Jump to content

Ватрометизација Христа или Како су хришћани обесмислили сопствени празник.

Оцени ову тему


Препоручена порука

prvobitni srpski običaj je bio da se za  badnjak peče ovan na ražnju i samo to pečenje se nazivalo badnjak isto,a jelo se za božić...

kasnije su turci otimali ljudima ,pa se prešlo na svinjetinu,tako sam čuo od dosta ljudi ....

 

eto to nisam znao... sve je moguce kad su turci kradlivci... da ne pricam dalje odma se ugnjavim kad cujem za nih :D

“Ја нисам нешто посебно талентован. Само сам страствено радознао.” Алберта Ајнштајна 0513_music

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je to super za crkvu. Kad vec ne moze ljude da privuce sadrzajem bar neka privuce specijalnim efektima.

Ма ватромети су превазиђени као специјални ефекти, само ласери и 3Д холограми  :) 

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма ватромети су превазиђени као специјални ефекти, само ласери и 3Д холограми  :)

 

Napravite ovakvu crkvu i eto mene na pricescu :D

 

(ironija je sto u se ovom zezanju krije zaista jedan od problema crkve u danasnjem vremenu...)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Napravite ovakvu crkvu i eto mene na pricescu
 

Договорено. За следећи Божић ватромет и ласери, а мислим да нико не би имао против, да се ласером напише - Христос се роди.  :)

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ne vidim nista strasno u tome, sve dok je u granici bezbednog i "ukusnog". Zar nije obicaj u Srbiji da se puca kada se rodi nov zivot !? Zar danas nije rodjen Bogomladenac!? Sta je sporno? Srpska narodna tradicija?!

 

Evo sta kaze otac Voja Bilbija o tome, danas: 

 

"У поноћ су у Србији пуцале прангије, ватромети и петарде.

СРБИЈА ЈЕ ЈОШ ДУХОВНО ЖИВА!! Још зна да се радује Рођењу Онога, Кога можда ни не познаје, али Га слути и осећа!

У Холандији ВИШЕ НИКО ОД РАДОСТИ НЕ ПУЦА НА БОЖИЋНО ВЕЧЕ!! (Да не помињемо Америку, где људи не смеју ни да честитају Божић, већ ''празнике'') "

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја имам проблем са пуцњавом, кад изађем ујутро да осечем бадњак (и ове и прошлих година) сваки пут залежем...

Ал' ајде да не кукам...

Него, јел' на оном првом снимку изнад улазних врата цркве (црна) петокрака?

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ne vidim nista strasno u tome, sve dok je u granici bezbednog i "ukusnog". Zar nije obicaj u Srbiji da se puca kada se rodi nov zivot !? Zar danas nije rodjen Bogomladenac!? Sta je sporno? Srpska narodna tradicija?!

Evo sta kaze otac Voja Bilbija o tome, danas:

"У поноћ су у Србији пуцале прангије, ватромети и петарде.

СРБИЈА ЈЕ ЈОШ ДУХОВНО ЖИВА!! Још зна да се радује Рођењу Онога, Кога можда ни не познаје, али Га слути и осећа!

У Холандији ВИШЕ НИКО ОД РАДОСТИ НЕ ПУЦА НА БОЖИЋНО ВЕЧЕ!! (Да не помињемо Америку, где људи не смеју ни да честитају Божић, већ ''празнике'') "

Nista nije strasno da se odreknemo dela tradicije koji je besmislen, nepotreban i potencijalno opasan. U narodu

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Православни Арапи за Васкрс, у сред Цркве Васкрсења Христовог, поред самог гроба Господњег, скачу као да их неко боде вилама и као суманути ударају у бубњеве и из све снаге, не вичу, већ вриште "Христос васкрсе", па?

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ne vidim nista strasno u tome, sve dok je u granici bezbednog i "ukusnog". Zar nije obicaj u Srbiji da se puca kada se rodi nov zivot !? Zar danas nije rodjen Bogomladenac!? Sta je sporno? Srpska narodna tradicija?!

Evo sta kaze otac Voja Bilbija o tome, danas:

"У поноћ су у Србији пуцале прангије, ватромети и петарде.

СРБИЈА ЈЕ ЈОШ ДУХОВНО ЖИВА!! Још зна да се радује Рођењу Онога, Кога можда ни не познаје, али Га слути и осећа!

У Холандији ВИШЕ НИКО ОД РАДОСТИ НЕ ПУЦА НА БОЖИЋНО ВЕЧЕ!! (Да не помињемо Америку, где људи не смеју ни да честитају Божић, већ ''празнике'') "

Nista nije strasno da se odreknemo dela tradicije koji je besmislen, nepotreban i potencijalno opasan. U narodu se neguju gluposti pod izgovorom da je to "tradicija"... Pa sta?

I lapot je deo tradicije, cisto da podsetim.

A ova tradicija pucanja koja vam je OK sa sobom nosi kako rizike tako i realne zrtve.

Nece mi administratori dozvoliti da stavim fotografije ali u svom posedu imam kolekciju fotografija šaka ljudi koji su se zezali sa petardama... Te sake vise lice na buket prstiju nego na sake.

A o zrtvama rikoseta i zalutalih metaka, bolje i da ne pricamo...

Da podsetim, ovaj moj stav je iniciran pojavom modernih petardi koje imaju snagu manjih bombi i bez problema mogu da raznesu deo tela...

Kad sam ja bio klinac meni je petarda pukla u ruci, bolelo me tri dana al nisam imao posledice jer su tad postojale samo one male zelene petarde "Pirati" koje su takodje opasne ali u poredjenju sa danasnjim maltene bezopasne.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kod nas za banje vece dolaze ljudi iz okolnih sela da vide vatromet koji košta naše selo od 30000-40000 hiljada. vatromet traje skoro 15 minuta i predivno izgleda, deli se kuvano vino, rakija, slatkisi za decu, sve fino, sjajno, bajno... Ali kasnije kad vidite ljude pijane ko letve dobacivaju svašta svešteniku, narodu koji aktvno učestvuje na bogosluženjima i koji je sve to pripremao, kad vidite da ljudi gađaju jedni druge petardama misleći da je to smešno... Kad vidite da se tu niko nije okupio da proslavi Boga i praznik rođenja Hristovog, obuzme vas neka čudna emocija kombinovano mržnja, razočarenje, tuga i žalost! U šta se pretvorio taj skup?

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...