексту наводи да је Јасеновац за нацистичку Немачку био више оруђе за етничко чишћење, док је за усташе кључну улогу имао "верски аспект".

Он подсећа да су лидери тадашњег усташког режима најавили да ће "заклати трећину српске популације у Хрватској, депортовати трећину, а преосталу трећину покатоличити". Свако ко је одбио да буде покатоличен био је ликвидиран.

"Може се рећи и да је верски мотив и бруталност крвника био водећи принцип у Јасеновцу. Познато је да су 743 римокатоличка свештеника били припадници усташког покрета и лично убијали Србе, Јевреје и Цигане. Једно време Јасеновац је био под контролом фратра Филиповића Мајсторовића који је признао да је својом руком убио 40.000 Срба", пише Русила.

Русила истиче да је 1999. године суду у Сан Франциску поднесена тужба против Ватиканске банке, реда фрањеваца, усташа, Националне банке Швајцарске и других како би било исплаћено 100 милиона долара одштете због учешћа Ватикана у ратним злочинима и прању новца узетог од српских, јеврејских и ромских жртава.

Тужбу су поднели преживели Срби, Јевреји и Роми, родбина жртава, разне организациије које су заједно представљале 300.000 жртава Другог светског рата.

Фрањевци у Риму помагали су да се прошверцује усташко благо и да усташки ратни злочинци избегну правду док је Ватиканска банка наводно прала део новца од усташког блага.

"Ватикан није само гомилао злато које су Хрвати опљачкали већ је помагао и у бекству уз одобрење тадашње америчке Канцеларије за стратешку службу (ОСС) и британског "Ем-Ај сикс" (МИ6)’’, казао је фински стручњак.

Примера ради, 1986. године америчка влада објавила је документе из којих се види да је Ватикан организовао лет усташког лидера Анте Павелића из Европе у Аргентину уз још 200 вишерангираних званичника из његовог режима.Павелић је добио уточиште Ватикана, Шпаније и Аргентине - наводи "Свет Европе."Лист истиче да је усташки министар унутрашњих послова Андрија Артуковић нескривен живео у Калифорнији од 1949. године до 1986. године када је коначно депортован у тадашњу СФРЈ и осуђен за убиства.У осврту "Света Европе" наводе се подаци интернет енциклопедије "Википедија", "Енциклопедије холокауста", израелског центра "Вад Јашем" и других извора.У лето 2008. године израелски амбасадор у Хрватској Шмуел Мејром оштро је критиковао организацију сахране бившег команданта концентрационог логора Јасеновац Динка Шакића, истичући да се тиме вређа сећање на убијене у том логору. "Убеђен сам да је већина хрватског народа шокирана начином сахране Шакића, који је носио усташку униформу. Такође осуђујем и неодговарајуће речи свештеника који је водио службу и рекао да је Шакић "био узор за све Хрвате`", рекао је тада Мејром.

http://www.nspm.rs/hronika/svet-evrope-jasenovac-holokaust-podstaknut-od-vatikana.html

Мада се овде директно не помиње Степинац,може посредно закључити по његовом хијерархијском месту у цркву да је најмање за ово знао,ово мислим је рецимо може и неки наш Владика да рецимо незна за понашање једног свештеника,али да их не зна за више од седам стотина је заиста "тешко"...И пада у очи ово што је рекао израелски амбасадор,мада мени није ништа ново,боље нисам ни очекивао..

"Заповест је Господња да не останемо неми у временима кад је вера у опасности. Када је вера у питању нико нема право да каже, ко сам ја? Нико нема право да каже није моја ствар или то ме не занима. Камење ће завикати а ти зар да останеш нем и незаинтересован?"

(Св. Теодор Студит)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

" ???? ???? ????????? ??? ??????? ??????" ????? ?? ??????...?????? ?? ??????? ???????? ???? ? ??????? ?????? ????????? ????????,??????? ?????????,? ????? ?????????? ??????? ??????-????????? ??????,?? ????????? ??????????? ??? ????????,?? ??? ? ??? ???????,????? ??????????? ????????????? ??????!????? ? ?????? ???? ?????? ????? ????? ?????? ??? ?? ???? ??????.

? ???????? ?? ????.

??? ??? ???? ?????????? ??????????, ????????, ??????????? ????? ??? ??????? ?????? ??? ??? ???? ? ????? ???? ????? ????????, ????? ??? ????? ?? ??????? ? ???? ?? ???? ??????? - ?????????? ???? ????? ??? ?????? ???? ?? ???????? ? ??????? 30 ????????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда би наша влада могла да поради на добијању докумената,који сигурно постоје!Покушаћу да пишем ово човеку ,само да некако дођем до адресе...Иначе у питању је Др.Џонатан Леви који води већ дуго судски процес против Ватикана!МОЛИМ све који прочитају овај пост,да обрате пажњу на задње редове текста,са подебљаним словима!

Степинац је за Србе "тајна",а ево посредног сведочења о томе:

"...Sta je na strani Vase tuzbe bio odlucujuci argument? Da li je to bio neki arhivski dokaz, neko svedocenje ili nesto trece?

Pored razlicitih dokumenata, uspeli smo da dobijemo svedocenje samo jednog, ali izuzetno vaznog svedoka, Vilijama Gauona. On je imao 19 godina kada je kao obavestajni oficir vojske SAD delovao u Rimu 1946/47. godine. Tada je istrazivao ustase i njihove veze, pa je svedocio da je kod njega dosao fratar Krunoslav Draganovic, ponosan sto je spasao blago iz trezora NDH. Pomenuo je deset kamiona koje su britanski vojnici, ili Hrvati obuceni u britanske uniforme, dovezli u samostan San Djirolamo, a odatle su to blago prebacili u Vatikan Draganovic i Djovani Montini, kasniji papa Pavle VI.

Vrhunski, visestruki obavestajac Krunoslav Draganovic je tada neposredno radio i za CIA?

To dokazuju dokumenti iz tajnih arhiva americkih obavestajnih sluzbi koje smo uspeli da dobijemo u postupku po tuzbi Levi protiv CIA iz 2001. godine, na osnovu Zakona o slobodi informacija. Trazili smo pristup dosijeima americke tajne sluzbe. Dokumenti iz americkih arhiva potvrdjuju da je Draganovic radio za Montinija, a bio je i americki agent. Nisu mu sasvim verovali, zabelezeno je da je bio nepouzdan, jer je uglavnom pomagao ustasama.

Da li su se americke sluzbe, ipak, okoristile uslugama Draganovica?

On je, da pomenem to kao primer, predao Amerikancima borbena pravila sluzbe ondasnje JNA, s tim sto je ostala sumnja da li ih je pre toga frizirao u nekim segmentima.

Pomenuli ste Vilijama Gauona. Da li je njegovo svedocenje imalo odlucujucu snagu u prihvatanju tuzbe koju ste podneli protiv Vatikanske banke i Franjevackog reda zbog "pranja" novca posle 1945. godine?

Zahvaljujuci Gauonovom svedocenju, mi smo konacno mogli da nastavimo taj proces. Gauon je ostao cvrst, jer su advokati Vatikana na njega puna tri dana vrsili pritisak da odustane od svedocenja. Medju njima je bio i Tomislav Kuzmanovic, nosilac odlikovanja Franje Tudjmana za ucesce u borbama u Vukovaru, advokat odbrane u nekim sporovima koji se protiv gradjana Hrvatske danas vode pred Haskim tribunalom.

Da li je protiv Vase tuzbe intervenisano i direktno iz Vatikana?

Cak tri puta je vatikanski sekretarijat za inostrane poslove, preko americkog Stejt departmenta, trazio da nasa tuzba bude odbacena. Stejt department, srecom, te zahteve nije uvazio.

Jeste li Vi trazili pomoc americke vlade u ovoj stvari?

Jesam, bas od Stejt departmenta, ali nisam dobio nikakav odgovor.

Kako saradjujete sa srpskim organizacijama u SAD?

To je vrlo komplikovano pitanje. Pomoci ima, ali izostaje snazna podrska. Kada je proces pokrenut, 1999. godine, Srbi su u SAD imali druge prioritete, Milosevica, opoziciju u Srbiji, dijasporu... Posle oktobra 2000. godine krenulo je nabolje.

Da li ste zadovoljni nacinom na koji mediji prate ovaj proces?

Mislite na medije u SAD?

Prate tesko, jer ne razumeju istoriju Balkana. Korektno, sazeto izvestavaju o onome sto se desava na sudu. Ipak je to za americke medije nesto sto interesuje Srbe u SAD. Nije to problem uzdignut na nivo americkog interesa.

A mediji u Srbiji, da li oni prate to sto radite?

Nastoje, ukljucujuci i „Politiku".

Vec nekoliko dana ste u Beogradu. Da li je ovo dobar trenutak za posetu ove vrste?

Vreme za posetu je vrlo dobro. Mislim da je svim stranama u interesu da sporna pitanja budu resena, jer se time eliminisu problemi koji opterecuju. A tema ustasa svakako opterecuje ljude na ovom prostoru.

Nesumnjivo, ali kakve veze to ima sa americkim sudovima?

Odluke americkih sudova imaju tezinu i van SAD. Americki sudovi su resili slucajeve jevrejskih zahteva protiv pocinilaca holokausta, jermenske zahteve prema Turskoj, kao i druge slicne slucajeve. Ti sudovi imaju iskustva u ovakvim stvarima i svojim odlukama doprinose pomirenju van granica SAD.

Kako doci do pomirenja ako prethodno nije utvrdjena krivica?

Krivice su utvrdjene, ali je danas, kao jedino otvoreno pitanje, ostalo ono sto su pocinili NDH, ustase i Vatikan u Drugom svetskom ratu. Rekao sam, pred americkim sudom o tome ne moze da se raspravlja, pa zato nasom tuzbom zelimo da isteramo na cistac odgovornost Vatikana, odnosno Vatikanske banke i franjevaca, za pranje novca NDH posle Drugog svetskog rata. Odluka suda bi trebalo da utvrdi krivicu, a onda je to korak do pomirenja. Sudovi u SAD imaju dosta iskustva u slicnim procesima. Pomenucu strasne zlocine pedofilije medju katolickim svestenicima.

Mislite da Srbija i ovdasnja javnost mogu da doprinesu rasplitanju tog cvora i utvrdjivanju krivice Vatikana?

Svakako da mogu. Zato pozivam Srpsku pravoslavnu crkvu, politicare, medije i sve one koji se osecaju zainteresovanima, da postave pitanje Vatikanu zasto i dalje negira, ne priznaje istinu? Vatikan se izvinio Jevrejima i drugima, jedino se nije izvinio Srbima.

Da li se Vi nadate konacnom pozitivnom ishodu?

Naravno, uveren sam u takav rezultat. Argumenti su na nasoj strani, nasa tuzba ce pobediti na sudu. Ako treba, na taj povoljni ishod cemo cekati i narednih deset godina.

Videti originalni tekst:

- Politika http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=33089〈=2 [objavljeno: 01.07.2007.]

"Заповест је Господња да не останемо неми у временима кад је вера у опасности. Када је вера у питању нико нема право да каже, ко сам ја? Нико нема право да каже није моја ствар или то ме не занима. Камење ће завикати а ти зар да останеш нем и незаинтересован?"

(Св. Теодор Студит)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кога то данас занима? И кад изумру рођени педесет и неке,"истина" ће бити нешто друго!

"Заповест је Господња да не останемо неми у временима кад је вера у опасности. Када је вера у питању нико нема право да каже, ко сам ја? Нико нема право да каже није моја ствар или то ме не занима. Камење ће завикати а ти зар да останеш нем и незаинтересован?"

(Св. Теодор Студит)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???? ?? ????? ??????? ? ??? ?????? ?????? ??????? ? ????,"??????" ?? ???? ????? ?????!

????, ??? ?????, ?? ???? ?? ?? ?? ? ???? - ???????? ?? ????????.  heaven

???? ?? ?? ????? ????? ????????? ?? ???? ???????? ????????, ???? ?? ??? ??????????? ? ?????????? ?? ?????????? ????????.

???? ? ?????????? ?????? ?? ?????? ??? ????? ? ??? ????, ??? ???? ????????.

?????? ??? ???? ? ????? ???? ??????????, ? ?? ??????? ???????? ? ?????? ????????, ? ??? ???? ????????, ??? ?? ?? ???? ???? ?? ?????? ????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Медо,мислим да нема историје Срба док се не осмелимо да кажемо да смо Срби,сваки покушај неког историчара мислим да би био осуђен на пропаст бар за сад,одмах би био проглашен за шовинисту,националисту,ратног хушкача,немам појма шта све још!Нешто сам начуо да један  наш академик у потаји нешто пише,али бојим се да је то само оно рекла-казала...Јер данас је сваки национализам осим српског (по мени) дозвољен,а да Србин крене да пише нешто,било шта,одмах је "националиста" најгоре врсте,и онда,само ми пада на памет оно "...продо веру за вечеру..." .

"Заповест је Господња да не останемо неми у временима кад је вера у опасности. Када је вера у питању нико нема право да каже, ко сам ја? Нико нема право да каже није моја ствар или то ме не занима. Камење ће завикати а ти зар да останеш нем и незаинтересован?"

(Св. Теодор Студит)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ????? ?? ????? ???????????? ???? ??????? (?? ????) ????????,? ?? ????? ????? ?? ???? ?????,???? ???,????? ?? "????????????" ??????? ?????...

? ??? ?? ??????? ???? ?? ????? ???? ???????? ?? ?????. ???? ? ????? ????? ?? ???? ????? ?????? ??, ?????????? ? ??. ????? ?? ??????, ???????????, ??? ?????? ? ?????? ?????. ??????.

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...